شناسایی یک منبع احتمالیِ شیوع کروناویروس

به گزارش مجله وبلاگ فروش، نتایج مطالعات و آزمایشات تازه پزشکی نشان می دهد که پانگولین ها (گونه ای پستاندار فلس دار) می توانند منبعی بالقوه برای شیوع کروناویروس باشند.

شناسایی یک منبع احتمالیِ شیوع کروناویروس

به گزارش ایسنا، کارشناسان سلامت می گویند: منشا اصلی کروناویروس جدید، خفاش ها هستند اما احتمالا این ویروس به وسیله یک میزبان، که یک گونه جانوری دیگر است به انسان ها منتقل می گردد.

به گفته متخصصان، کروناویروس کشنده ای که اخیرا در چین شیوع گسترده داشته ممکن است از خفاش ها و سپس به وسیله قاچاق غیرقانونی پانگولین ها به انسان منتقل گردد.

پانگولین ها تنها گونه های پستاندار فلس دار هستند که در بعضی کشورهای آسیایی کاربرد خوراکی و دارویی دارند. این حیوانات به میزان بالایی در کشورهای آسیایی قاچاق می شوند و این درحالیست که طبق قوانین بین المللی شکار آن ها غیرقانونی است.

متخصصان در آنالیز های اخیر خود مشاهده کردند که توالی ژنوم های گونه جدید کروناویروس گرفته شده از پانگولین ها 99 درصد با موارد مشاهده شده در افراد مبتلا به کروناویروس شباهت دارد.

به گفته آنها آنالیز ها حاکی از آن است که پانگولین ها می توانند منبعی بالقوه برای شیوع کروناویروس باشند.

به گزارش اسکای نیوز، هرچند متخصصان دانشگاه هنگ کنگ اظهار داشتند هنوز نمی توان به طور قطع نقش پانگولین ها را در انتقال کروناویروس تایید کرد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 6 فروردین 1399 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: sale-blog.ir شناسه مطلب: 2745

به "شناسایی یک منبع احتمالیِ شیوع کروناویروس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شناسایی یک منبع احتمالیِ شیوع کروناویروس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید