خبرنگاران تب کرونا تنها در 40 درصد مبتلایان به این بیماری دیده می گردد

به گزارش مجله وبلاگ فروش، مشهد- خبرنگاران- تازه ترین آنالیز های علمی پژوهشگران علوم پزشکی دانشگاه شهید بهشتی تهران نشان داده که تب به عنوان نشانه واکنش دستگاه ایمنی بدن انسان در میان افراد مبتلا به ویروس کرونا تنها در 40 درصد آنها دیده می گردد بنابراین تب در بقیه بیماران کووید 19 بروز نمی کند.

خبرنگاران تب کرونا تنها در 40 درصد مبتلایان به این بیماری دیده می گردد

رییس کارگروه اطلاع رسانی بیماری کووید 19 در دانشگاه علوم پزشکی مشهد روز سه شنبه در این خصوص به خبرنگار خبرنگاران گفت: فرآیند تب سنجی گرچه در غربالگری و شناسایی بیماران کرونا موثر است اما مطابق تحقیقات جدید 60 درصد مبتلایان به این ویروس تب ندارند.

دکتر حمیدرضا رحیمی اضافه کرد: بر این اساس نتیجه اقداماتی همچون تب سنجی برای شناسایی کرونا در بیماران کووید 19 محدودیت دارد لذا رعایت تاکید می گردد که رعایت موازین بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی همچنان بهترین راه حل برای پیشگیری از این بیماری ویروسی همه گیر است.

وی در ادامه همچنین اظهارداشت: خراسان رضوی از مدتی پیش در مرحله مهار انتقال ویروس کرونا قرار گرفته و آمار مبتلایان به کووید 19 در سطح این استان رو به کاهش است.

رییس کارگروه اطلاع رسانی بیماری کووید 19 در دانشگاه علوم پزشکی مشهد همچنین به یافته های اِپیدمیولوژیک یا همه گیرشناسی کرونا اشاره و اعلام کرد: ادامه داد: گرچه شیوع کرونا بخاطر جمعیت شش میلیون و 400 هزار نفری خراسان رضوی در این استان بالا می باشد اما بروز بیماری کووید 19 در سطح 29 شهرستان خراسان رضوی پایین است.

وی شرایط بروز کرونا را در خراسان رضوی رو به نزول اعلام و اعلام کرد: بروز این بیماری به معنای محاسبه موارد جدید آن نسبت به موارد قدیم کووید 19 هم اینک در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد در خراسان رضوی به 15 تا 20 نفر در روز کاهش یافته است.

اِپیدمیولوژی یا همه گیرشناسی علم آنالیز انتشار و علل بیماریها در چارچوب پایش شرایط سلامت جامعه به معنای مطالعه نحوه انتشار بیماریها و عوامل بیماریزا، توزیع بیماری در زمان، مکان ، نژاد یا فرهنگ خاص است.

بروز در علم اِپیدمیولوژی به معنای تشخیص و اعلام تعداد موارد تازه رخ داده یک بیماری در طول یک دوره زمانی معین است. شیوع نیز در علم همه گیرشناسی به معنای تشخیص و اعلام نسبتی از جمعیت دارای موارد موجود از یک بیماری در کل جمعیت آن جامعه است.

دکتر رحیمی همچنین بطور موکد گفت: در خانه ماندن، پرهیز از سفرهای غیرضروری، رعایت دقیق فاصله گذاری فیزیکی در ارتباطات اجتماعی، رعایت کامل موازین و دستورالعمل های اصول بهداشتی به ویژه حساسیت در شستشوی بهنگام و مرتب دستها بهترین راه حلهای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا و مقابله با بیماری کووید 19 هستند.

وی اضافه کرد: عمل به این راه حلهای ساده اما موثر می بایست دائما و بطور جدی از سوی شهروندان مورد توجه باشد.

75 درصد از جمعیت شش میلیون و 400 هزار نفری خراسان رضوی در قالب 12 شهرستان زیر پوشش خدمات دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند. بقیه جمعیت خراسان رضوی در سطح 17 شهرستان این استان توسط پنج دانشگاه علوم پزشکی مستقل سبزوار، گناباد، تربت حیدریه، تربت جام و نیشابور خدمات رسانی می شوند.

بر اساس آخرین آمار رسمی تا به امروز 154 هزار و 445 نفر در ایران به بیماری کرونا مبتلا شده اند. این بیماری تا به امروز جان هفت هزار و 878 را در کشورمان گرفته است. همچنین تا به امروز 121 هزار و چهار نفر از مبتلایان به کرونا در ایران بهبود یافته اند.

پاندمی کرونا تا به امروز در سطح جهان شش میلیون و 366 هزار و 197 نفر را بیمار نموده و جان 377 هزار 437 نفر را در 212 کشور گرفته است. دو میلیون و 903 هزار و 605 نفر از افراد مبتلا به کرونا در سطح جهان تا به امروز درمان شده اند.

در این میان آمریکا با یک میلیون و 859 هزار و 323 بیمار کرونا و همچنین 106 هزار و 925 مورد فوت ناشی از این بیماری، بیشترین آمار را در میان کشورهای جهان به خود اختصاص داده و پس از آن به ترتیب کشوهای برزیل، روسیه، اسپانیا و انگلیس قرار گرفته اند.

بر اساس آخرین آمارهای رسمی، ایران در جدول شمار مبتلایان و قربانیان بیماری جهانگیر کرونا صندلی یازدهم را در میان کشورهای جهان دارد.

abanhome.com: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: ایرنا
انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: sale-blog.ir شناسه مطلب: 4904

به "خبرنگاران تب کرونا تنها در 40 درصد مبتلایان به این بیماری دیده می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تب کرونا تنها در 40 درصد مبتلایان به این بیماری دیده می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید