بازدید اردوغان از دبی

به گزارش مجله وبلاگ فروش، رئیس جمهوری ترکیه در دومین روز سفر خود به امارات متحده عربی پس از اتمام دیدارها در ابوظبی، وارد دبی شد.

بازدید اردوغان از دبی

به گزارش خبرنگاران به نقل از آناتولی، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه در دومین روز از سفر خود به امارات متحده عربی پس از اتمام ملاقاتها در ابوظبی، وارد دبی شد.

اردوغان و محمد بن راشد آل مکتوم، نخست وزیر این کشور و حاکم دبی در پاویون رهبری نمایشگاه اکسپو 2020 دبی ملاقات و در جلسه بین هیئت ها شرکت کردند.

رئیس جمهوری ترکیه در دفتر یادبود نوشت: از بازدید نمایشگاه اکسپو 2020 دبی به مناسبت روز ملی ترکیه، بسیار شادمان شدم، از مهمان نوازی صمیمانه برادر گرانقدرم آل مکتوم تشکر می کنم. پیروزیت اکسپو 2020 دبی که با موضوع ارتباط فکر ها و ایجاد آینده برگزار گردید را به امارات متحده عربی تبریک می گویم.

ملاقات اردوغان با بازرگانان و سرمایه گذاران اماراتی در ابوظبی

رئیس جمهوری ترکیه با بازرگانان و سرمایه گذاران اماراتی در ابوظبی ملاقات و بر توسعه روابط تجاری دو کشور تاکید نمود.

رجب طیب اردوغان که به منظور انجام ملاقاتهای رسمی در امارات متحده عربی به سر می برد در ملاقات با بازرگانان و سرمایه گذاران اماراتی در ابوظبی گفت: پس از سفر محمد بن زاید آل نهیان، ولیعهد ابوظبی به ترکیه در نوامبر سال گذشته، دوره تازهی در روابط دو کشور شروع شده است.

اردوغان با تاکید بر اراده مشترک قوی برای توسعه روابط تجاری و افزایش سرمایه گذاری، گفت: در ملاقاتهای روز گذشته بار دیگر بر این درک متقابل تاکید و 13 توافقنامه امضا کردیم.

رئیس جمهوری ترکیه با اشاره به اینکه امارات متحده عربی از شرکای تجاری مهم ترکیه در منطقه خلیج فارس است، اظهار داشت: حتی در دوره رکود روابط دوجانبه، روابط تجاری حجم خود را حفظ نموده و مشارکت بین بخش های خصوصی بدون وقفه ادامه یافت.

رئیس جمهوری ترکیه توضیح داد: این گواه آن است که روابط دوجانبه اقتصادی و انسانی دارای تاریخ دیرینه و زیرساخت محکمی است.

اردوغان با بیان اینکه ترکیه با جمعیت 85 میلیون نفری، افزایش فراوری صنعتی، ظرفیت اشتغال، زیرساخت های فیزیکی و موقعیت جغرافیایی خود کشوری مورد توجه است، گفت: رشد و شکوفایی اقتصاد ترکیه در 20 سال گذشته و عملکرد پیروز آن در دوران همه گیری به وضوح قدرت و انعطاف پذیری کشور را به نمایش گذاشت.

وی اضافه نمود: ما با ثبات سیاسی، مکانیسم های تصمیم گیری سریع و رویکرد مدیریتی مان که فراوری، اشتغال و سرمایه گذاری را تشویق می نماید، فرآیند همه گیری را به طور پیروز مدیریت کردیم. در سال 2020 میلادی، زمانی که اقتصاد جهانی 3.4 درصد کاهش یافت، به نرخ رشد 1.8 درصدی دست یافتیم. در همان دوره فراوری صنعتی ما در G20 بالاترین اندازه را داشت.

اردوغان اظهار داشت: سال گذشته را با 33 درصد افزایش صادرات به بیش از 225 میلیارد دلار رسانده و حجم تجارت خارجی را با 500 میلیارد دلار به انتها رساندیم. امیدوارم پیروزیت خود را با ارقام رشد سال 2021 که معتقدیم به نرخ های دو رقمی می رسد، مزین کنیم.

رئیس جمهوری ترکیه با اشاره به همکاری تجاری پیروز ترکیه و امارات گفت: اراده و کوشش دولتمردان برای رسیدن روابط ترکیه و امارات به سطحی که شایسته آن است بسیار حائز اهمیت است. وظیفه رهبران ایجاد بستری است که همکاری در تمام زمینه ها از تجارت تا صنایع دفاعی، از گردشگری تا انرژی و حمل و نقل افزایش یابد. وزارت بازرگانی، وزارت صنعت و فناوری، امور اقتصادی سرمایه گذاری و دفاتر نوآوری های دیجیتالی ریاست جمهوری و سایر نهادها آماده هستند تا در پروژه های تازه سرمایه گذاری شما، تمامی حمایت و تسهیلات لازم را ارائه نمایند.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 7 تیر 1401 بروزرسانی: 7 تیر 1401 گردآورنده: sale-blog.ir شناسه مطلب: 19473

به "بازدید اردوغان از دبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازدید اردوغان از دبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید