جشن ملی انتخابات

به گزارش مجله وبلاگ فروش، نظام سلطه به رهبری آمریکا برای چنبره زدن به دور شاخصه ها و مؤلفه های قدرت کشورمان، نقشه ها و راه های مختلفی طراحی کرده که در این میان، ایجاد اخلال و توطئه چینی برای تأثیرگذاری در ادوار انتخاباتی یکی از آن ها به شمار می آید.

جشن ملی انتخابات

به گزارش گروه رسانه های خبرنگاران، اصغر زارعی طی یادداشتی در روزنامه حمایت نوشت: نظام سلطه به رهبری آمریکا برای چنبره زدن به دور شاخصه ها و مؤلفه های قدرت کشورمان، نقشه ها و راه های مختلفی طراحی کرده که در این میان، ایجاد اخلال و توطئه چینی برای تأثیرگذاری در ادوار انتخاباتی یکی از آن ها به شمار می آید.

جمهوری اسلامی یکی از معدود نظام های مردم سالار دینی است که یک پایه مهم از مشروعیت خود را از حضور گسترده مردم در تعیین مقدراتشان اخذ کرده است. دراین باره، نکات ذیل قابل تأمل و توجه به نظر می رسند.

1. تلاش های بسیاری برای ایجاد فاصله و انشقاق بین مردم و انقلاب اسلامی اجرا شده که تحریم های گسترده و وحشیانه، یکی از آن هاست. در فواصل نزدیک به انتخابات، پروپاگاندای سنگینی در فضای مجازی و شبکه های معاند صورت می گیرد تا حضور در انتخابات را به مفهوم ادامه تحریم ها و درنتیجه، تداوم مسائل اقتصادی جلوه دهند. هیچ کس منکر چالش ها و معضلات معیشتی نیست اما شرکت در انتخابات، اتفاقاً عین چاره اندیشی در این خصوص است.

با رأی دقیق و هوشمندانه، مسئولان لایق و کارآمد راهی مجلس می شوند و به پشتوانه آرای مردمی است که مجلس قوی شکل می گیرد. با این نگاه، مردم یکی از شرکا بلکه صاحبان حاکمیت هستند و می توانند با مشارکت حداکثری و حضور پرشور خود، وکلایی را راهی مجلس کنند که نسخه درمان بیماری اقتصاد را در داخل جستجو می کنند نه در دستان بیگانگان.

با این حال، بررسی نمودار حضور مردم و مرور شاخص های مشارکت عمومی نشان می دهد که این سناریو در هیچ دوره ای پیروز نبوده و میزان حضور ملت پای صندوق آراء، همیشه رو به افزایش بوده است.

2. پروژه ناامید سازی، فرایندی سنگین تر و گسترده تر از ایجاد فاصله و انشقاق بین مردم و حاکمیت به شمار می آید، چراکه موضوعاتی فراتر از مسائل اقتصادی را شامل می شود. کارشناسان، نویسندگان و تحلیلگران منظومه غرب و وابستگان آن ها در داخل، موضوع ناامیدسازی را از طرق گوناگون ازجمله مقایسه شرایط فعلی ایران تحت سایه سنگین تحریم ها و ناکارآمدی مدیران غرب گرا با کشورهای مرفه پیگیری کرده و این گونه القا می کنند که مشارکت در انتخابات، از اساس بی فایده و فاقد نتیجه است. استدلال مطرح شده این است که به فرض بهبود اقتصاد، پیشرفتی در سایر حوزه ها به وجود نمی آید و ایران تا زمانی که جمهوری اسلامی بر آن حاکم است، یکی از کشورهای جهان سوم باقی خواهد ماند. این شانتاژ و شارلاتانیزم رسانه ای در حالی مطرح می شود که ایران پسا انقلاب از رهگذر معاونت و مشارکت مردم، در بسیاری از بخش ها ازجمله علمی، پزشکی، هوا فضا، نظامی و ... در زمره کشورهای صاحب نام و پیشرفته قرار گرفته و همه این ها، مرهون تداوم حضور مردم در انتخابات است که به مثابه جشن های ملی است.

3. مشارکت عمومی ملت با بصیرت ایران در بزنگاه ها و گردنه ها موجب افزایش اقتدار و به فرموده رهبر معظم انقلاب، باعث تضمین امنیت ملی می شود. انتخابات اگر پرشور انجام بگیرد و مردم به صورت کامل پای صندوق های رأی حضور پیدا کنند، این تضمین کننده امنیت کشور است، امنیت کشور را تضمین می کند؛ چرا؟ برای خاطر اینکه دشمنانی که کشور را، ملت را تهدید می کنند، از پشتوانه مردمی بیشتر هراس دارند تا امکانات تسلیحاتی ما؛ بله، از موشک ما هم می ترسند اما از پشتوانه مردمی نظام بیشتر می ترسند.

حضور در انتخابات نشان دهنده پشتوانه مردمی از نظام است، به همین دلیل موجب امنیت است.(رهبر معظم انقلاب - 16 بهمن 98) افزون بر این، هر چه میزان حضور مردمی پای صندوق های رأی بیشتر باشد، نحوه برخورد کشورها و شیوه تعاملات بین المللی در مجامع جهانی با ایران اسلامی همراه با احترام خواهد بود چراکه می دانند با کنندگان ملتی پر غرور و همیشه درصحنه روبرو اند.

به بیان گویاتر، مشارکت پررنگ مردم در انتخابات، نظام را واکسینه کرده، مصونیت ایجاد می کند، دامنه امنیت درونی و بیرونی افزایش یافته و به تبع آن، اقتدار جمهوری اسلامی به دوستدارانش در خارج از کشور منتقل شده و در نهایت، دشمن را ناامید می کند. اینکه ترامپ و دیگر مقامات آمریکایی همیشه می کوشند جانب مردم را بگیرند و به آن ها وعده کنند که صدای آن ها شنیده می شود، تلاشی است مذبوحانه برای کاستن از اقتدار ریشه دوانده در حضور همیشگی ملت درصحنه به ویژه در انتخابات.

4. حضور مردم در ادوار انتخاباتی، نمادی روشن از حقوق بشر و دموکراسی است. به این مفهوم که حماسه حضور حداکثری پای صندوق های رأی، قدرت چانه زنی ایران را در عرصه های بین المللی افزایش داده و نیرویی مضاعف برای دفاع از حقوق مردم شکل می گیرد. از برکات این حضور است که تبلیغات کذب رسانه های دشمن در خصوص نقض مردم سالاری دینی و حقوق بشر رنگ باخته و عیار مشارکت مردم در تعیین سرنوشتشان تعیین می شود.

5. جایگاه ایران در مقیاس منطقه ای و جهانی تابعی از نتایج انتخابات است. انتخابات ایران شاید از یک نگاه، فرایندی عادی باشد اما وقتی موقعیت ژئوپولتیک کشورمان و جایگاه ایران مدنظر قرار گیرد، خروجی آن، وزن پیدا می کند. نقشی که جمهوری اسلامی می تواند در موضوعات مختلف منطقه ای و بین المللی ایفا کند، توجهات جهانی را به برآیند انتخابات جلب کرده، چراکه سیاست خارجی می تواند تابعی از نتیجه انتخابات باشد.

مردم ما به این درجه از رشد و بلوغ سیاسی رسیده اند که از میزان مشارکت خود در انتخابات به دلیل ضعف ها و ناکارآمدی ها نکاهند و آن را به پای این نگذارند. گلایه ها و شکوه ها از عملکردها وجود دارد اما به این دلیل که بحث حیثیت و آبروی کشور به میان می آید و مسئله مهم امنیت مطرح می شود، با اقتدار، بصیرت و عزم ملی وارد این عرصه شده و معادلات دشمن را به قاعده همیشگی بر هم می زنند.

بازگشت به صفحه رسانه ها

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 8 شهریور 1400 بروزرسانی: 8 شهریور 1400 گردآورنده: sale-blog.ir شناسه مطلب: 2848

به "جشن ملی انتخابات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جشن ملی انتخابات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید