طلسم کسب سهمیه المپیک شکسته می گردد، انتظار از ژیمناستیک افزایش یافته است

به گزارش مجله وبلاگ فروش، سرمربی تیم ملی ژیمناستیک گفت: طلسم کسب سهمیه المپیک با کوشش ملی پوشان شکسته خواهد شد.

طلسم کسب سهمیه المپیک شکسته می گردد، انتظار از ژیمناستیک افزایش یافته است

به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری خبرنگاران، مسابقات انتخابی ژیمناستیک در کشورهای آذربایجان و قطر به خاطر شیوع ویروس کرونا لغو شد و معین نیست این رقابت ها در چه زمانی برگزار گردد. نکته جالب اینکه در مسابقات آذربایجان، مسابقات مقدماتی برگزار گردید اما رقابت های فینال به دلیل جلوگیری از شیوع ویروس کرونا لغو شد. محمدرضا خیرخواه سرمربی تیم ملی ژیمناستیک که زحمات زیادی برای کسب سهمیه المپیک توسط شاگردانش نموده، گفتگویی با ما داشت که در ادامه خواهید خواند.

خبرنگاران: با توجه به تعطیلی سالن های ورزشی و نامعین بودن مسابقات گزینشی المپیک، ژیمناست های ایران این روزها چه می نمایند؟

خیرخواه: تمام سالن ها تعطیل است و معین نیست که قدرت شیوع ویروس کرونا چه زمانی فروکش کند. ملی پوشان ژیمناستیک ایران طبق قانون نمی توانند در هیچ سالنی تمرین نمایند و تنها در منزل به انجام تمرینات بدنسازی خواهند پرداخت تا از لحاظ بدنی دچار افت نشوند.

خبرنگاران: معین نیست چه زمانی مسابقات گزینشی المپیک در باکو و دوحه برگزار می گردد؟

خیرخواه: هیچ چیزی معلوم نیست. ما در مسابقات جام جهانی باکو در حالی که احمد کهنی در دور مقدماتی حذف شد اما سعیدرضا کیخا به فینال خرک حلقه صعود کرد، اعلام کردند دیدارهای دور فینال برگزار نمی گردد و مسابقات جام جهانی قطر نیز لغو شد. منتظر هستیم ببینیم فدراسیون جهانی ژیمناستیک چه تصمیمی خواهد گرفت تا بتوانیم امیدوار به شکستن طلسم سهمیه المپیک برای ژیمناستیک ایران باشیم.

خبرنگاران: بعضی فدراسیون های جهانی مانند کاراته با لغو دیدارهای انتخابی المپیک بر اساس رنکینگ خود، سهمیه ها را اعلام نموده اند. فدراسیون ژیمناستیک قصد چنین کاری ندارد؟

خیرخواه: رنکینگ های جهانی ژیمناستیک هنوز معین نیست چون دو مسابقه جام جهانی مهم در آذربایجان و قطر ناتمام مانده است. باید صبر کنیم تا فدراسیون جهانی تصمیم خود را اعلام کند. ما در مورد کیخا سعی می کنیم تا او در دور مقدماتی با تمام توان مسابقه ندهد تا بتواند در فینال برای کسب مدال تمام کوششش را بکند. قطعاً او می توانست در باکو همانند ملبورن صاحب مدال گردد.

خبرنگاران: احمد کهنی با وجود اینکه در ملبورن نقره گرفت اما در باکو نتوانست به دور نهایی صعود کند، دلیلش چه بود؟

خیرخواه: ورزش برد و باخت دارد و انتظارات از ژیمناستیک پس از درخشش در مسابقات ملبورن بالا رفته است. زمانی ما اگر به فینال می رسیدیم باعث خرسندی جامعه ژیمناستیک می شد ولی حالا اگر مدال نگیریم جای تعجب دارد. احمد کهنی تمام کوشش خود را در باکو کرد ولی قسمت نشد تا بتواند فینالیست گردد. مطمئناً این پدیده نوظهور ژیمناستیک ایران در سال های آینده نتایج به مراتب بهتری را کسب خواهد نمود.

خبرنگاران: در لحظه سال تحویل چه دعایی برای مردم کردید؟

خیرخواه: دعا کردم به حق حضرت فاطمه زهرا(س) تمام مردم در سلامتی و تندرستی کامل باشند. امیدوارم که سایه شوم ویروس کرونا از سر مردم ایران هر چه زودتر برداشته گردد تا با آرامش به زندگی طبیعی خود ادامه دهند.

خبرنگاران: بهترین عیدی که می توانید به مردم ایران بدهید چیست؟

خیرخواه: امیدوارم که مردم ایران هیچ گاه اسیر گرفتاری و بیماری نشوند. برای همه آرزوی موفقیت می کنم. این امید را دارم که بتوانیم طلسم کسب سهمیه المپیک را برای ژیمناستیک بشکنیم تا در المپیک 2020 توکیو، ژیمناست های ایران نیز در کاروان ورزشی کشورمان حضور داشته باشند.

انتهای پیغام/4048/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 8 شهریور 1400 بروزرسانی: 8 شهریور 1400 گردآورنده: sale-blog.ir شناسه مطلب: 3483

به "طلسم کسب سهمیه المپیک شکسته می گردد، انتظار از ژیمناستیک افزایش یافته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طلسم کسب سهمیه المپیک شکسته می گردد، انتظار از ژیمناستیک افزایش یافته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید