اخبار اقتصادی

قاتلی به نام PM2.5

یک مطالعه تازه تکان دهنده نشان می دهد که چگونه گذار کند از سوخت های فسیلی به انرژی های تتازهپذیر همچنان باعث مریض کردن و کشتن مردم می گردد.

11 مرداد 1400

شتران قطری مسافران پرحاشیه گمرک!

خبرگزاری خبرنگاران- معاون فنی گمرک ایران گفت: محموله شتر های قطری به دلیل نقص اسناد و تائید نشدن منشا ارز برای ترخیص از گمرک به صاحب کالا تحویل داده شد.

10 مرداد 1400

همه چیز درباره کپنهاگ، مرکز کشور دانمارک

در اوایل قرن 10 دهکده کوچکی در شرق دانمارک بود که مردمش در صلح و صفا با هم زندگی می کردند. کم کم این دهکده به شهر تبدیل شد و سال 1167 اسقف ابسلن، قلعه ای در این دهکده بزرگ شده ساخت و شهر را با باروها و خندق مستحکم کرد.

9 مرداد 1400

کمبودی در عرضه مرغ نداریم ، موجودی 4 میلیون تنی نهاده های دامی در بنادر

به گزارش خبرنگاران، حسن عباسی معروفان، سرپرست دفتر خدمات معاونت توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی درباره آخرین شرایط موجودی نهاده های دامی در بنادر اظهار کرد: بنابر آمار حدود 4 میلیون تن نهاده دامی در بنادر، گمرکات و انبار موجود است که به محض تخصیص...

7 مرداد 1400

نگرانی جدی فرانسه درباره شیوع ویروس هندی

وزارت بهداشت فرانسه درباره شیوع ویروس هندی در این کشور هشدار داده و مقام های بهداشتی آلمان هم به مسئله واکسیناسیون بچه ها با دیده تردید و انتقاد می نگرند.

6 مرداد 1400

اتحادیه اروپا تحریم های جدیدی علیه بلاروس تصویب کرد

اتحادیه اروپا در ادامه فشارهای غرب به بلاروس و الکساندر لوکاشنکو رئیس جمهور این کشور، 78 شخص و هفت نهاد بلاروس را به فهرست تحریم اضافه نمود.

5 مرداد 1400

اگر اتهامی دروغ به شما زده اند، بدترین کار خشمگین شدن است

مایکل بلَندینگ در هاروارد بیزنس اسکول ورکینگ نالج نوشت: بیشتر اوقات مردم برای قضاوتِ شرایط های پیچیده به سوگیری ها و شمّ و احساس خود تکیه می کنند. لسلی جان در پژوهشی نشان می دهد که به اشتباه افتادن در قضاوت چقدر آسان است.

3 مرداد 1400

3 انشا در مورد امام حسن مجتبی علیه السلام برای مدرسه

به مناسبت فرارسیدن 28 ماه صفر، سالروز شهادت امام حسن مجتبی (ع)، در این مطلب چند انشا در مورد امام حسن مجتبی (ع) آماده کرده ایم؛ بچه ها و نوجوانان برای نوشتن انشا با این موضوع می توانند از آنها ایده بگیرند.

3 مرداد 1400

رئیس جمهور منتخب هنوز قوه قضائیه را ترک نکرده است؟

خبرنگاران: رسانه ها امروز از ملاقات برخی از اعضای کابینه با ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور منتخب خبر دادند.

27 تیر 1400

افزایش بحران در تامین اجتماعی بدنبال همسان سازی حقوق ها

دبیرکل کانون عالی انجمن های صنفی کارفرمایی ایران با تاکید بر اینکه وقتی سه جانبه گرایی واقعی در تامین اجتماعی به وجود نیاید نتیجه همین می شود که امروز شاهد هستیم؛ تامین اجتماعی به نقطه سربه سری رسیده و دچار بحران شده است گفت: از حالا به بعد این بحران...

21 تیر 1400

ثبت نام مقطع دکتری بدون آزمون در دانشگاه بوعلی سینا تا 10 تیر تمدید شد

مدیریت تحصیلات تکمیلی دانشگاه بوعلی سینا در اطلاعیه ای اعلام نمود که داوطلبان شرکت در مقطع دکتری بدون آزمون این دانشگاه برای ارسال مدارک تا 10 تیر مهلت دارند.

18 تیر 1400

مرز ساعت کار و ساعت مرگ

دو سازمان جهانی، با انتشار نتایج تحقیق مشترک درباره آثار سوء هفته کاری طولانی، نسبت به عبور سازمان ها و شرکت ها از مرز ساعت کار مناسب هشدار دادند. مطالعات سازمان جهانی بهداشت و سازمان بین المللی کار نشان می دهد، سقف مناسب ساعت کار، 35 ساعت در هفته است...

18 تیر 1400

9 درصد به قیمت خودرو اضافه شد؛ انبار خودروسازان 20 درصد کاسته شد!

انبار خودروسازان در حال خالی شدن است. کاهش فاصله بین قیمت کارخانه و بازار خودرو در هفته های اخیر باعث شد جریان عبورومرور در انبار خودروسازها معکوس شود. از مرداد سال گذشته تا اسفند، به طور متوسط در هر ماه حدود 13درصد از تولید محصولات خودرویی در پارکینگ...

17 تیر 1400

نشست کمیسیون مشترک برجام آغاز شد

نشست کمیسیون مشترک برجام با حضور هیأت های ایران و گروه 1+4 (آلمان، فرانسه، روسیه، چین و انگلیس) و نماینده اتحادیه اروپا در گرندهتل شهر وین آغاز شد.

15 تیر 1400

روسیه: پیشرفت زیادی در مذاکرات برجام حاصل شد

ایرنا نوشت: رئیس هیات روسیه در مذاکرات برجام خاطرنشان کرد که از نگاه او پیشرفت زیادی در مذاکرات وین پیرامون احیای توافق هسته ای ایران حاصل شده است.

11 تیر 1400

صعود 2 تیم از دانشگاه آزاد کرمانشاه به جمع 4 تیم نهایی رویداد کرسی های آزاداندیشی

2 تیم از دانشگاه آزاد کرمانشاه با انتها رویداد کرسی های آزاداندیشی در مرحله یک چهارم نهایی به مرحله نیمه نهایی و حضوری صعود کردند.

9 تیر 1400

حمله شدید پیروانی به سرمربی و مدیرعامل سپاهان

افشین پیروانی مدیر تیم فوتبال پرسپولیس در پی اتفاقات رخ داده در جریان بازی سپاهان با پرسپولیس در لیگ برتر، از سرمربی و مدیرعامل باشگاه سپاهان انتقاد کرد و در واکنش به اظهارات محرم نویدکیا گفت: فاجعه حرف سرمربی ما نیست؛ فاجعه این است که تیم شما سال گذشته...

3 تیر 1400

خانه حسین بهزاد پایگاه هنرمندان خلاق صنایع دستی شد

ایسنا/ براساس آخرین خبرهای منتشر شده، خانه حسین بهزاد پایگاه هنرمندان خلاق صنایع دستی شد.

1 تیر 1400

جنگ نفتی عربستان برای مقابله با ایران؟

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه در گفت وگوی تازه منتشر شده خود با سعید لیلاز، به نکته نفتی کمتر دیده شده ای اشاره می نماید که با آنالیز آن می توان دید روشن تری نسبت به استراتژی عربستان در سال 2014 داشت. در این برهه قرائت رسمی این بود که افزایش فراوری نفت...

30 خرداد 1400

بورل: پیش رفت خوبی در مذاکرات برجام حاصل شده است

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در پیامی توییتری ضمن خبر دادن از تبادل نظر پیرامون برجام با وزیر امور خارجه کشورمان، اظهار کرد که مذاکرات احیای برجام در وین پیش رفت خوبی داشته است.

27 خرداد 1400
تعداد: (317)