حمله بدافزار خطرناک از طریق روترهای اینترنتی

به گزارش مجله وبلاگ فروش به نقل از انگجت، بدافزار یادشده که Slingshot نام دارد، حملات خود را به صورت کاملا مخفیانه و لایه لایه انجام می دهد و ابتدا روترهای MikroTik را هدف قرار می دهد. این بدافزار ابتدا یک فایل library را حذف و به جای آن کدهای مخربی را جاسازی می کند و بارگذاری بقیه کدهای آلوده نیز به همین شیوه انجام می شود.

حمله بدافزار خطرناک از طریق روترهای اینترنتی

سپس حمله بدافزار Slingshot به رایانه شخصی در دو مرحله صورت می گیرد. در مرحله اول هسته سیستم عامل رایانه هدف قرار گرفته و آلوده می شود و بدافزار به حافظه و اطلاعات ذخیره شده دسترسی عمقی پیدا می کند. در مرحله دوم کدهای مخرب با هدف هماهنگ سازی فعالیت های خود، مدیریت فایل های سیستمی و فعال و هشیار نگهداشتن بدافزار اقداماتی را انجام می دهند.

این بدافزار در فایل های به دقت رمزگذاری شده مخفی می شود و لذا شناسایی و مقابله با آن بسیار سخت است. کدهای مورد استفاده برای نگارش این بدافزار از سال 2012 فعال بوده اند و البته هنوز مشخص نیست کدهای یادشده برای چه فعالیت های مخربی به کار گرفته شده اند.

برآورد های کاسپراسکای با توجه به انگلیسی بودن بخش عمده کدنویسی ها و روان بودن زبان به کار گرفته شده نشان می دهد که احتمالا یک یا تعدادی از کشورهای عضو گروه پنج چشم (آمریکا، انگلیس، استرالیا، نیوزلند و کانادا) در نگارش این بدافزار مخرب دخالت داشته اند. البته تحقیقات در این زمینه هنوز در جریان است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 آذر 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: sale-blog.ir شناسه مطلب: 33

به "حمله بدافزار خطرناک از طریق روترهای اینترنتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله بدافزار خطرناک از طریق روترهای اینترنتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید