تزریق واکسن کرونا بین6 تا 9 ماه یکبار در کشور

به گزارش مجله وبلاگ فروش، تهران (پانا) - معاون درمان ستاد کرونا در استان تهران درباره تزریق دوز سوم واکسن کرونا، گفت یکی از برنامه های ملی در وزارت بهداشت واکسیناسیون است و این مهم حداقل باید تا دو سال آینده انجام گردد. در حقیقت بین 6 تا 9 ماه یک بار، کل کشور باید واکسینه شوند.

تزریق واکسن کرونا بین6 تا 9 ماه یکبار در کشور

نادر توکلی در یک برنامه رادیویی، با بیان اینکه حوزه بهداشت و درمان کشور برای واکسیناسیون، زیرساخت های خیلی خوبی در مراکز مخصوص این کار فراهم نموده است، گفت: با دو شیفته شدن مراکز واکسیناسیون در تهران، تعداد تزریق واکسن روزانه افزایش یافته است.

وی با اشاره به اینکه تأمین واکسن در دستور کار نخست وزارت بهداشت و درمان است، اظهار کرد: این وزارتخانه پیگیر تأمین واکسن از برندهای متنوع موجود از کشورهای مختلف و بعلاوه استفاده از واکسن های فراوری داخل است. تأمین این واکسن ها قطعاً در تسریع واکسیناسیون اثر بسیار زیادی خواهد گذاشت و گروه های سنی زیادی را واکسینه خواهیم کرد.

معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در تهران از شروع به کار واکسیناسیون مشاغل اطلاع داد و اعلام کرد: در برنامه نزدیک در نظر داریم خیلی سریع به واکسیناسیون تمام افراد بالای 18 سال برسیم زیرا با واکسیناسیون افراد بالای 60 سال، مرگ ومیرها بیشتر در سنین 40 تا 60 سال اتفاق می افتد.

وی گروه سنی 40 تا 60 سال را گروه مولد و سازنده جامعه اسم کرد و اضافه کرد: مرگ ومیر در این گروه سنی تبعات اجتماعی، مالی و خانوادگی دارد و به همین جهت تمرکز اصلی افزایش سرعت واکسیناسیون عمومی در جامعه است.

توکلی در پاسخ به این سؤال که متولی واردات واکسن چه سازمانی است؟، گفت: سازمان دارو و غذا و معاونت بهداشت وزارت بهداشت متولی پیگیری مجوزهای واردات هستند. البته برخی از واکسن ها به وسیله هلال احمر وارد می شوند از جمله سینوفارم که از این طریق صورت می گیرد.

وی درباره واردات واکسن بخش خصوصی، اظهار کرد: آنچه اهمیت دارد این است که واکسن به شکل ایمن و مطمئن، بدون اینکه زنجیره سرمایش آن دچار اشکال گردد به مردم برسد و تزریق گردد. واکسنی که از زنجیره سرما خارج گردد بعد از چند ساعت اثر خود را از دست می دهد. تضمین کاملی وجود ندارد که زنجیره سرما در واکسن هایی که بخش خصوصی وارد می نمایند رعایت گردد.

معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در تهران درباره تزریق دوز سوم اسم کرد: یکی از برنامه های ملی در وزارت بهداشت و درمان واکسیناسیون است و این مهم حداقل باید تا دو سال آینده انجام گردد. در حقیقت بین 6 تا 9 ماه یک بار، کل کشور باید واکسینه شوند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 13 شهریور 1400 بروزرسانی: 13 شهریور 1400 گردآورنده: sale-blog.ir شناسه مطلب: 13709

به "تزریق واکسن کرونا بین6 تا 9 ماه یکبار در کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تزریق واکسن کرونا بین6 تا 9 ماه یکبار در کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید