واکنش تند گل محمدی به فرهاد مجیدی، خبر خوشی در راه است

به گزارش مجله وبلاگ فروش، سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس با تاکید بر این که تیمش هیچ حمایتی از وزارت ورزش نداشته است به اظهارات سرمربی تیم رقیب پاسخ داد و ابراز امیدواری کرد آرزویش به همراه سرخپوشان محقق گردد.

واکنش تند گل محمدی به فرهاد مجیدی، خبر خوشی در راه است

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، یحیی گل محمدی درباره شرایط تیم فوتبال پرسپولیس و مقایسه هایی که با این تیم می گردد صحبت کرد. سرمربی سرخپوشان از آرزوی خود در رأس کادر فنی پرسپولیس و همچنین صعود تیم ملی ایران به دور نهایی انتخابی جام جهانی قطر نیز گفت.

فکر می کردید در حضور دوباره روی نیمکت پرسپولیس بتوانید افتخارات برانکو را ادامه دهید؟

چیزی که من را خوشبین به آمدن در جمع پرسپولیسی ها کرد باور و اعتمادی بود که به بازیکنان داشتم. قلب این بازیکنان با پرسپولیس است و باور داشتم آنها برای موفقیت تیم متحد هستند و کوشش فراوان می نمایند. وقتی شما انتخاب می کنید مربی تیم عظیمی با طرفداران میلیونی همچون پرسپولیس باشید، باید تیمی را داشته باشید که تفکری جز بردن در ذهن شان نیست. این موضوع در پرسپولیس وجود دارد، آنها کاری کردند که تاریخ ساز بود.

حالا دیگر طرفداران پرسپولیس صرفاً به دوران طلایی با برانکو فکر نمی نمایند و نتایج شما در یک سال اخیر با پرسپولیس را باعث غرورشان می دانند.

اگر قرار باشد جواب این سوال را بدهم با قلبم و با تمام وجودم می گویم که از این اتفاق بسیار مسرورم، روزهای خوب و بد بسیاری در پرسپولیس داشتم اما با کوشش و باور قلبی به بازیکنانم از پس تمام سختی ها برآمدیم و برای لبخند تک تک طرفدارانی که کرونا باعث شد از ما دور شوند جنگیدیم.

ولی هنوز این مأموریت نیمه تمام است.

دقیقاً. هنوز کارم در پرسپولیس نیمه تمام است. بازیکنان هم همین عقیده را دارند، نکته ای که باعث می گردد رو به جلو پیشرفت کنیم و از بردن خسته نشویم تفکر پیروزی و قهرمانی است. کالبد بازیکنان پرسپولیس با قهرمانی شکل گرفته و من مسرورم در بخشی از تاریخ فعلی باشگاه پرسپولیس حضور دارم.

حالا این پرسپولیس آماده بازی های فشرده خود در انتهای لیگ برتر فصل جاری و جام حذفی است؟

مسابقات فشرده ای را پیش رو داریم، یک سال بیشتر است که یک روز هم استراحت نداشتیم. وقتی هم سراغ تعطیلی رفتیم بازیکنان ملی پوش زیادی را در کنار خودمان نداشتیم. همین موضوع باعث شد تا استراحت تیم هم نیمه کاره باقی بماند. 4 جام پیش رو داریم که هر کدام برای ما اهمیت فراوانی دارد اما پیچیده ترین برنامه ریزی را برای پرسپولیس نموده اند.

شما 7 ملی پوش به تیم ملی دادید که دو نفر از آنها با مصدومیت برگشتند.

من مسرورم که بازیکنانم در تیم ملی برای وطن بازی می نمایند، قطعاً آرزوی هر بازیکنی است که در تیم ملی کشورش بازی کند و مسرورم که تیم ملی ایران به مرحله بعد رفت اما طبیعی است وقتی بازیکنانی به تیم ملی می فرایند انتظار یک مربی، بازگشت آنها با سلامت کامل است.

فارغ از این موضوع، مشکل اصلی تمرینات ما بود که در بیشتر اوقات با 8، 9 نفر برگزار گردید. همین امر باعث شد من تعداد بازیکنی را از تیم امید به تمرینات تیم اضافه کنم تا برای بازی های محبت آمیز آماده شویم. وقتی شما با کمترین نفرات در همین ملاقاتهای تدارکاتی نیز حاضر می شوید خطر مصدومیت سراغ بازیکنان می آید.

سازمان لیگ هم با درخواست شما نسبت به تغییر زمان بازی ها مخالف کرد.

باید بگویم متأسفانه! شرایط پرسپولیس نرمال نیست. باید شرایط یک تیم را نگاه کرد و طبق برنامه معین که برای سایر تیم ها نیز وجود دارد برنامه ریزی کرد. باید سوپرجام را مقابل تراکتور برگزار کنیم و بلافاصله بازی های لیگ برتر را ادامه دهیم. جام حذفی را هم در پیش داریم و برای تیمی که همواره به قهرمانی فکر می نماید هر بازی حکم فینال را دارد. برای سخت ترین بازی ها کمترین بازیکنان را در تمرینات داشتم.

شما در این فصل چند بار دیگر هم به برخی تصمیمات سازمان لیگ و فدراسیون اعتراض داشتید. فکر می کنید جریانی علیه پرسپولیس وجود دارد؟

واقعیت این است که ما به این شرایط غیرعادی و سخت عادت نموده ایم. خیلی کوشش کردیم تا قانع کنیم شرایط پرسپولیس را درک نمایند اما این اتفاق نیفتاد. باید بگویم برخی اوقات از آرامش پرسپولیس تعبیر دیگری می نمایند.

در این جهت حمایت های باشگاه نسبت به اعتراض به سازمان لیگ را احساس کردید؟

چیزی که حس می کنم باشگاه دنبال این است که جو حاکم بر فوتبال کشور را خراب نکند ولی واقعیت این است که برخی اوقات احتیاج است از حق تیم دفاع گردد. گاهی اوقات فکر می کنم مسئولان باشگاه باحیا رفتار می نمایند و برخی افراد از این موضوع سوءاستفاده نموده اند. حقیقت این است که گاهی انتظار دارم باشگاه با جدیت بیشتری سراغ این موضوع برود تا حقی از پرسپولیس اجحاف نگردد. البته باید بگویم در برخی موارد نیز مدیران باشگاه خیلی جدی برخورد کردند و من از آنها سپاسگزارم.

مسائل اقتصادی به کجا رسید؟

به هر حال همه در جریان پفراینده های بدهی باشگاه به مربیان و بازیکنان خارجی هستند. فکر می کنم این موضوع از شانس من است که احکام سنگین پرداختی به باشگاه می رسد و باید ظرف کمترین مدت بیشترین پول را بدهند. کاری هم نمی توان با این شرایط کرد. بازیکنان از خود گذشتگی برای درک شرایط پرسپولیس نشان دادند. از روزی که وارد پرسپولیس شدم این مسائل وجود داشت و واقعاً با آنها جنگیدیم. فکر می کنم چون تمرکزمان روی کار خودمان بود توانستیم مسائل را حل کنیم.

البته گاهی اوقات متهم به حمایت های وزارت ورزش نیز شده اید.

یک مورد را نشان دهید که این حمایت وجود داشته است. اگر حامی اینچنینی داشتید که با پنجره های بسته رو به رو نبودیم، پرداختی بازیکنان هم به تعویق نمی افتاد. بدهی میلیاردی به بازیکنان و مربیان خارجی قبلی نداشتیم. ما حتی پول نایب قهرمانی در آسیا را هم نتوانستیم بگیریم. واقعاً دوست دارم بدانم تیمی که هم طلبکار است و هم بدهکار است اما کاری نمی تواند انجام دهد شامل کدام حمایت بوده؟

بازی سوپرجام را چطور می بینید؟

مهمترین ملاقات ما بازی با تراکتور است، هیچ چیزی مهم تر از این بازی نیست. شرایط خیلی سختی داریم چون هنوز بازیکنان ملی پوش خودمان را هم در اختیار نداریم و باید با خستگی مفرط آنها در برنامه فشرده کنار بیاییم. هدف ما کسب بیشترین جام در فصل است و این جهت از بازی با تراکتور شروع می گردد.

فکر می کنید استقلال مانند سال گذشته این بار هم در جام حذفی مانع از صعود پرسپولیس گردد؟

دربی همواره حساس است. انگیزه های متفاوت در این بازی وجود دارد. فرقی نمی نماید پرسپولیس و استقلال در لیگ برتر بازی نمایند یا جام حذفی. این ملاقات همواره متفاوت است و دو تیم نمی خواهند طرفداران خود را ناراحت نمایند. من فکر می کنم تا آن موقع فرصت زیادی باقی مانده و ما ملاقاتهای زیادی پیش رو داریم. بازی هایمان آنقدر فشرده است که چند روز بیشتر فرصت نداریم به دربی فکر کنیم چون گام به گام پیش می رویم و هر بازی برایمان حکم فینال در جام حذفی، لیگ برتر و سوپرجام را دارد.

با این حال فرهاد مجیدی سرمربی استقلال در انتقاد از مدیریت این باشگاه، درباره خریدهای شما از قطر و پرتغال طعنه زده است.

شهریار مغانلو را فکر می کنید با چه رقمی به پرسپولیس آورده ایم که بازی کند؟ من جوابش را می دهم، 50 هزار دلار. او با مبلغ اندکی به پرسپولیس آمد تا نیم فصل برای ما بازی کند. فکر می کنم تا به امروز هم تا حدود زیادی مثمر ثمر بوده است.

مهدی ترابی هم به عنوان بازیکن آزاد و با مبلغی نسبتاً پایین در سطح یک بازیکن حرفه ای به پرسپولیس آمد. صحبت از کدام هزینه می گردد وقتی با ارزان ترین شرایط، بازیکنان خود را جذب کردیم؟ ضمن اینکه فکر می کنم بهتر است هرکس درباره تیم خودش صحبت کند. این کار از لحاظ حرفه ای درست نیست که درباره سایر تیم ها صحبت کنیم. اگر بخواهم مقایسه کنم، بازیکنانی هستند که اندازه کل بودجه باشگاه ما قرارداد دارند، بنابراین بهتر است هرکس در حیطه کاری خودش صحبت کند.

تا چه حدی سیاست شما از سوی باشگاه برای تمدید قرارداد بازیکنان فعلی صورت گرفته است؟

در جریان فعالیت های باشگاه در این زمینه هستم. مدیران باشگاه کوشش زیادی می نمایند تا این اتفاق بیفتد؛ به زودی هم خبرهای خوبی در راه است. من باز هم باید تأکید کنم که در چند جبهه باید مسائل را حل کنیم. در کنار اینکه تمدید قرارداد با چند بازیکن داریم، مطالبات فصل جاری نیز برقرار است ضمن اینکه بدهی های کلان به طلبکاران خارجی داریم. با این حال امیدوار هستم بازیکنانی که به دلیل عملکرد فوق العاده شان پیشنهادهای خیلی خوبی دارند، در تیم مانده و در فصل آینده که کار خیلی سختی داریم، با هم راه را ادامه دهیم.

کنعانی زادگان که به طور قطعی جدا شده است.

من در جریان این موضوع نیستم، کسی به من چیزی نگفته است.

اما رسانه های قطری خبر قرارداد یک میلیون و 150 هزار دلاری کنعانی زادگان با الاهلی قطر داده اند.

واقعاً اطلاعی از این موضوع ندارم و امیدوار هستم تمام بازیکنانم در تیم بمانند.

لیست خرید به باشگاه داده اید؟

نه، خیلی زود است. بازی های خیلی حساسی داریم و ارائه این لیست می تواند برای هر بازیکنی عدم تمرکز ایجاد کند. در سرانجام فصل لیست خرید را به باشگاه می دهم.

خیلی ها می گویند آرامش شما باعث ایجاد همدلی و تمرکز بازیکنان پرسپولیس در رختکن شده است.

من دوست دارم بار دیگر تأکید کنم که افتخار می کنم با این بازیکنان در پرسپولیس کار می کنم. ما مربیان یک وسیله هستیم. در متن ماجرا واقعاً طرفداران هستند که به ما انرژی می دهند؛ طرفدارانی که من از زمان حضورم در پرسپولیس خیلی کم در استادیوم دیدم چون کرونا آمد اما لطف آنها هر روز و هر لحظه نسبت به من و اعضای تیم ادامه دارد، کاملاً انرژی مثبت آنها را حس می کنم و تمام کوشش تیم در جهت مسرور کردن آنها است. چیزی عظیم تر از نام پرسپولیس وجود ندارد و همه ما کوشش می کنیم این اسم همواره بدرخشد.

کار من به عنوان یک مربی، ایجاد بستر مناسب برای تمرکز بازیکنان و انجام تمرینات منظم است. لذت می برم وقتی انگیزه بازیکنان را می بینم. به جرأت می گویم از آنها درس می گیرم و با آنها کارم را با اشتیاق ادامه می دهم.

البته این آرامش گاهی اوقات با پرتاب نارنجک به سمت اتوبوس تیم از بین می رود.

واقعاً صحنه وحشتناکی بود، اعتراف می کنم خیلی ترسیدم چون هرگز چنین صحنه عجیب و غریبی را تجربه ننموده بودم. اگر مهارت راننده نبود نمی دانم الان می توانستم با شما صحبت کنم یا نه.

گویا به شدت هم پیگیر صدور حکم در پفراینده حمله به اتوبوس تیم در اصفهان هستید.

نمی دانم چرا موضوعات این چنینی که کاملاً واضح است را حکم نمی دهند. اگر بخواهیم پشت پرده این مسائل روشن گردد، یک هفته ای باید حکم بدهند. نمی دانم چرا روی ماجراهای فجیعی همچون پرتاب نارنجک تا به امروز سرپوش گذاشته اند.

واقعاً نمی خواستید مقابل ذوب آهن بازی کنید؟

درک شرایطی که در آن حضور داشتیم برای افرادی که در آن اتفاق عجیب نبودند سخت است، امیدوارم هرگز آن را تجربه نکنم. من نمی توانستم بازیکنانم را آرام کنم؛ آنها در شوک بودند. پس از این اتفاق، کنار چند نفر از بازیکنانم نشستم ولی هیچ کدام حتی نمی توانستند حرف بزنند. وقتی صحبت از غیرت می کنم، به همین دلیل است. آنها در کوتاه ترین زمان خود را ریکاوری کردند و توانستند با گذشت دقایقی از بازی، به شرایط نرمال برگشته و بازی را ببرند.

فکر می کنید پرسپولیس بتواند واژه گلات را به ادبیات فوتبال باشگاهی ایران برای کسب پنجمین قهرمانی متوالی در لیگ برتر اضافه کند؟

یکی از اهدافمان همین است، دنبال رکوردشکنی نیستیم و می خواهیم جام بگیریم. امیدوارم تا سرانجام بازی ها شاهد عدالت باشیم و تیمی که مستحق قهرمانی است، جام را بالای سر بگیرد.

آرزوی شما در قامت سرمربی پرسپولیس چیست؟

همه انسان ها با آرزوهایشان زندگی می نمایند و برای تحقق آن قدم برمی دارند. من هم انگیزه های خاص خودم را داشته و دوست دارم طعم قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا را با پرسپولیس بچشم.

عملکرد تیم ملی ایران را با دراگان اسکوچیچ چطور ارزیابی می کنید؟

برای صعود تیم ملی تبریک می گویم، به نظرم آنها در دور برگشت فوق العاده بودند. کسب چهار پیروزی از چهار ملاقات کار سختی است. شخصاً نگران هماهنگی بین آنها بودم اما مدیریت بازی در هر چهار ملاقات طوری بود که نگرانی همه را رفع کرد. بازی با عراق هرگز آسان نبوده ولی توانستیم با توجه به آمادگی بالای بازیکنان، از تیمی که در سطح فنی ما نبود، عبور کنیم.

فکر می کنید به جام جهانی برویم؟

بازیکنان خیلی خوبی را در اختیار داریم و امیدوارم حمایت لازم از این تیم انجام گردد تا بار دیگر فوتبال ملی در بالاترین سطح دیده گردد. از لحاظ فنی بازیکنان فوق العاده ای داریم که می توانند این اتفاق را رقم بزنند.

مهر

تور کیش: تور کیش: سفری هیجان انگیز به مروارید خلیج فارس

بی نهایت اس ام اس: بی نهایت اس ام اس | اس ام اس عاشقانه، جدید، خنده دار

مجله سایه: مجله سایه: گلچینی از بهترین های وب

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 24 مرداد 1400 بروزرسانی: 24 مرداد 1400 گردآورنده: sale-blog.ir شناسه مطلب: 12396

به "واکنش تند گل محمدی به فرهاد مجیدی، خبر خوشی در راه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش تند گل محمدی به فرهاد مجیدی، خبر خوشی در راه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید