کارگاه مرمت کاخ گلستان راه اندازی شد

به گزارش مجله وبلاگ فروش، به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی معاونت میراث فرهنگی؛ وجود کارگاه مرمت بناهای تاریخی درحالی یکی از نیازهای اصلی سایت های جهانی محسوب می شود که مجموعه جهانی کاخ گلستان با راه اندازی این بخش مرمتی سعی در حفاظت هر چه بیشتر بنا از آسیب های احتمالی دارد.

کارگاه مرمت کاخ گلستان راه اندازی شد

مسعود نصرتی مدیر مجموعه جهانی کاخ موزه گلستان با بیان این مطلب گفت: در کارگاه مرمت کالبد کاخ گلستان در نظر داریم، اقدامات مرمتی و ضروری بنا را که شامل کاشی ها، گچ کاری ها، آیینه کاری،نجاری و تزیینات بنا می شود، انجام دهیم.

آنطور که مدیر کاخ موزه گلستان می گوید، در کارگاه مرمت کالبد کاخ موزه گلستان نه تنها مرمت کاشی، سنگ ها و تزیینات بنا انجام می گیرد که آموزش نیروهای علاقمند توسط افراد متخصص در این کارگاه از جمله فعالیت هایی است که در کنار مرمت بنا صورت می گیرد.

او گفت: راه اندازی کارگاه مرمت کالبد کاخ گلستان درحالی یکی از مهمترین فعالیت های مجموعه به شمار می رود که طبق برنامه ریزی ها و رایزنی های صورت گرفته با اداره کل پایگاه های میراث فرهنگی کشور قرار است، بخش آزمایشگاه و کارگاه مرمت اموال کاخ موزه گلستان نیز در دو فاز اجرایی شود.

نصرتی همچنین به نبود آزمایشگاه و بخش مرمت اموال کاخ موزه گلستان اشاره کرد و گفت: بخش آزمایشگاه و کارگاه مرمت اموالی که مربوط به این سایت می شود یکی از اولویت های هر سایت جهانی است چراکه نبود این بخش صدمات جبران ناپذیری به اشیاء منقول و غیر منقول بنا خواهد زد.

او تاکید کرد: فاز اول راه اندازی آزمایشگاه در دستور کار قرار گرفته و امید می رود هر چه سریعتر این بخش نیز فعال شود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 شهریور 1400 بروزرسانی: 8 شهریور 1400 گردآورنده: sale-blog.ir شناسه مطلب: 3083

به "کارگاه مرمت کاخ گلستان راه اندازی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارگاه مرمت کاخ گلستان راه اندازی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید