جاذبه های گردشگری تهران در پاییز ، خزان ترین های پایتخت

به گزارش مجله وبلاگ فروش، جاذبه های گردشگری تهران در پاییز هر ساله مورد استقبال بسیاری از مسافران داخلی و بین المللی قرار می گیرد، زیرا آنها پایتخت ایران را نقطه شروعی برای درک راز و رمزهای این کشور ناشناخته می دانند.

جاذبه های گردشگری تهران در پاییز ، خزان ترین های پایتخت

با اینکه روز به روز به شلوغی تهران افزوده می گردد و نسبت به گذشته از شرق تا غرب و از شمال تا جنوب بی رویه گسترش می یابد! ولی این شهر پهناور در پای رشته کوه های البرز، در فصل پاییز بخش دیگری از زیبایی هایش را به نمایش می گذارد.

هر منطقه از پایتخت ایران، فرهنگ و جاذبه های خاص خود را ارائه می دهد تا جایی که می توان تفاوت های هر کدام را به وضوح مشاهده کرد. ما می خواهیم در فصل برگ ریزان یک به یک جاهای دیدنی تهران را معرفی کنیم؛ با خبرنگاران همراه باشید.

جاذبه های گردشگری تهران در پاییز

سفر و گشت وگذار در هر فصل در تهران، حال و هوای خاص خود را دارد، به ویژه اگر در پاییز و در خنکی هوا بتوان فرصتی را برای دیدن مکان های دیدنی این کلان شهر اختصاص داد. اما تفاوت های گوناگون فرهنگی در تهران باعث شده است بیش از گذشته، دیدن جاذبه های آن احساس گردد.

درکه

درکه در شمال شهر تهران در امتداد رودخانه ای زیبا در نزدیکی اوین و ولنجک واقع شده است. در طول راستا درکه می توان بسیاری از چشم اندازهای منحصربه فرد آن را مشاهده کرد و از میان خانه های قدیمی خود را به راستاهای اصلی کوهپایه ای تا بالاترین نقطه رساند. در حالی که در درکه هستید، از این فرصت بهره ببرید که در عین لذت بردن از طبیعت، به ورزش کردن و کوهنوردی نیز بپردازید.

همچنین در طول راستا می توانید بسیاری از رستوران ها و استراحتگاه ها را مشاهده کنید و جهت استراحت بر روی تخت هایی که با فرش های رنگین زینت داده شده اند بنشینید. در پاییز و فصول سرد سال می توانید خود را برای نوشیدن یک لیوان چای مهمان کنید و با بازیابی انرژی راستا پیاده روی را دوباره ادامه دهید.

پل طبیعت

به راحتی می توان فهمید که چرا این پل عابر پیاده چند طبقه که توسط معمار ایرانی لیلا عراقیان طراحی شده است، جوایز زیادی کسب نموده است. در پل طبیعت پیاده رویی به طول 270 متر که پارک طالقانی و پارک آب و آتش را به یکدیگر متصل نموده است وجود دارد.

این پل فضایی سرگرم کننده در فراز بزرگراه شهید مدرس است که در فصل پاییز منظره ای عالی از افق شمال تهران را در مقابل کوه های البرز در غروب خورشید نمایان می نماید. در طبقات پایین این پل رستوران های مناسبی قرار دارند، همچنین مکان های زیادی برای نشستن و معاشرت نیز وجود دارند که باعث شده است پل طبیعت به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری تهران در پاییز شناخته گردد.

مجموعه تاریخی - فرهنگی نیاوران

در کوهپایه های البرز کاخی واقع شده است که محمدرضا شاه پهلوی و خانواده اش بیش 10 سال آخر حکومت سلطنتی خود را در آن گذراندند. این باغِ 5 هکتاری دارای شش موزه جداگانه است که بهترین آنها کاخ نیاوران می باشد که در سال 1960 بنا گشته شده است. این باغ به ویژه در فصل پاییز بسیار زیبا و چشم نواز است.

به غیر از کاخ نیاوران، می توانید کاخ صاحبقرانیه را نیز کاوش کنید. غرفه احمد شاهی، اقامتگاه رضا پهلوی در زمان ولیعهد بودن، موزه اتومبیل که مجموعه کوچکی از وسایل نقلیه بسیار زیبا را در خود جای داده است، همه و همه بخشی از این مجموعه زیبا هستند. این مکان دارای تعدادی موزه از جمله گالری دنیا و موزه کتابخانه امپریال نیز است.

دربند

سه کیلومتری بعد از میدان تجریش جاده دیگر به انتها می رسد و تبدیل به راستای می گردد که یک دره صخره ای باریک با رودخانه ای با آب روان از میان آن می گذرد. این راستا دنباله دار و زیبا که دربند نام دارد، از چایخانه ها ، رستوران ها و غرفه های میوه فروشی انباشته است.

اما عاملی که این منطقه را بیش از بیش معروف نموده است، هوای عالی و فضای طبیعی آن می باشد. دربند در هر فصلی زیبا است، ولی پیشنهاد ما دیدن این منطقه در پاییز است. در فصل برگ ریزان می توان چشم اندازی زیبا از راستا دربند را مشاهده کرد و هوای تازه آن را نفس کشید.

پارک جمشیدیه

پارک جمشیدیه در شمالی ترین منطقه تهران و در یک پارک بزرگ در پای کوه های البرز در خیابان نیاوران واقع شده است. هوای تازه و فضای طبیعی جمشیدیه، هر فردی را به خوبی جذب می نماید؛ فقط کافی است یک دوربین عکاسی در دست داشته باشید و از چهره زیبای پاییز در این پارک عکسی به یادگار بگیرید.

هر چه از جمشیدیه بالا می روید، مناظر طبیعی زیباتر می شوند، اما اگر حال پیاده روی ندارید، نقاط خوبی برای پیک نیک و نوشیدن چای در این پارک وجود دارد. به ویژه در ماه پاییز، هنگامی که اغلب اولین بارش پاییزی را مشاهده می گردد، پارک جمشیدیه جلوه ای بی همتا پیدا خواهد نمود.

کاخ گلستان

افتخارات و افراط و تفریط های حاکمان قاجار در این مجموعه از بناهای باشکوه که با کاشی های زیبا تزئین شده اند، بسیار دیدنی هستند. بلیط های جداگانه ای برای نه بخش مختلف در کاخ گلستان وجود دارد که باید آنها را خریداری کنید. آنهایی که ارزش پرداخت هزینه اضافی بلیط را دارند، تالارهای اصلی هستند که شامل تالار آینه های دیدنی و نگارخانه (گالری نقاشی ایران) است.

اگرچه یک ارگ از دوره صفویه در این باغ وجود دارد، اما ناصرالدین شاه قاجار، تحت تأثیر آنچه از کاخ های اروپایی دیده بود، این کاخ را بنا کرد. کاخ گلستان در ابتدا بسیار بزرگ تر بود و بخش های داخلی و بیرونی آن شامل ادارات، وزارتخانه ها و محوطه های خصوصی درباریان بود، اما چندین ساختمان اطراف آن بعدها تحت سلطه پهلوی ها درآمدند.

بازار تجریش و امام زاده صالح

بازارچه ای قدیمی و کوچک در نزدیکی میدان تجریش و در همجواری امام زاده صالح، یکی دیگر از جاذبه های گردشگری تهران در پاییز است. بازار رنگارنگی که سرشار از تنوع محصولات، اعم از میوه ها و سبزیجات تازه، پارچه فروشی، صنایع دستی و پوشاک را در دل خود جای نموده است.

وجود رستوران های مختلف نیز می تواند برای صرف ناهار یا شام در داخل بازار بسیار هیجان انگیز باشند. در پاییز می توانید از چای خانه و قهوه خانه های بازار برای گرم شدن یک لیوان چای دبش نوش جان کنید. همچنین ارزش دیدن حرم خیره کننده امامزاده صالح را نیز از دست ندهید.

بام تهران (توچال)

توچال نزدیکترین مرز بین کوه و شهر تهران است که مساحتی بیش از 12 کیلومتر دارد. بلندترین قله خط الرأس با ارتفاعی در حدود 3933 متر نیز توچال نام گذاری شده است. اما چرا یک کوه باید اینقدر مورد توجه قرار گیرد؟ پاسخ را می توان به ماهیت تفریحی و ورزشی این مکان نسبت داد.

توچال شامل یه راستا پیاده روی است که دارای ایستگاه های مختلف می باشد، همچنین وجود یک پیست اسکی عالی و طولانی ترین تله کابین تهران نیز از جاذبه های این منطقه است. بام تهران کمتر از یک ساعت با مرکز تهران فاصله دارد (در نبود ترافیک!) و تنها به وسیله یک راستا از سمت خیابان ولنجک قابل دسترس است.

پارک ملی لار

پارک ملی لار، منطقه ای حفاظت شده است که مرز استان مازندران را از استان تهران جدا می نماید. پارک لار واقع در پای کوه دماوند، مرتفع ترین قله ایران واقع شده است که ترکیبی خیره کننده از مناظر طبیعی منحصر به فرد و یک اکوسیستم فوق العاده غنی است. این پارک بیش از 74000 هکتار از اراضی پای کوه های بلند البرز و دره های بزرگ سرسبزش را پوشش می دهد.

لار دارای بزرگترین دره کشور، زیستگاه بسیاری از پستانداران بزرگ از جمله گراز وحشی، گرگ خاکستری و پلنگ است. سد لار، یکی از سدهای مرتفع دنیا، از جاذبه های دیگر این منطقه است که مناظر کمیاب به ویژه برای عکاسی را ارائه می دهد. در فصل پاییز، نمی توان در برابر وسوسه پیاده روی در میان این بوم نقاشی طبیعی مقاومت کرد. پیش از عزیمت به تهران با خاطرات بسیار خوبی از منطقه لار باز خواهید گشت.

کلام آخر

بهترین جاذبه های گردشگری تهران در پاییز را یک به یک معرفی کردیم، اما باید بدانید به غیر این مناطق، تهران دارای جاهای دیدنی دیگری هستند که می توان در فصل زیبای پاییز آنها را نیز بازدید کرد. با اینکه پاییز فصلی توریستی در تهران و دیگر شهرهای کشور نیست، ولی سفر در فصل برگ ریزان می تواند چهره ای دیگر از تهران بزرگ را نمایان سازد.

abanhome.com: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: ویکی ساختمان
انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: sale-blog.ir شناسه مطلب: 10031

به "جاذبه های گردشگری تهران در پاییز ، خزان ترین های پایتخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاذبه های گردشگری تهران در پاییز ، خزان ترین های پایتخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید