اتحادیه اروپا باز هم مسکو را تحریم کرد

به گزارش مجله وبلاگ فروش، ایسنا نوشت: کشورهای عضو اتحادیه اروپا انتها بر سر بسته اقدامات تحریمی علیه روسیه به توافق رسیدند. هدف مقابله با فعالیت های دستگاه امنیتی روسیه است که مسمومیت الکسی ناوالنی، از منتقدان سرشناس کرملین، یکی از نمونه های آن است.

اتحادیه اروپا باز هم مسکو را تحریم کرد

با ما سفر کنید و با تور اروپا پاییز از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش شبکه خبری دویچه وله، اتحادیه اروپا چهارشنبه 23 مهر (14 اکتبر) اعمال تحریم هایی علیه روسیه را خاطرنشان کرد. به موجب این تصمیم شش نفر از مقام های ارشد دستگاه امنیتی آن کشور حق ورود به اتحادیه اروپا را ندارند و حساب های بانکی آنها مسدود می گردد. افزون بر این انستیتوی دولتی تحقیقات درباره تکنولوژی و شیمی آلی مورد تحریم قرار می گیرد. همین ارگان مسؤول تهیه سم شیمیایی شناخته می گردد که در 20 اوت علیه ناوالنی به کار برده شد.

دیتمر کوستر، سخنگوی فراکسیون سوسیال دموکرات در کمیسیون روابط خارجی مجلس اروپا، کاربرد ماده سمی علیه ناوالنی را نقض حقوق بین الملل دانست. سازمان منع سلاح های شیمیایی کاربرد داروی عصبی نوویچوک را به صراحت ممنوع نموده است.

کوستر در این باره تأکید کرد: من گرایش های گاه ناسیونالیستی و بیگانه ستیزانه در مواضع ناوالنی را تأیید نمی کنم اما سوءقصد به مخالفان سیاسی به هیچ وجه قابل قبول نیست.

میشائل گالر، سخنگوی جناح راست میانه در اتحادیه اروپا، توضیح داد که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه به صورت آشکار سیاست تضعیف اتحادیه اروپا را دنبال می نماید و باید با اقدامات او به طور جدی مقابله کرد.

مخالفت با تحریم

نیروهای چپگرا در اتحادیه اروپا با اعمال تحریم مخالفت کردند. مارتین شیردوان از سخنگویان فراکسیون حزب چپ گفت که نمی توان بر پایه تحریم سیاستی سازنده با روسیه بنا نمود. او اشاره نمود که علت مسمومیت ناوالنی هنوز کاملا تعیین نشده و معلوم نیست چه ارگانی مسؤول مسمومیت او بوده است.

او پیشنهاد کرد که اروپا به جای دوری از روسیه باید سیاستی مثبت در قبال این کشور اتخاذ کند به این معنی که روسیه را با پیوندهای سیاسی و تجارتی بیش از پیش با جامعه بین المللی مرتبط سازد.

آیا تحریم کارآمد است؟

بعضی از اعضای اتحادیه اروپا، به ویژه در اروپای شرقی ابراز تردید کردند که تحریم بتواند سیاست روسیه را تغییر دهد. بعضی نمایندگان، از جمله از حزب راستگرای افراطی آلترناتیو برای آلمان گفتند که تحریم ها نه تنها مؤثر نیست، بلکه رابطه با روسیه را به شرایط دوران جنگ سرد نزدیک می نماید.

تحریم های اتحادیه اروپا از ماه آینده به اجرا گذاشته می گردد.

به ویژه آلمان از اقدامات تحریمی حمایت فعال نشان داد؛ یکی از دلایل این امر آن است که آلمان امیدوار است با تحریم روسیه به مناقشه پیرامون شاه لوله گازی نورداستروم2 نقطه سرانجام گذاشته گردد.

واکنش روسیه

سرگئی لاوروف در گفت وگو با یک رادیوی محلی، خاطرنشان کرد که روسیه نیز اقدامات تحریمی مشابهی علیه اتحادیه اروپا وضع خواهد نمود. لاوروف گفت که کشورش ناگزیر به این پاسخ دیپلماتیک شده است.

وزیر خارجه روسیه بار دیگر آلمان را متهم کرد که دلایل موجهی دال بر مسموم شدن ناوالنی ارائه نداده و با این کار قوانین بین المللی را نقض نموده است.

لاوروف از این که گفت وگوی دیپلماتیک میان دو طرف به این شکل قطع شده است ابراز تأسف کرد و گفت: شاید بهتر باشد که ما یک مدتی اصلا با هم حرف نزنیم.

311312

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 24 آبان 1399 بروزرسانی: 24 آبان 1399 گردآورنده: sale-blog.ir شناسه مطلب: 7614

به "اتحادیه اروپا باز هم مسکو را تحریم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتحادیه اروپا باز هم مسکو را تحریم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید