نانواکناری: نشست بحرین شکست خورده است

به گزارش مجله وبلاگ فروش، رئیس کمیته امنیت داخلی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه نشست ضد ایرانی امنیت دریایی و هوایی نتیجه ای نخواهد داشت، گفت که تامین امنیت و آرامش منطقه باید بر عهده کشورهای منطقه باشد چون وجود بیگانگان نتیجه ای جز ناامنی نخواهد داشت.

نانواکناری: نشست بحرین شکست خورده است

ولی الله نانواکناری در گفت وگو با خبرنگاران با اشاره به برگزاری نشست ضد ایرانی امنیت دریایی و هوایی در منامه بحرین، گفت: از این گونه نشست ها را قبلا آمریکایی ها برگزار کرده بودند که در آن به بهانه مطرح شدن امنیت منطقه به دنبال ایران هراسی بودند. نتیجه اینگونه نشست ها هم چیزی جز شکست مفتضحانه نبود. اعتقاد ما این است که باید امنیت منطقه به دست کشورهای منطقه حفظ شود.

وی با اشاره به اقدامات آمریکا در منطقه به خصوص در سوریه گفت: آخرین اقدام آمریکا را درباره کردهای سوریه همگان دیدند که به تعبیری به کردهای سوریه خنجر زد و در هنگام خروج از این منطقه هم با گوجه و سیب زمینی و سنگ بدرقه شد. این باید درس عبرتی برای کشورهای حوزه خلیج فارس باشد که اطمینان و اتکاء به آمریکا نداشته باشند.

نانواکناری با تاکید بر اینکه ایران مقتدر امنیت و آرامش در منطقه را با حضور همه همسایگان پیگیری می کند، اضافه کرد: کشورهای حوزه خلیج فارس باید همراه با نظام جمهوری اسلامی گام های بلندی در جهت برقراری امنیت در منطقه به خصوص حوزه خلیج فارس بردارند چون حضور بیگانگان نتیجه ای جز ناامنی و بهره برداری اقتصادی، سیاسی و نظامی در منطقه نخواهد داشت. با این پیشینه می توان با قاطعیت گفت که اجلاس بحرین هم شکست خورده خواهد بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 شهریور 1400 بروزرسانی: 8 شهریور 1400 گردآورنده: sale-blog.ir شناسه مطلب: 28

به "نانواکناری: نشست بحرین شکست خورده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نانواکناری: نشست بحرین شکست خورده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید