هشدار درباره خوددرمانی و مصرف خودسرانه دارو هنگام شیوع کرونا

به گزارش مجله وبلاگ فروش، تسنیم/ متخصص بیماری های عفونی با بیان ابتلا به ویروس کرونا باعث ایجاد آنتی بادی در بدن می شود گفت: با گذشت زمان شدت بیماری در جامعه کاهش می یابد؛ افراد برای پیشگیری و درمان کرونا به هیچ وجه از درمان های خانگی و داروهای کورتونی و مسکن استفاده نکنند.

هشدار درباره خوددرمانی و مصرف خودسرانه دارو هنگام شیوع کرونا

دکتر داوود ثنایی در پاسخ به این سؤال که آیا ابتلا به ویروس کرونا باعث ایجاد آنتی بادی در بدن می شود؟ اظهار کرد: ابتلا به ویروس کرونا به مدت یک سال ایمنی در بدن ایجاد می کند؛ فقط در برخی مقالات آمده است که فرد مبتلا به کووید19 در ژاپن، پس از ابتلا و بهبودی، دوباره به این بیماری مبتلا می شود.

وی اضافه کرد: با گذشت زمان، herd immunity ایجاد می شود؛ یعنی جامعه به یک سطح از ایمنی در مقابل بیماری دست می یابد و آنتی بادی هایی در بدن افراد ایجاد می شود و اگرچه سال بعد اگر فردی برای اولین بار مبتلا به این بیماری شود در مقابل آن آنتی بادی ندارد اما شدت بیماری در جامعه کاهش می یابد.

ثنایی با بیان اینکه بیماران بهبودیافته پس از بهبودی دچار عوارض ریوی نخواهند شد، گفت: اگر بیمار کاملاً بهبود یابد هیچ منشأ خاصی در بدن بیمار باقی نمی ماند، فقط در برخی افراد که به آلرژی یا مسائل ریوی مبتلا هستند، ممکن است دچار افزایش علائم حساسیت در این بیماران شود.

وی درخانه ماندن را مؤثرترین راه برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا عنوان و شرح داد: بهترین راه پیشگیری از کرونا به خصوص برای افرادی که دچار مسائل آسم و بیماری های زمینه ای هستند این است که در خانه بمانند و اصول اولیه بهداشتی را رعایت و از خوددرمانی جداً پرهیز کنند.

وی با تأکید بر پرهیز از خوددرمانی متذکر شد: باید از مصرف خودسرانه داروها برای پیشگیری از ابتلا به کرونا به شدت پرهیز شود و همچنین در صورت ابتلا به کووید19 باید از درمان های خانگی و دارویی به شدت خودداری شود، همچنین در صورت داشتن علائم و درد، از مصرف کورتن ها و مسکن ها به طور جدی پرهیز شود.

منبع: همگردی
انتشار: 17 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1399 گردآورنده: sale-blog.ir شناسه مطلب: 3354

به "هشدار درباره خوددرمانی و مصرف خودسرانه دارو هنگام شیوع کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار درباره خوددرمانی و مصرف خودسرانه دارو هنگام شیوع کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید