آمار خانه های خالی اشخاص حقوقی به سازمان امور مالیاتی اعلام شد

به گزارش مجله وبلاگ فروش، به گزارش خبرنگاران، رستم قاسمی امروز 4 آذر در حاشیه بازدید از کمربندی پاکدشت در گفت وگو با خبرنگاران، در خصوص ثبت نام نهضت ملی مسکن اعلام کرد: تا به امروز متقاضیان قابل قبولی در سامانه ثمن ثبت نام کردند و هنوز نیز برای ثبت نام فرصت باقی است. برای استان تهران و مشخصا شهر تهران به این دلیل که چندان جای توسعه ندارد، بیشتر روی شهرهای نو و شهرک های اطراف برای ساخت مسکن برنامه ریزی شده است. در خصوص پاکدشت هر مقدار که متقاضی وجود داشته باشد وزارت راه و شهرسازی آمادگی دارد تا منابع تسهیلاتی و اراضی موردنیاز را برای ساخت مسکن تخصیص دهد.

آمار خانه های خالی اشخاص حقوقی به سازمان امور مالیاتی اعلام شد

قاسمی با اشاره به اینکه بیش از یک میلیون و 500 هزار نفر در سامانه ثمن ثبت نام کردند، گفت: در یک ماه گذشته دو اتفاق در خصوص شرایط ثبت نام سامانه نهضت ملی مسکن رخ داد. اول آنکه مجردان امکان ثبت نام در سامانه را دارند که این افراد باید در هنگام تحویل واحد مسکونی مستندات ازدواج خود را ارایه بدهند. همچنین در فرم ج سابق زمان طولانی برای افرادی که باید صاحب ملک نباشند پیش بینی شده بود که مصوبه تازه شورای عالی مسکن این زمان را کاهش داده است.

وی شرح داد: به وزارت راه و شهرسازی اختیار داده شده تا افرادی که صاحب مسکن نیستند بتوانند صاحب خانه شوند. چنانچه تعاونی هایی وجود داشته باشند که اراضی داشته باشند و یا واحدهای آنها به اتمام نرسیده باشد در طرح جهش تولید مسکن به آنها تسهیلات می دهیم و با آنها برای همکاری در ساخت مسکن و تحویل به متقاضیان همکاری خواهیم کرد.

قاسمی درخصوص مالیات برخانه های خالی گفت: بخشی از خانه های خالی با خوداظهاری شناسایی می شود. وزارت راه و شهرسازی آمار خانه های خالی را که بر اساس خوداظهاری تکمیل شده، شناسایی کرده است. همچنین، بخش عمده خانه های خالی مربوط به اشخاص حقوقی است که به سازمان امور مالیاتی اعلام شده است.

منبع: ایسنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 11 دی 1400 بروزرسانی: 11 دی 1400 گردآورنده: sale-blog.ir شناسه مطلب: 15767

به "آمار خانه های خالی اشخاص حقوقی به سازمان امور مالیاتی اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمار خانه های خالی اشخاص حقوقی به سازمان امور مالیاتی اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید