ارسال فشرده تصاویر با کیفیت ممکن شد

به گزارش مجله وبلاگ فروش به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، یکی از مسائل پیش رو تولیدات تصویری با کیفیت بالا، حجم بالای آن و در نتیجه استفاده بالای پهنای باند است و این نخستین چالش در فرآیند توزیع این قبیل محصولات است.

ارسال فشرده تصاویر با کیفیت ممکن شد

محمدکاظم نجفی مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان درباره خصوصیات و ویژگی های محصول فشرده ساز حرفه ای spark این شرکت گفت: با استفاده از این فشرده ساز، بالاترین کیفیت ارسال تصویر را در کنار کم ترین پهنای باند خواهیم داشت.

به گفته نجفی، پشتیبانی کامل از استانداردهای کدگذاری تصویر و استانداردهای متنوعی برای کدگذاری صدا نظیر، به کاربر امکان فشرده سازی تصویر با کیفیت مختلف 4k را می دهد.

این فعال فناور اضافه نمود: فشرده ساز SPARK از ورودی تصویر با وضوح 1080p 60FPS را افزون بر استاندارد مخابره تصاویر DVB پشتیبانی نموده تا امکان ارسال خروجی با بهترین کیفیت به وسیله تمامی بسترهای ارتباطی کاربردی از جمله ماهواره (DVB-S/S2)، تلویزیون دیجیتال(DVB-T/T2)، شبکه های داخل استودیو(DVB-ASI) و شبکه جهانی وب (IP) فراهم گردد.

مدیرعامل این شرکت دانش بنیان اعلام کرد: فشرده ساز SPARK دارای ورودی تصویر 3G-SDI و ورودی صدای داخلی (Embedded) تا 16 کانال بوده و دو خروجی IP و ASI به صورت پیش فرض روی این فشرده ساز وجود دارند. دو درگاه اترنت به منظور مدیریت و همچنین TSoIP روی دستگاه سوار شده است.

نجفی ادامه داد: فشرده ساز SPARK قابلیت ارسال تصویر به وسیله IPV4 به هر دو صورت Unicast و Multicast را به 8 مقصد از پیش مشخص شده به همراه استاندارد ProMPEG FEC، دارد. قابلیت نصب منبع تغذیه اضافی روی این فشرده ساز، افزونگی(Redundancy) و قابلیت اتکای این دستگاه را بالا می برد.

وی گفت: با تکیه بر پشتیبانی از پروتکل مدیریتی SNMP امکان مدیریت این سیستم از هر نقطه ای فراهم شده است. فشرده ساز SPARK تحت هرگونه فشار کاری به صورت 24 ساعته هر روز هفته و سال قابل اتکا خواهد بود.

مدیرعامل این شرکت دانش بنیان به دیگر محصولات فراوری این شرکت اشاره نمود و گفت: علاوه بر تجهیزات ارسال و دریافت صدا و تصویر، مبدل های شبکه و وامدوله سازها، سامانه آنتن مرکزی بر بستر شبکه IP Headend، صداگذار و جداساز صدا، توزیع کننده های سیگنال ASI و SDI، سامانه فراوری و ارسال راهنمای الکترونیکی برنامه ها (EPG)، سامانه مدیریت یکپارچه سر پایانه و بازهمتافتگر جریان های انتقال MPEG در این شرکت فراوری می گردد.

وی به واردات محصولات مشابه به کشور اشاره نمود و گفت: پیش تر این قبیل تجهیزات به کشور وارد می شد و اکنون نیز واردات صورت می گیرد که عمده این تجهیزات ساخت کشورهایی همچون آمریکا، انگلیس، سوئد و چین هستند.

این فعال فناور اعلام کرد: محصولات این شرکت قابلیت رقابت با نمونه های مشابه خارجی را دارد و اکنون نیز بسیاری از تجهیزات فراوری شده این شرکت به مرور جایگزین تجهیزات قدیمی صدا و سیما و یا سازمان های دیگر که عمدتا نیز ساخت کشور فرانسه هستند می گردد.

به گفته نجفی، قیمت فراوریات این شرکت عموما پایین تر از نمونه های مشابه خارجی آن است ولی در مواردی نیز وجود داشته که قیمت محصولات به دلیل کیفیت بالای آن از نمونه مشابه خارجی آن بالاتر هم بوده است.

مدیرعامل شرکت دانش بنیان گفت: در حال حاضر با فراوریات این شرکت به صورت مستقیم برای 10 نفر شغل ایجاد شده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 25 اسفند 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: sale-blog.ir شناسه مطلب: 2565

به "ارسال فشرده تصاویر با کیفیت ممکن شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارسال فشرده تصاویر با کیفیت ممکن شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید