افزایش پلکانی حضور کارکنان در ادارات ، ساعت شروع و سرانجام فعالیت کارکنان اعلام شد

به گزارش مجله وبلاگ فروش، حضور کارکنان در ادارات از هفته آینده با روش پلکانی که برای شروع فعالیت کسب و کارها در نظر گرفته شده از یک سوم به دو سوم افزایش می یابد.

افزایش پلکانی حضور کارکنان در ادارات ، ساعت شروع و سرانجام فعالیت کارکنان اعلام شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، در حدود دو ماه گذشته و با شدت دریافت شیوع ویروس کرونا تغییراتی در ساعت کاری و همچنین حضور کارکنان در سازمان ها و ادارات ایجاد شد؛ به طوری که در ابتدا ساعت حضور کارکنان کاهش یافته و به 8 تا 13 رسید.

اما در ایام نوروز و با افزایش محدودیت های که ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا برای رفت و آمدها و حضور مردم در نظر گرفت در مورد فعالیت کارکنان سازمان ها نیز محدودیت های اعمال شد که در مرحله اول با تصمیم این ستاد و به دنبال آن بخش نامه سازمان اداری و استخدامی قرار شد تا کارکنان به صورت شیفتی و یک سوم در محل کار حاضر باشند و دو سوم دیگر به صورت دورکار بوده و یا از مرخصی استفاده کنند که مرخصی آنها جزو استحقاقی های سالانه محسوب نمی شود.

هفته گذشته بود که با پایان نوروز مجدد تصمیم گیری بر تمدید شرایط موجود شد و بار دیگر سازمان اداری و استخدامی بخش نامه خود را تا 20 فروردین تمدید کرد و در حال حاضر همچنان کارکنان به صورت یک سوم حاضر می شوند و مابقی دور کار بوده و یا از مرخصی استفاده می کنند.

اما تازه ترین تصمیمی که ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا برای شروع فعالیت ها در کسب و کارها گرفته کارکنان را نیز مدنظر قرار داده است؛ به گونه ای که قرار شده به صورت پلکانی حضور کارکنان در سازمان ها افزایش یابد، بر این اساس از 23 فروردین ماه کارمندان با تعداد بیشتری حاضر می شوند و حضور آنها از یک سوم موجود به دو سوم افزایش می یابد و یک سوم دیگر می تواند دورکار و یا مرخصی باشند.

ساعت کار کارکنان نیز تا حدودی افزایش یافت و از 7 تا 14 رسیده است که این ساعت قرار است برای ماه رمضان نیز اعمال شود.

البته این تصمیم در رابطه با ادارات دولتی بوده و بخش خصوصی نیز در رابطه با مشخص ساعات کاری کارکنان خود تصمیم گیری خواهد کرد، اما آن چه در مدت اخیر اتفاق افتاده این بود که با وجود این که ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا تاکید د اشت باید حضور کارکنان به حداقل رسیده و یک سوم را مطرح کرده بود در برخی سازمان ها و شرکت های خصوصی این موضوع رعایت نشده و کارکنان در اغلب روزهای کاری حضور داشتند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 8 شهریور 1400 بروزرسانی: 8 شهریور 1400 گردآورنده: sale-blog.ir شناسه مطلب: 3715

به "افزایش پلکانی حضور کارکنان در ادارات ، ساعت شروع و سرانجام فعالیت کارکنان اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش پلکانی حضور کارکنان در ادارات ، ساعت شروع و سرانجام فعالیت کارکنان اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید