برنامه ویژه اتحادیه جهانی برای پیشگیری از مصدومیت کشتی گیران

به گزارش مجله وبلاگ فروش، گزارش خبرنگاران و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، در جریان رقابت های کشتی، بعضی از انواع مختلف آسیب دیدگی های بافت نرم، اسکلتی و عضلانی پیش می آید که داوران می توانند، پیش از اتفاق چنین آسیب دیدگی هایی، نسبت به متوقف کردن کشتی اقدام نمایند.

برنامه ویژه اتحادیه جهانی برای پیشگیری از مصدومیت کشتی گیران

دکتر بابک شادگان بعنوان نماینده کمیسیون پزشکی اتحادیه جهانی کشتی در جلسه روسای کمیسون پزشکی فدراسیون های بین المللی گزارشی را در خصوص موضوع پیشگیری از آسیب های ورزشی توسط داوران ارائه داد.

شادگان در این جلسه گفت: اقدامات سریع و صحیح داوران برای متوقف کردن فعالیت های خطرناک، می تواند میزان بروز و شدت جراحات کشتی را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

در این زمینه مطالعه ای در بازی های المپیک جوانان 2018 در آرژانتین بعمل آمد که تمرینی برای داوران به جهت کاهش میزان و شدت جراحات در کشتی بود. در این مسابقات به داوران آموزش و سپس از آن ها خواسته شد که از اقدامات پرخطر، سریعا پیشگیری نمایند و مقایسه ای بین این رقابت ها و رقابت های جهانی جوانان 2018 در اسلواکی بعمل آمد.

شادگان اضافه کرد: آمارهای بدست آمده نشان داد که درصد صدمات در رقابت های جهانی جوانان 10.64 درصد بین 100 کشتی گیر بود که در المپیک جوانان این رقم به میزان 4.54 درصد بوده است. همچنین میزان صدمات نیز به طور قابل توجهی کمتر بوده است.

پزشک اتحادیه جهانی کشتی توضیح داد: ما نشان دادیم که اقدامات پیشگیرانه و محتاطانه داوران کشتی برای متوقف کردن سریع اقدامات خطرناک، این پتانسیل را دارد که سرعت و شدت صدمات را در کشتی کاهش دهد و این یک رویکرد جدید برای پیشگیری از آسیب های ورزشی است.

مقرر است که توضیحات دکتر شادگان در جلسات کمیسیون پزشکی کمیته بین المللی المپیک مورد آنالیز و جلوگیری از صدمات ورزشی با اصلاح مقررات مدنظر قرار گیرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 21 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sale-blog.ir شناسه مطلب: 3420

به "برنامه ویژه اتحادیه جهانی برای پیشگیری از مصدومیت کشتی گیران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه ویژه اتحادیه جهانی برای پیشگیری از مصدومیت کشتی گیران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید