عدم رعایت بهداشت، عامل نفوذ فاضلاب تصفیه نشده به رودخانه ها

به گزارش مجله وبلاگ فروش، کارشناسان انگلیسی در مطالعه ای با بیان اینکه عدم رعایت اصول بهداشتی موجب نفوذ فاضلاب تصفیه نشده به رودخانه ها می شود بر بهبود و ضرورت رعایت بهداشت تاکید کردند.

عدم رعایت بهداشت، عامل نفوذ فاضلاب تصفیه نشده به رودخانه ها

به گزارش خبرنگاران، به گفته این کارشناسان در بسکمک از کشورها عدم رعایت اصول بهداشتی موجب می شود فاضلاب تصفیه نشده وارد رودخانه ها شود. همچنین صنعتی شدن و شهرنشینی که از وجود زیرساخت های مناسب برخوردار نیست به تشدید این مشکل کمک می کند.

علاوه بر این، نبود قوانین و مقررات به این مفهوم است که مواد شیمیایی سمی به اکولوژی محیط زیست طبیعی آسیب می زند و سلامت انسان را به خطر می اندازد.

در این بررسی محققان به ارزیابی نمونه هایی از رودخانه نایروبی در کنیا پرداختند تا منبع، بزرگی و خطرات مرتبط با مواد فعال دارویی (APIs) و دیگر ترکیب های شیمیایی ارزیابی شود.

این محققان به وجود سطح بالایی از مواد دارویی از جمله استامینوفن، کافئین، سولفامتوکسازول و تری متوپریم در نمونه های آب رودخانه پی بردند که منبع اصلی این آلودگی تخلیه مستقیم فاضلاب های تصفیه نشده بوده است.

به گفته محققان این مواد شیمیایی خطرات متعددی را به دنبال دارد که برجسته ترین آن تهدید بالقوه مقاومت آنتی بیوتیکی است چرا که آب رودخانه ها می تواند منبع تامین آب آشامیدنی و آبکمک محصولات کشاورزی باشد.

به گزارش ساینمگ، محققان انگلیسی با بیان اینکه این تحقیق در منطقه نایروبی تمرکز داشته، اظهار داشتند: یافته های بدست آمده را می توان برای تمامی نقاط جهان صحیح دانست چرا که فرایند رشد مناطق شهری از گسترش اصول اولیه بهداشتی فراتر رفته است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 شهریور 1400 بروزرسانی: 8 شهریور 1400 گردآورنده: sale-blog.ir شناسه مطلب: 1162

به "عدم رعایت بهداشت، عامل نفوذ فاضلاب تصفیه نشده به رودخانه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عدم رعایت بهداشت، عامل نفوذ فاضلاب تصفیه نشده به رودخانه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید