شروع به کار مرکز مشترک روسیه و ترکیه برای نظارت بر آتش بس ادلب

به گزارش مجله وبلاگ فروش، رئیس مرکز آشتی روسیه در سوریه می گوید مرکز مشترک جدیدی با ترکیه برای نظارت بر آتش بس ادلب و معین جهت حرکت گشت های نظامی در این منطقه شروع به کار نموده است.

شروع به کار مرکز مشترک روسیه و ترکیه برای نظارت بر آتش بس ادلب

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، همزمان با انتها دور سوم مذاکرات هیأت های روسیه و ترکیه درباره شرایط ادلب، وزارت دفاع مسکو از راه اندازی مرکز مشترکی با آنکارا برای نظارت بر آتش بس در این منطقه اطلاع داد.

اُلِگ ژوراولف رئیس مرکز آشتی روسیه در سوریه شامگاه شنبه گفت مرکز هماهنگی روسی-ترکی در سوریه برای کنترل آتش بس در استان ادلب و اجرای گشت های نظامی مشترک در شمال این کشور شروع به کار نموده است.

به نوشته خبرگزاری تاس، ژوراولف به خبرنگاران شرح داد: مرکز هماهنگی مشترکی برای تعامل با طرف ترکی، جهت اطمینان حاصل کردن از آتش بس و گشت های [نظامی] مشترک، عملیاتی شده است.

ژوراولف همچنین اضافه نمود که شناسایی مهندسی جهت حرکت گشت های نظامی مشترک روسیه و ترکیه در حومه شهر سراقب اجرا شده که این بخشی از فرایند تدارکات برای گشت زنی در طول بزرگراه اِم4 بود.

خبرگزاری تاس همچنین نوشت، علاوه بر مرکز جدید نظارت بر آتش بس، یک کانال ارتباطی و مخابراتی برای تعامل عملیاتی بین مرکز آشتی روسیه و نظامیان ترکیه در سوریه فعالیت می نماید.

وی با اشاره به توافق روسیه و ترکیه برای برقراری آتش بس در استان ادلب از نیمه شب ششم مارس، اضافه نمود: طی دو روز گذشته، دو مرتبه حمله خمپاره ای توسط سازمان تروریستی جبهة النصره در مناطق مسکونی سراقب در استان ادلب و جناقیق در استان لاذقیه گزارش شده است.

پیش از این نیز وزارت دفاع روسیه با صدور بیانیه ای مذاکرات با ترکیه را سازنده خواند و گفت: بر اساس نتایج به دست آمده می توان همه توافق های قبلی را اجرایی کرد. (جزئیات بیشتر)

رؤسای جمهور روسیه و ترکیه هفته قبل در کنفرانس خبری مشترک، از توافق دوجانبه بر سر اعمال آتش بس در استان ادلب واقع در شمال غرب سوریه اطلاع دادند.

آنکارا و مسکو توافق کردند برای نظارت بر منطقه کاهش تنش، در شهرک های نزدیک ادلب گشت زنی های مشترک برقرار نمایند. همچنین مقرر شده در طول بزرگراه اِم4 سوریه یک گذرگاه امنیتی به عمق 6 کیلومتر هم از شمال و هم از جنوب ایجاد گردد. قرار است بر سر سایر ملاک ها ظرف 7 روز آینده تصمیم گیری گردد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 8 شهریور 1400 بروزرسانی: 8 شهریور 1400 گردآورنده: sale-blog.ir شناسه مطلب: 3285

به "شروع به کار مرکز مشترک روسیه و ترکیه برای نظارت بر آتش بس ادلب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع به کار مرکز مشترک روسیه و ترکیه برای نظارت بر آتش بس ادلب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید