کرونا نیم میلیارد نفر دیگر را زیر خط فقر می برد

به گزارش مجله وبلاگ فروش، گروه خیریه بین المللی آکسفام (Oxfam)، در گزارشی هشدار داده است که رکود اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا، ممکن است نیم میلیارد نفر (هشت درصد از جمعیت جهان) را به سوی فقر سوق دهد، مگر اینکه اقدامات فوری در این زمینه انجام شود.

کرونا نیم میلیارد نفر دیگر را زیر خط فقر می برد

به گزارش تجارت نیوز، بر اساس دسته بندی های بانک جهانی افراد با دستمزد 1.9 دلار در روز در کشورهای با درآمد بسیار پایین، دستمزد 3.2 دلار در روز در کشورهای با درآمد پایین تر از متوسط و دستمزد 5.5 دلار در روز در کشورهای با درآمد بالاتر از متوسط فقیر محسوب می شوند.

دانشگاه کینگز لندن و دانشگاه ملی استرالیا در مطالعات خود تاثیر کوتاه مدت شیوع بیماری کووید-19 را بر روی گروه های ضعیف انجام داده اند. به گفته محققان، پیامدهای این بیماری در برخی مناطق مانند شمال آفریقا، آفریقای جنوبی و خاورمیانه می تواند به مراتب بدتر باشد و پیشرفت های حاصل شده طی 30 سال گذشته را از میان ببرد.

در جدی ترین سناریو، سقوط 20 درصدی درآمد رخ می دهد. این فرایند به افزایش 547 میلیون نفری تعداد فقرا با درآمد کمتر از 5.5 دلار در روز منجر خواهد شد.

سازمان ملل متحد به همین دلیل، درباره از میان رفتن نیمی از مشاغل در آفریقا هشدار داده و اعلام کرده است که 2.5 تریلیون دلار برای حمایت از کشورهای در حال توسعه در طول دوره بحران مورد نیاز است.

وزرای کشورهای گروه 20، بانک جهانی و صندوق بین المللی پول قرار است هفته آینده درباره اعطای وام به این کشورها نشستی برگزار کنند.

گروه آکسفام از آنها خواسته است تا بر سر یک بسته نجات جهانی موافقت و از سقوط اقتصاد جهان جلوگیری کنند.

نمودار زیر نشان می دهد که شیوع کرونا در کدام مناطق می تواند، افت 20 درصدی درآمد و افزایش تعداد فقرا را به دنبال داشته باشد:

منبع: statista

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 8 شهریور 1400 بروزرسانی: 8 شهریور 1400 گردآورنده: sale-blog.ir شناسه مطلب: 3899

به "کرونا نیم میلیارد نفر دیگر را زیر خط فقر می برد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا نیم میلیارد نفر دیگر را زیر خط فقر می برد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید