حقایقی عجیب در مورد سرخ پوستان و بومیان قاره آمریکا

به گزارش مجله وبلاگ فروش، بومیان آمریکایی که به عنوان سرخ پوستان نیز شناخته می شوند، افرادی هستند که در سراسر قاره آمریکا به جز هاوایی قبل از کشف این سرزمین زندگی می کرده اند. بیش از 500 قبیله از این بومیان شناخته شده که بیش از نیمی از آن ها با هندی ها مرتبط می باشند. اصطلاح هندی های آمریکایی شامل برخی از بومیان آلاسکا می باشند در حالی که بومیان آمریکایی به سرخ پوستان و تمام قومیت های از این دست گفته می شود. منطقه هاوایی جزء یومیان آمریکا به شما نرفته و در سرشماری اقلیت های اقیانوس آرام قرار می گیرند. با خبرنگاران همراه شوید تا مطالب جالب توجهی را در مورد این بومیان بدانیم.

حقایقی عجیب در مورد سرخ پوستان و بومیان قاره آمریکا

سرخ پوستان به کدام افراد گفته می شده؟

 1. اصطلاح بومیان آمریکایی به طور معمول به بومی های هاوایی یا بومیان آلاسکا اشاره نمی کند.
 2. برای بیشتر مردم بومی در ایالات متحده از اصطلاح هندی آمریکایی استفاده شده، در حالی که بیشتر مردم بومی کانادا را بومیان اولیه می گویند. بومیان آمریکا یا سرخ پوستان کلمه ای است که برای این افراد در هر دو کشور استفاده می شود.
 3. ایشی که از 1860 تا 1916 زندگی می نموده است به عنوان آخرین وحشی هندی شناخته می شود. او بیشتر زندگی خود را در خارج از فرهنگ مدرن زندگی کرد. یاهی از گروه یانا در اواخر دهه 1800 به دلیل طوفان طلای کالیفرنیا منقرض شدند. او پس از مرگ خانواده اش در بیابان زندگی می کرد و در سال 1911 مجبور شد از بیابان به شهر اوروویل (Oroville) برود. بعدها او در این شهر مورد مطالعه انسان شناسان قرار گرفت.
 4. درخت سکویا به افتخار رهبر چروکی نامیده شده زیرا به مردم بومی کمک می کرد تا بتواند الفبا را توسعه دهد.
 5. اصطلاح هندی های آمریکا زمانی به وجود آمد که کریستف کلمب فکر می کرد در هندوستان پیاده شده است. او مردم بومی را هندی نامید.

سرخ پوستان و نقش فرهنگ و زبان آن ها

 1. بومیان آمریکا و بومیان اولیه افرادی بودند که به زبان آلگونکویین (Algonquian) صحبت نموده و اولین کسانی بودند که با مهاجران انگلیسی ملاقات کردند. بنابراین بسکمک از کلمات انگلیسی به این زبان وارد شده است.
 2. نیمی از نام های ایالات متحده مانند آریزونا، کنتاکی، میسوری و … از کلمات آمریندین (Amerindian) گرفته شده است.
 3. بسکمک از واژه های بومی آمریکایی مانند چیلی، شکلات، گوجه فرنگی، سیب زمینی و … وارد زبان انگلیسی شده است.
 4. کلیسای مسیحی بر این باور است که بومیان آمریکا از خاورمیانه خارج شده و آن ها از قوم یهود بوده اند. بومیان آمریکایی در کتاب خود به نام مورمون (Mormon) به عنوان لامیناتس (Laminates) خوانده شده اند.
 5. قانون شهروندی اسنایدر در سال 1924 شهروندی کامل ایالات متحده را به بومیان آمریکا اختصاص داد. این قانون به دلیل اینکه هزاران بومی آمریکایی در جنگ جهانی اول خدمت نموده بودند اعمال شد.

تاریخچه سرخ پوستان و بومیان آمریکایی

 1. بومیان آمریکایی در حدود 12 هزار سال پیش از میلاد در قاره آمریکا زندگی می نموده اند. آن ها تنها یک ملت نبوده و دارای فرهنگ و زبانی غنی بوده اند. برخی از مورخان معتقد اند که مردم در بیش از 30 هزار سال پیش در آمریکای جنوبی زندگی می نموده اند.
 2. در اوایل دهه 1600 پنج قبیله که سابقا با یکدیگر دشمن بودند کنفدراسیونی به نام ایروکی را تشکیل دادند. این یک شورا بود که برای کسانی که آن ها را انتخاب نموده بودند تصمیم می گرفتند. با این حال زنان حق داشتند تا هر عضو این شورا را بازخواست کنند.
 3. بنجامین فرانکلین فکر کرد که می تواند یک دولت را با ایده کنفدراسیون ایروکی تاسیس نموده تا توسط مستعمرات انگلیس استفاده شود. عقابی که در سپر ایالات متحده وجود دارد همان عقابی است که به عنوان نماد ایروکی مورد استفاده قرار گرفته بوده است.
 4. قبایل چوکتو، چروکی، کریک، چیکاسو و سمینول، به دلیل حضور زودرس مهاجران سفیدپوست قبیله های پنج ملک شناخته می شود. آن ها به دلیل شباهت های فرهنگی خود با اروپایی ها مانند روستاها و مزارع برنامه ریزی شده متمدن تر شده و برخی از آن ها به اندازه ای ثروتمند بوده که حتی می توانستند برده داشته باشند.

قبایل سرخ پوستان و بومیان آمریکا

 1. یوتا بعدها به یوتس تغییر نام داد، افرادی که در دشت ها و نزدیک آبگیرها زندگی می نموده اند. اوکلاهما نیز از چوکتو اوکلاهما گرفته شده که به معنی مردم قرمز است.
 2. در ایالات متحده و کانادا دولت ها تلاش کردند تا فرهنگ ها و هویت بومیان آمریکا را از روش های نظامی و سازمان های مدارس شبانه روزی از بین ببرند.
 3. مردم نزپرسه (Nez Perce) به لوییس و کلارک کمک کردند تا بتوانند منطقه شمال غربی را کشف کنند. آن ها قایق ساخته و نقشه های رودخانه ها را جم آوری نموده تا بتوانند برای رسیدن به اقیانوس آرام کمک کنند.
 4. ساکاگاوه (Sacagawea) یک زن از لمهی شوشون (Lemhi Shoshone) بود که به عنوان مترجم و راهنما در سفر به لوییس و کلارک کمک می کرد.او بین سال های 1804 تا 1806 هزاران مایل را از داکوتای شمالی تا اقیانوس آرام طی کردند.
 5. برخی از قبایل داربست هایی را بر روی درختان ساخته تا بتوانند مرده های خود را برای محافظت از حیوانات وحشی روی آن ها قرار دهند تا زمانی که تجزیه شوند. مردم هورون بدن مردگان خود را درون یک تابوت قرار داده و تا 12 سال بعد و زمانی که بخواهند استخوان های آن را دفن کنند، آن را در بالای یک چوب بست می گذاشتند.

نحوه زندگی بومیان آمریکایی

 1. بومیان آمریکایی از تیغ جوجه تیغی به عنوان برس مو استفاده می نموده اند. گاهی اوقات یک چوب به شکلی درست برس داده شده و ساییده می شود تا به صضورت مسواک مورد استفاده قرار گیرد.
 2. ایروکی ها ذرت، لوبیا و کدو حلوایی را به عنوان سه خواهر نامگذاری نموده بودند. این ها به عنوان منبع غذایی بسیار مهمی شناخته می شده اند.
 3. قبیله موهاکس یکی از قبایل ایروکی می باشد که مردم آن ها دوست داشتند یک طرف سر خود را کاملا تراشیده و طرف دیگر را با رنگ های روشن رنگ آمیزی کنند.
 4. یک فرد قدرتمند می توانسته از سر تا پای خود را با پر عقاب بپوشاند. این کار را تنها یک جنگجو می توانسته انجام دهد که شجاعت خود را در نبرد ثابت نموده باشد. پرهای عقاب که استفاده می شده است برای این افراد پر از قدرت معنوی بوده است.
 5. زنان باردار ایروکی از خوردن لاک پشت منع می شدند تا بچه هایشان شبیه به لاک پشت نشود. در جوامع ناواهو زنان باردار موهای بافته شده و حیواناتی مانند اسب را آزاد می نموده تا تولدی ایمن را برای نوزادشان ایجاد کنند.

افتخارات و مراسم خاص سرخ پوستان

 1. هنگامی که یک مرد اولین بوفالو خود را می کشد، خوشمزه ترین بخش آن یعنی زبانش را می دادند. با این حال انتظار می رود که او این درخواست را رد نموده و آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارد.
 2. ایروکی ها یک جشن زمستانه داشتند. آن ها یک گروه کوچک از نوجوانان بوده که در اطراف روستا به آواز و پایکوبی می پرداختند و توسط یک زن مسن تر هدایت می شدند. آن ها در جلوی خانه ها ایستاده و منتظر هدایایی بودند که برای آن ها آورده خواهند شد.
 3. احتمالا دردناک ترین مراسم بومیان آمریکا پایکوبی خورشید بوده که توسط مردم پلانز انجام می شده است. این جشن شامل پایکوبینده هایی بود که میله های تیز را در قفسه سینه خود فرو برده و خود را با طناب به درخت چوب پنبه آویزان می نموده اند. در عوض دردشان آن ها امیدوار بودند تا تعداد بوفالو ها افزایش یابند.
 4. بومیان آمریکایی در شمال غربی مانند هایداها (Haida) توتم های (totem) چوبی را ساخته که 40 فوت ارتفاع داشته و در خارج از خانه های خود برای نشان دادن شرایط خانواده خود نشان می دادند. این ساختار چوبی معمولا حیوانات یا پرندگانی که مخصوص خانواده بودند را نشان می دادند. چوب توتم همچنین به عنوان یادبودی برای اجداد خانواده ساخته شده است. مسیحیان به اشتباه فکر کردند که چوب های توتم مجسمه ای از خدایان بوده است.
 1. نقاشی های شن و ماسه، دانه هایی از شن و ماسه های رنگی بوده که به صورت اشکال پیچیده ای طراحی شده و اشکال هندسی مختلفی را ایجاد می نموده است. معروفترین این نقاشی های شن و ماسه ای متعلق به بومیان جنوب غربی مانند ناواهو می باشد. آن ها این نقاشی ها را معنوی در نظر گرفته و می گویند می بایست با زندگی با احترام رفتار نمود.
 2. جنگجویان قبیله پلینز تصور می کردند که لمس کردن دشمن در زمان یک حمله بدون اینکه در هنگام برگشت با آن ها برخوردی داشته باشید می تواند یک افتخار بزرگ محسوب شود. این به معنای یک برهم زدن ساختاری بود که موجب می شد بیشتر در معرض آسیب دشمن و از دست دادن اسب های خود قرار گیرند.

واقعیاتی در مورد شرایط زندگی بومیان آمریکایی

 1. تقریبا 22 درصد از 5.2 میلیون نفر بومیان آمریکایی در مناطق قبیله ای زندگی می کنند.
 2. در حدود 28.2 درصد از سرخ پوستان آمریکایی زیر خط فقر دولت فدرال زندگی می کنند.
 3. در حدود 36 درصد از سرخ پوستان قبل از 65 سالگی با بیماری قلبی رو به رو می شوند. این میزان در مقایسه با 15 درصدی است که سفید پوستان با آن مواجه هستند.
 4. سرخ پوستان 177 درصد بیشتر در خطر دیابت بوده، 500 درصد بیشتر احتمال دارد تا دچار بیماری سل شوند و همچنین 82 درصد بیشتر از خودکشی می میرند.
 5. میزان مرگ و میر نوزادان بومیان آمریکا 60 درصد بیشتر از سفید پوستان می باشد.

تقابل های بومیان آمریکایی و مهاجران اروپایی

 1. بسیاری از زنان بومی آمریکا تیراندازان ماهر و همچنین اسب سواران توانایی بودند.
 2. مهاجران اولیه آمریکا هزاران سال پیش از آمدن اروپایی ها اسب ها را برای تغذیه می کشتند. گسترش مجدد اسب ها توسط اروپایی ها به طور چشمگیری بر فرهنگ بومیان تاثیر گذاشت. آن ها از اسب برای سفر، شکار و جنگ استفاده می کرده اند.
 3. بیش از 8 هزار نفر از بومیان آمریکا در طول جنگ جهانی اول خدمت کرده با اینکه آن ها شهروند ایالات متحده به شمار نمی رفتند.
 4. بیش از 24 هزار بومی آمریکایی در طول جنگ جهانی دوم خدمت کرده اند. یکی از قابل توجه ترین گروه های آن ها ناواهو بود. آن ها گروهی ویژه از داوطلبان بوده که یک کد مخفی غیرقابل شکست را ایجاد کردند.
 5. آخرین نبردی که بین سرخ پوستان آمریکایی و دولت ایالات متحده رخ داد در سال 1890 در نبرد وندنی (Wounded Knee) در منطقه ای به همین نام در داکوتای جنوبی بوده است. در این نبرد حدود 300 سرخ پوست سیوکس (Sioux) کشته شدند.

واقعیاتی در مورد قبایل و نحوه حضور بومیان آمریکایی

 1. بر اساس اداره آمار ایالات متحده بزرگترین قبیله هایی بومیان عبارتند از چروکی (Cherokee)، ناواهو (Navajo)، چیپوا (Chippewa)، آپاچی (Apache)، چوکات (Choctaw)، ایروکی (Iroquois)، لومبی (Lumbee)، پابلو (Pueblo) و سیوکس (Sioux) می باشد.
 2. حدود 4.5 میلیون نفر از بومیان آمریکا و آلاسکا در ایالات متحده وجود داشته که این گروه 1.5 درصد از جمعیت آمریکا را تشکیل می دهند.
 3. بیشتر دانشمندان بر این باور هستند که اجداد بومیان آمریکا از آسیا به این منطقه مهاجرت کرده اند. به نظر می رسد که در حدود 20 هزار سال پیش آن ها از طریق یک مسیر زمینی که در امروزه تنگه برینگ در آنجا وجود دارد گذشته اند.
 4. اولین ارتباطی که بین بومیان آمریکایی و اروپایی ها به وجود آمد در قرن یازدهم میلادی بود که دریانوردان با مردم بومی این منطقه در سواحل نیوفانلند کانادا رو به رو شدند. وایکینگ ها این مردم بومی را بربرها یا خارجی نامیدند.
 5. اروپایی ها چندین بیماری جدید و مرگبار را به بومیان آمریکا منتقل کردند. شناخته شده ترین آن ها بیماری ابله بود که باعث از بین رفتن بسیاری از آن ها گردید. از جمله دیگر بیماری هایی که باعث کشتار بسیاری در بومیان گردید وبا و سرخک بوده اند.

گسترش جمعیت بومیان آمریکایی در عصر جدید

 1. پیش بینی می شود که در سال 2060 جمعیت سرخ پوستان آمریکا و آلاسکا به 11.2 میلیون نفر یعنی 2.7 درصد از جمعیت ایالات متحده برسد.
 2. از سال 2013 تعداد 14 ایالت بیش از 100 هزار نفر سرخ پوست را در خود جای داده بودند. از جمله آن ها می توان به کالیفرنیا، اوکلاهما، آریزونا، واشنگتن، نیویورک و … اشاره کرد.
 3. در سال 2013 ایالت هایی که بالاترین درصد آمریکایی های بومی را در خود جای داده بودند شامل آلاسکا با 14.3 درصد، اوکلاهما با 7.5 درصد، نیومکزیکو با 9.1 درصد، داکوتای جنوبی با 8.5 درصد و مونتانا با 6.8 درصد بوده است.
 4. تعداد خودکشی های بومیان آمریکا بیش از 3 برابر میانگین ملی ایالات متحده است. محققان عوامل بسیاری مانند فقر، بیکاری، خشونت خانوادگی، الکل و اعتیاد به مواد مخدر را از جمله دلایل آن می دانند.
 5. جوانان بومی آمرکایی دو برابر بیشتر از هر گروه قومی دیگری قبل از 24 سالگی می میرند.

آسیب های اجتماعی و نبردهای خونین بومیان آمریکایی

 1. تقریبا 28.2 درصد از بومیان آمریکا زیر خط فقر دولت فدرال زندگی می کنند. یک چهارم از کودکان سرخ پوستان در فقر زندگی کرده که این میزان برای کل ایالات متحده 13 درصد می باشد. نرخ نوجوانان بومی آمریکایی که از دبیرستان فارغ التحصیل می شوند 17 درصد بوده که از میانگین ملی کمتر می باشد. از سوی دیگر میزان سوء مصرف مواد مخدر بیشتر است.
 2. یک دختر جوانی که در قبیله ای متولد می شود، یک سوم یا بالاتر احتمال این وجود دارد که در طول زندگی خود مورد آزار و اذیت جنسی قرار بگیرد. زنان بومی بیشترین میزان حمله به یک گروه را در ایالات متحده تجربه می کنند. این موضوع تا حدی به دلیل وجود قوانین پیچیده ای است که در مورد آمریکایی هایی که زنان بومی را در سرزمین های قبیله ای مورد آزار قرار دهند وجود دارد.
 3. نبرد کلی کریک (Kelley Creek) که به عنوان آخرین قتل عام نیز شناخته می شود، یکی از آخرین کشتارهایی است که که بین بومیان آمریکایی و نیروهای ایالات متحده روی داده و موجب خاتمه جنگ های بومیان شده است. در سال 1911 یک گروه کوچک از شوشونز (Shoshones) و بانوکز (Bannocks) چهار مامور را در یک مزرعه کشتند.

ازدواج های بین نژادی بومیان آمریکایی

 1. گرونیمو (Geronimo) که از 1829 تا 1909 زندگی می کرده به معنی کسی است که فریاد می زند. او به آپاچی ها کمک کرد تا زمین های خود را در برابر تجاوزهای ایالات متحده نگه داشته و برای 25 سال در مقابل زمین های قبیله ای خود به دفاع بپردازند.
 2. پوکوهانتس (Pocahontas) که در سال های 1595 تا 1617 زندگی می کرده در ماتوکا (Matoaka) متولد شده و به نام آمونوت (Amonute) نیز شناخته می شده است. پوکوهانتس به معنی یک نافرمان یا کودک شیطان بوده است که نام مستعار دوران کودکی کسی است که شادمانی طبیعی داشته است. او در روزهای آخر خود با ربکا رولف رفت. ازدواج بین جان رولف و پوکوهانتس نخستین ازدواج میان نژادی در تاریخ آمریکا بوده است.
 3. چندین نام خانوادگی در ویرجینیا به پوکوهانتس باز می گردد مانند ادیت ویلسون همسر وودرو ویلسون و همچنین نانسی ریگان.
 4. آمریکایی های بومی نسبت به همتایان سفید پوست خود احتمال بیشتری دارد که اضافه وزن داشته و چاق تر باشند.
 5. ایالت آلاباما از آلیبامو گرفته شده و نام قبیله موسکوگن (Muskogean) بوده و به معنی کسی است که زمین های اطراف را برای کشاورزی روشن می نماید.
 6. آرکانزاس نیز از کواپو (Quapaw) گرفته شده و به عنوان آکانسی نیز شناخته می شود. این نام قبیله ای است که به مردم پایین دست مشهور بوده اند.
 7. داکوتا همچنین نام قبیله ای از سیوکس بوده و به معنی متحدان می باشد.
 8. ایلینویز که به فرانسوی ایلینوک نیز گفته می شود به معنای مردان برتر می باشد، نام اتحادی در قبایل الگونکی (Algonquian) است.

آژانس مسافرتی: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

sale-blog.ir: مجله وبلاگ فروش | ارائه نرم افزارهای مدیریت وبسایت

منبع: factretriever.com
انتشار: 3 آبان 1402 بروزرسانی: 3 آبان 1402 گردآورنده: sale-blog.ir شناسه مطلب: 4008

به "حقایقی عجیب در مورد سرخ پوستان و بومیان قاره آمریکا" امتیاز دهید

1 کاربر به "حقایقی عجیب در مورد سرخ پوستان و بومیان قاره آمریکا" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حقایقی عجیب در مورد سرخ پوستان و بومیان قاره آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید