جاذبه های گردشگری مراکش ، مکان های باورنکردنی در آفریقا

به گزارش مجله وبلاگ فروش، در این مطلب از جاذبه های گردشگری مراکش و مکان های دیدنی مراکش برایتان می گوییم. مراکش شگفت آور است، دیدگان باز چیز های عجیب و غریبی می بیند، با تودر توهایی افسونگر و جاویی، بازارهایی انباشته با انبوهی از گنجینه ها و جاذبه ها و جهانی بی انتها از چای نعنا. این یک ماجراجویی و گردشگری بی نظیر در شمالی ترین چشم انداز ها خیره کننده افریقاست با کویری در آستانه آن و ارتفعات ناهموار کوهستان اطلس در پشت سرش. مراکش همچنین سفر به بی انتهاست، جهان آرام روستاهای ساحلی زیبا، شهر های رنگارنگ نقاشی شده که به تپه ها پیوسته است و ایستگاه هایی در دور دست که با قلعه های خشتی افسانه ای محافظت می شوند. این کشور شگفت انگیز ادغام یک کشور آفریقایی و جهان عربی است، و در آداب و رسوم قدیم فرو رفته است. جای تعجب نیست که مراکش چندین دهه است که از طریق هنرمندان و نویسندگان تحسین شده است و همچنان همه کسانی را که به بازدیدش می روند، افسون می کند.

جاذبه های گردشگری مراکش ، مکان های باورنکردنی در آفریقا

1) شهر مراکش

وزوز شلوغ و پر جنب و جوش شهر مراکش مدرن، مراکش را برای بازدیدنمایندگان خلاصه می کند. شهر قدیمی از میدان وسیع جامع الفنا شروع می شود، به نظر می رسد، نیمی از شهر به این مکان در طول روز همگرا می شوند و در هنگام غروب فروشندگان غرفه ها، موسیقی دانان سنتی، مارپیچ های افسونگر و حرکات موزون تصادفی به هم گره می خورند. هنگامی که در درون خود شهر هستید، وارد دنیایی از مارپیچ های تو در تو و مغازه داران پر شتاب می شوید. این یک تجربه از زندگی تمام رنگی و شلوغ محلی است، و مسیر های دیدنی مراکش از دست نرفته اند.

2) مسجد حسن دوم

ساختمان برجسته کازابلانکا، مسجد حسن دوم نه تنها برای شهر یک نماد با شکوه است، بلکه برای مراکش نیز یک نشان درخشنده است و یکی از جاذبه های جهانگردی مراکش و مکان های دیدنی مراکش. این مسجد مدرن (اتمام در سال 1993) با چیز مشابهی قابل مقایسه نیست. جزئیات تزئینات در هر سانتی متر به مقدار حجم 2 ماموت از طریق 10,000 صنعت گر طراحی شده است. قطعات سنگ های مرمر حک شده، موزائیک های مرتعش و کاشی ها، ادای احترامی و تکریمی است از معماری سنتی اسلامی، و هنوز هم به شما حس معاصر بودن می دهد.

3) عمارت الودایة

رباط عمارت الودایة یک منطقه صلح آمیز و عجیب و غریب است که کیلومتر ها از شهر فاصله دارد؛ اما هنوز هم در قلب جریان قرار گرفته است. در داخل دیوار های این دژ قدیمی خطوط خانه های سفید و آبی با گلدان های رنگی و پاکیزگی خیره کننده دوره تان می کند. این زیبا ترین گوشه از مرکز است.

4) فاس البالی

همراه با شهر مراکش ، فاس البالی یکی دیگر از مقاصد فرهنگی بزرگ مراکش است. ولی بر خلاف خواهر امپریالیستی اش در جنوب، فاس البالی برای جهانگردی و جهانگرد ها ساخته نشده است. فاس البالی (شهر قدیمی) یک فریب معتبر از یک مکان است، جایی که تقریبا غیرممکن است که از دست نرود. کوچه های پشتی اینجا با تراشه های گچ کاری شده و در های قدیمی مجللش شما را برای عکس برداری از هر گوشه اش متوفق خواهد کرد، در حالی که دباغ خانه های بدبو یکی از جاذبه های محبوب فاس البالی است برای اینکه شما بتوانید شامه خود را مدیریت کنید.

5) طنجه

یکی از شهر های اروپایی مراکش، طنجه دارای یک نقش مجذوب کننده و کمی خائنانه در تاریخ ادبی قرن بیستم است، و این تاریخ چیزی است که جهانگردان و جهانگرد های زیادی را به خودش جذب می کند. این شهر الهام بخش کار های مشهوری همچون The Sheltering Sky از Paul Bowles و Naked Lunch از William Burroughs بوده است. ممکن است طنجه در طول روزها با کافه ها و بار های طولانی اش از بین رفته باشد، اما شما می توانید از روز های منحط گذشته هنوز هم صداهایی را بشنوید.

6) شفشاون

در کوه های زیبای ریف، شفشاون یک پازل مجلل از ساختمان های آبی در آبی که دارای درخشش فوق العاده فتوژنیک است، می باشد. اینجا چشم انداز ها دیدنی زیادی برای گشت و گذار ندارد و این یکی از جاذبه های اصلی شهر است. این به سادگی در مورد کوچه های شگفت انگیز و لمس کردن معماری رنگارنگ شهر مراکش است. این یکی مکان صلح آمیز، سالم و یک مکان عالی برای باز سازی انرژی شماست اگر چندین ساعت در درون شهر ها بوده اید.

7) ولیلی

اولین مخروبه رومی مراکش یک ضیافت برای عاشقان تاریخ است با تعداد زیادی از موزائیک های قابل توجه که هنوز هم در حال کشف شدن در زیر خاک هستند. این مکان همچنین پر است از ستون های بزرگ و سنگین و بقایای معبد، ایستاده اند تا یادآوری کنند که بزرگترین امپراطوری ها هم در نهایت فروخواهند ریخت. موقعیت ستیغ اجازه می دهد خرابه های شاهانه در اطراف و حومه به محیط عاشقانه شکوه از دست رفته اضافه شوند. این جاذبه جهانگردی می تواند با یک سفر یک روزه از مکناس یا فاس البالی به راحتی بازدید شود.

8) باب المنصور

این درگاه بزرگ که ورودی شهر امپراطوری مکناس را از راه شهر مراکش پاسداری می کند و یکی از جاذبه های جهانگردی مراکش و مکان های دیدنی مراکش هست، برای تزئینات خیره کننده اش مورد توجه قرار گرفته است. به معنای یادآوری خاطره ای از قدرت سلطان است، باب المنصور یک یادگار مجلل از دوران باشکوه مرکز بودن مکناس است.

9) آیت بن حدو

این دژ خشت خام طلایی به طور دراماتیکی سر از خاک بیرون آورده است در بین چشم انداز های که دیدن آنها تعجب برانگیز است. این یک مکان افسانه ای است، و برج های نارنجی رنگ با توجه به زیبایی سورئالش تدبیل به یک مکان فیلم برداری محبوب شده است. اگر شما به منطقه ها داخلی مراکش بروید، این مکان باید قطعا در لیست بازدید شما باشد.

10) دره دادِس

پیاده رو ها، مسافران و به طور کلی عاشقان طبیعت نباید سفری به چشم انداز ها دست نخوره دره دادِس مراکش را از دست بدهند. با قله های پوشیده از برف ارتفاعات اطلس در فاصله آسمان بزرگ کشور، اینجا یک پادزهر عالی برای کسانی است که اعصاب شان در بازار های بین شهر مراکش و فاس آشفته شده است. روستاهای زیبای بسیاری وجود دارد، فرصت کشف پرندگان استثنایی و منطقه ها با شکوه امتداد یافته تا آنجایی که دیده می شود.

11) صُوَیره

مجذوب کننده ترین روستای ساحلی مراکش صُوَیره است و البته یکی از جاذبه های جهانگردی مراکش و مکان های دیدنی مراکش که یک مکان تبه کاران قدیمی در دهه 1970 هست که اصالت خود را از دست نداده است. قایق های ماهیگیری رنگی در آب، سرزمین عجایب قدیمی در کنار ساحل و خطوط پیچ خورده ای که شهر قدیمی صُوَیره را می سازند (همانطور که از طریق بازدیدنمایندگان به طور مکرر شناخته شده است) لذت کشف کردن دارند.

12) ارگ الشبی

درون منطقه صحرا شرقی مراکش، تپه های شن و ماسه بزرگ و لبه دار ارگ الشبی قرار دارند، جایی که میتواند مورد کاوش و جست و جو از طریق کاوشگران برای دریافت مقداری از رفتار صحرا قرار گیرد. این نخستین قلمرو برای حمام شن است، چهارچرخ سواری روی تپه های شنی و شتر سواری شگفت انگیز (بسیار مطمئن). برای کسانی که کمتر ماهیت فعال دارند فقط کافی است که روی تپه های شن و ماسه با شکوه بنشینند و از یک سفر طولانی با ارزش در اینجا که یکی از جاذبه های جهانگردی مراکش و مکان های دیدنی مراکش است، لذت ببرند.

منبع: همگردی
انتشار: 30 دی 1401 بروزرسانی: 30 دی 1401 گردآورنده: sale-blog.ir شناسه مطلب: 24190

به "جاذبه های گردشگری مراکش ، مکان های باورنکردنی در آفریقا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاذبه های گردشگری مراکش ، مکان های باورنکردنی در آفریقا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید