بازگشایی شهر زیر آب به روی شناگران در ترکیه

به گزارش مجله وبلاگ فروش، شهر غرق شده در نزدیکی جزیره ککوا ، در نزدیکی آنتالیای ترکیه ، پس از 30 سال به روی علاقه مندان به شنا باز می گردد. شنا کردن در میان این شهر زیرزمینی و غرق شده از سال 1986 ممنوع اعلام شده بود چرا که معتقد بودند این کار به این سازه تاریخی زیر آب آسیب وارد می نماید. اما با توجه به همکاری های انجام شده بین باستان شناسان و متخصصان محلی ، این ممنوعیت به زودی برداشته می گردد. در ادامه با دورونزدیک همراه باشید.

بازگشایی شهر زیر آب به روی شناگران در ترکیه

بهترین تجربه سفر را با تور ترکیه در خاطراتتان ثبت کنید.

این خرابه ها در سواحل شمالی ککوا (Kekova) واقع شده است ، شهری که 6 متر زیر آب دریا قرار گرفته است و به آن Batik Sehir (به معنای شهر غرق شده) گفته می گردد. این خرابه ها در اثر چندین زلزله ای که در قرن دوم اتفاق افتاده است ایجاد شده اند. امروزه همچنان می توان قسمت های مختلف این شهر از جمله ساختمان ها و پلکان آنها را زیر این آبها مشاهده کرد. هرچند لنگر انداختن یا شنا کردن در نزدیکی این شهرغرق شده ممنوع است.

شهردار آنتالیا در این باره می گوید : تمام سواحل آنتالیا از لحاظ باستانی غنی هستند و این تنها ککوا نیست که چنین سازه باستانی را در خود نگه داشته است . کوشش های زیادی در زمینه گردشگری این منطقه انجام شده است و با توجه به علاقه شناگران به شناکردن در میان این شهر غرق شده ، اگر اجازه آن صادر گردد ، گردشگران شناگر خواهند توانست به یاری راهنماها و باستان شناسان در ککوا به شنا بپردازند. بلیط تهران استانبول | بلیط استانبول تهران

در حال حاضر دسترسی عمومی به منطقه ککوا وجود ندارد و افرادی که می خواهند این شهر غرق شده را حتی از روی آب ببینند باید تورهای قایق سواری را از کاش یا کالکان انتخاب نمایند که در این صورت به نزدیک ترین نقطه این منطقه می رسند اما همچنان اجازه جلوتر رفتن نخواهند داشت. اما اگر این ممنوعیت برداشته گردد ، علاقه مندان به باستان شناسی و شناگران می توانند به این منطقه پنهان در ککوا دسترسی مستقیم تری داشته باشند و تجربه جدیدی برای آنها خواهد بود که یک شهر باستانی زیر آب را از نزدیک ببینند.

منبع: دور و نزدیک
انتشار: 8 شهریور 1400 بروزرسانی: 8 شهریور 1400 گردآورنده: sale-blog.ir شناسه مطلب: 598

به "بازگشایی شهر زیر آب به روی شناگران در ترکیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشایی شهر زیر آب به روی شناگران در ترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید