چرا رژیم می گیرم اما لاغر نمی شوم؟

به گزارش مجله وبلاگ فروش، مجله اینترنتی تناسب اندام/ این سوال، سوالی است که خیلی از ماها از خودمان می پرسیم. منظورم این است که من هر کاری که باید می کردم، انجام دادم، اما باز هم حتی یک کیلو کم نکردم! یا اینکه کمی وزن کم کردم اما بلافاصله بعد از قطع کردن رژیمم، دوباره سر جایش برگشت. چنین پیشامدی ممکن است بدلایل گوناگونی اتفاق بیفتد:

چرا رژیم می گیرم اما لاغر نمی شوم؟

1. بیشتر رژیم ها برای کوتاه مدت طراحی شده اند

این رژیم ها به شما گشنگی می دهند و پس از اتمام یک یا چند هفته رژیم، دوباره به عادات بد غذایی تان روی خواهید برد. بدن شما که در طول رژیم، از مواد غذایی ضروری محروم مانده، حالا سعی می نماید تا تمام نیازهایش را از چیزهایی که می خورید تامین کند. پس نتیجتا ناگهان وزنتان افزایش پیدا خواهد نمود.

راهکار: بصورت طولانی مدت برنامه ریزی کنید، و توجه کنید که در سبک زندگی تان تغییر ایجاد کنید نه فقط در خوراکتان.

2. احتمالا در رژیمتان تقلب می کنید

برخی اوقات حتی خودتان هم متوجه نمی شوید که دارید تقلب می کنید! حتی اگر شما یک تکه شکلات یا یک لیوان نوشابه هم بخورید، تقلب نموده اید. بعنوان مثال یک لیوان نوشابه به اندازه نصف یک همبرگر کالری دارد!

راهکار: یک دفتر ثبت وقایع برای خورد و خوراکتان درست کنید. به این ترتیب خواهید توانست دقیقا ببینید که چه چیز و چه مقدار غذا می خورید.

3. ممکن است غذاهای صحیحی نمی خورید

خوراکی های بسیاری هستند که حتی اگر کم چرب باشند، ممکن است حاوی کلی شکر، کربوهیدرات های بد و چیزهای دیگری باشند که در کل برای شما مفید نخواهند بود. بعنوان مثال یک ماست میوه ای، دو برابر یک ماست معمولی کالری دارد. علاوه بر این، شامل درصد زیادی کربوهیدرات و مواد نگهدارنده نیز هست.

راهکار: پیش از اینکه خوراکی خاصی بخرید، برچسب آنرا به دقت بخوانید.

4. خیلی زود از ادامه رژیم منصرف می شوید

معمولا انگیزه با نتایج سریع ایجاد می گردد. بنابراین اگر کمی طول بکشد تا مقداری وزن کم کنید، ممکن است دلسرد بشوید و از ادامه رژیمتان منصرف شوید. در حقیقت یک رژیم خوب، آنست که به آرامی و از راه های مطمئن پیش برود.

راهکار: قبل از اینکه تصمیم بگیرید که رژیم شما کار نمی نماید، دو تا چهار هفته صبر کنید.

من نمی گویم که تمام رژیم های غذایی با شکست روبرو می شوند، یا اینکه هیچ کدامشان نتیجه نمی دهند. حتی معتقدم که امتحان کردن رژیم های غذایی حتما مفیدند. چرا که حتی از شکست خوردن هم می توان نتایج مثبت برداشت کرد. به این ترتیب است که می توانید مسائل خود را بیابید و بفهمید که چه چیزهایی برای شما کار می نماید.

بهرحال فکر می کنم بهتر است پیش از اینکه یک رژیم غذایی محدود کننده را آغاز کنید، با یک متخصص تغذیه مشورت نمایید. به این ترتیب مطمئن خواهید بود که در راه رسیدن به موفقیت قرار دارید.

منبع: همگردی
انتشار: 25 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sale-blog.ir شناسه مطلب: 6005

به "چرا رژیم می گیرم اما لاغر نمی شوم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا رژیم می گیرم اما لاغر نمی شوم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید