کرونا را با این نکات شکست دهید

به گزارش مجله وبلاگ فروش، رئیس انجمن ویروس شناسی کشور با بیان اینکه اطلاعات کافی درباره ویروس کووید 19 وجود ندارد، تأکید کرد مردم باید با رعایت نکات بهداشتی، زنجیره انتقال این بیماری را قطع نمایند.

کرونا را با این نکات شکست دهید

به گزارش خبرنگاران از تسنیم، در سال های اخیر اطلاعات ما از ویروس ها و بیماری هایی که ایجاد می نمایند و ... بیشتر شده با اینحال بعضی رفتار های ویروس ها متفاوت از گذشته بوده است. کووید 19 هم دارای رفتار متفاوتی بوده و همین مسئله شرایط را سخت نموده نموده است.

هنوز اطلاع کاملی از رفتار و راه های درمان بیماری کرونا، واکسن مناسب برای کنترل و پیشگیری از این ویروس و ... نداریم برای همین باید رفتار های خود را در مواجهه با آن تغییر دهیم.

توصیه های علیجان تبرایی، رئیس انجمن ویروس شناسی کشور برای مقابله با ویروس کرونا را می خوانید:

در شرایطی که دارو های لازم را برای مقابله با این بیماری نداریم، اما ابزار هایی داریم که می توانیم رفتار های خود را مدیریت کنیم. نکته مهم این است که دانسته های ما درباره این ویروس زیاد بوده و روش های مقابله درمانی نیز کامل نیست برای همین باید روش هایی را پیش بگیریم تا خود را در مقابل آن ایمن کنیم و در معرض آن قرار نگیریم.

قرنطینه خانگی، کم کردن ارتباطات، پاکیزه نگه داشتن سطوح، استفاده از ابزار های لازم در مواقع موردنیاز، شستشوی مکرر دست ها، مدیریت شرایط داخل منزل و ایجاد آرامش می تواند آینده مناسب تری را برای همه ما رقم بزند.

پختن خوب غذا سبب از بین رفتن ویروس می گردد، غذا ها به ویژه مرغ، تخم مرغ و مواد پروتئینی باید به خوبی پخته گردد. البته در این شرایط نباید از سبزیجات و میوه ها غافل شد برای همین باید به روش صحیح این مواد را ضدعفونی کرد.

مردم نباید انتظار داشته باشند با فریز کردن مواد غذایی این ویروس از بین برود برای همین مواد فریز نموده نیز قبل از آن باید به خوبی شسته و ضدعفونی شده و در موقع استفاده نیز به خوبی پخته گردد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 8 شهریور 1400 بروزرسانی: 8 شهریور 1400 گردآورنده: sale-blog.ir شناسه مطلب: 3277

به "کرونا را با این نکات شکست دهید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا را با این نکات شکست دهید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید