5 نشانه مشکل در کیسه صفرا

به گزارش مجله وبلاگ فروش، مشکل در کیسه صفرا معمولا به علت تغییر در ترکیب صفرا ایجاد می گردد.

5 نشانه مشکل در کیسه صفرا

مشکل در کیسه صفرا معمولا به علت تغییر در ترکیب صفرا ایجاد می شود. وظیفه اصلی صفرا یاری به تجزیه چربی هاست. هنگامی که غذا به روده کوچک می رسد، کیسه صفرا منقبض می شود. سپس صفرا حرکت می نماید تا عملکرد گوارشی خود را انجام دهد. با این حال، تغییرات گوناگون می تواند بر این فرایند تاثیر بگذارد و در نتیجه باعث بیماری شود.

علائم احتمالی مشکل کیسه صفرا

در ادامه با 5 نشانه خطر که نشان می دهند کیسه صفرای شما در خطر است آشنا می شوید.

درد شکم

یکی از علائم هشدار دهنده اصلی در مشکل کیسه صفرا درد شکمی است. این نوع درد به عنوان کولیک صفراوی شناخته می شود. کولیک صفراوی معمولا در قسمت سمت راست بالای معده و زیر دنده ها حس می شود. مطالعات صورت گرفته نشان می دهد که این درد معمولا به علت انسداد مجاری صفراوی به علت تشکیل سنگ ایجاد می شود و اغلب پس از خوردن وعده های غذایی زیاد، درد آن شدیدتر می شود.

سوء هاضمه

زمانی که شیره صفرا به علت انسداد یا التهاب مجاری، به درستی به روده نرسد سوءهاضمه ایجاد می شود. این اتفاق موجب می شود که هضم غذا سخت تر شده و شکم متورم شود. این درد معمولا بعد از غذا (به ویژه غذاهای دارای چربی زیاد) رخ می دهد.

حالت تهوع و استفراغ

یکی از علائم سنگ کیسه صفرا و التهاب کیسه صفرا ممکن است حالت تهوع و استفراغ ناگهانی باشد. هرچند باید بگوییم علت دقیق این علامت ناشناخته است، اما تحقیقات نشان می دهد که این حالت ممکن است به علت فیستول کوله سیستودئودنال باشد.

بی اشتهایی

بی اشتهایی ممکن است به علت مشکل کیسه صفرا، مانند تشکیل سنگ کیسه صفرا یا التهاب مجاری صفراوی باشد. بی اشتهایی می تواند نشانگر بیماری های مختلفی باشد اگر به مدت طولانی این مشکل را دارید حتما به پزشک مراجعه کنید.

یرقان

تجمع صفرا در کیسه صفرا می تواند باعث مسائل کبدی و گوارشی شود که به مرور زمان باعث می شود پوست و سفیدی چشم ها رنگ زرد به خود بگیرند که به این شرایط یرقان می گویند. همه اینها به این علت است که صفرا در خون به جای مانده و به راحتی به سلول ها و بافت های بدن می رسد. این احتمال هم وجود دارد که یرقان پس از جراحی کبد و صفراوی به علت آسیب یا نشت مجرای صفراوی ایجاد شود.

منبع: مجله دلتا

منبع: عصر ایران
انتشار: 24 دی 1401 بروزرسانی: 24 دی 1401 گردآورنده: sale-blog.ir شناسه مطلب: 24016

به "5 نشانه مشکل در کیسه صفرا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 نشانه مشکل در کیسه صفرا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید