سفر یعنی چه؟ ، اولین مسافران چه کسانی بودند؟

به گزارش مجله وبلاگ فروش، سفر چیست؟

تا به حال حتما واژه سفر فراوان به گوشتان خورده یا حتی از آن استفاده کرده اید. اما آیا تا به حال به آن فکر هم کرده اید؟

سفر یعنی چه؟ ، اولین مسافران چه کسانی بودند؟

سفر در معنی واژه ای

  • رفتن از شهری به شهر دیگر،قطع مسافت
  • (نام) بقیه سپیدی روز پس از غروب آفتاب

اولین مسافران

مسافر به کسی گفته می شود که از مکانی به مکان دیگر جا به جا شود.

ابتدایی ترین مسافران هدفشان از جا به جایی، سیر و سیاحت نبود، آن ها براساس شرایط و برای پیدا کردن طعام از مکانی به مکان دیگر در حرکت بودند.

با شروع انقلاب کشاورزی انسان تبدیل به موجودی یکجا نشین شد، در این زمان علت حرکت او از مکانی به مکان دیگر، فرار از بلایای طبیعی مانند سیل،خشکسالی،آتشفشان و… بود، به عبارتی هنوز هم علت همان شرایط مکانی و طعام بود.

تاجران، پیشتازان صنعت گردشگری

با پیشرفت شهرنشینی و علم، به تدریج نوع دیگری از سفر نیز به وجود آمد، سفر برای تجارت و تبادل اطلاعات، تاجران و بازرگانان کشورها به سرزمین های دیگر سفر می کردند تا بتوانند کالاهای نوی برای فروش به سرزمین مادری خود بیاورند. این انگیزه بزرگ در انسان باعث به وجود آمدن صنعت حمل و نقل در جهان گشت. هر تاجری تلاش می کرد با سرمایه گذاری در تکنولوژی های حمل و نقل، سرعت جا به جایی خود را آفزایش دهد.

سیاحان حقیقت گو:

با پیشرفت فرایند حرکت انسان و ایجاد راه های امن، دسته دیگری نیز به جمع مسافران اضافه شدن، دسته ای که برای سیاحت و تجربه جهانهای دیگر رهسپار سرزمین های ناشناخته می شدند، دسته ای که تا به امروز یکی از بهترین کمک ها برای نسل های آینده جهت شناخت تمدن ها هستند. سیاحان که جهت سیاحت در حرکت بودند و تجربه های خود را به صورت نوشته در می آوردند و این نوشته ها یکی از بی نظیرترین و معمولا بی طرف ترین اسناد تاریخی کشورها به حساب می آیند، چرا که مبتنی برای تجربه فردی هستند نه سفارشی و نه نوشته فاتحان تاریخ، بیشتر تاریخ نگاران از سیاحان گذشته برای پیدا کردن حقیقت مدد می جویند.

مهاجران:

با پیشرفت فرایند شهرنشینی و به وجود آمدن حکومت های مستقل، دسته ای کاملا نو از مسافران نیز به وجود آمدند، آن هایی که علت جا به جایی هایشان بی شباهت به انسان های اولیه نبود، اما دلایلی دیگری به جز مکان بهتر و طعام نیز به دلایلشان افزوده شده بود، به عنوان مثال دین نو،جستجوی ثروت،آزادی و…

این دسته نیز مانند دو مورد بالا در تغییر فرهنگ گردشگری نقش به سزایی داشته اند، همچنین در ادغام فرهنگ کشورها یکی از موثرترین گروه ها بوده اند.

زائران:

این گروه به مسافران زیارتی معروفیت دارند، دسته ای از انسان ها که برای انجام فرایض دینی خود و دیدن امکان مقدس راهی کشورهای دیگر می شوند.

در جهانی امروز سفر دیگر یک امر خطرناک و سخت نیست، بلکه انسان ها با کمک از شرکت ها و دفاتر مسافرتی به راحتی امکان بازدید از هر نقطه ای از جهان را دارند، انسان امروزی به مانند انسان گذشته دلایل زیادی برای سفر کردن دارد، اما همه آن ها در یک چیز مشترک بوده و هستند، آن هم چیزی نیست به جز کسب تجربه های نو.

سفر یک راه بسیار عالی برای شناخت خود و توانایی هایمان در مکانی ناشناخته است، پس از آن غافل نشوید و همین الان برای سفرهای آینده خود برنامه ریزی کنید، ما در خبرنگاران در تک تک این تجربه ها در کنار شما هستیم.

سفر در نوروز 1400

سفر در کرونا | نکات ضروری برای مسافران در شرایط کرونا

همسفر با خبرنگاران حتی در کرونا!!!

در جهانی امروز انواع مختلفی از سفر وجود دارد، از آنجایی که ر...

ادامه مطلب

منبع: ژیوار
انتشار: 20 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 20 اردیبهشت 1401 گردآورنده: sale-blog.ir شناسه مطلب: 18231

به "سفر یعنی چه؟ ، اولین مسافران چه کسانی بودند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر یعنی چه؟ ، اولین مسافران چه کسانی بودند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید