احتمالا با کره جنوبی درباره پول های بلوکه شده ایران گفت وگو خواهیم کرد

به گزارش مجله وبلاگ فروش، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در کنفرانس خبری اش مواضع دولت این کشور را درباره آزادسازی پول های بلوکه شده ایران در کره جنوبی و همکاری ایران با آژانس بین المللی انرژی اتمی اظهار داشت.

احتمالا با کره جنوبی درباره پول های بلوکه شده ایران گفت وگو خواهیم کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، خبرگزاری یونهاپ نوشت که ند پرایس، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در کنفرانس خبری روزانه اش گفته است که کشورش احتمالا با کره جنوبی درباره آزادسازی پول های بلوکه شده ایران در کره گفت و گو خواهد نمود اما هنوز هیچ پولی انتقال داده نشده است.

یونهاپ ادامه داد: این اظهارات پس از این مطرح می گردد که سئول خاطرنشان کرد ممکن است در پی رایزنی ها با آمریکا، پول های بلوکه شده ایران را آزاد کند. حدود 7 میلیارد دلار پول ایران به خاطر تحریم های آمریکا علیه ایران در کره جنوبی بلوکه شده است.

این خبرگزاری همچنین به نقل از پرایس نوشت: جمهوری کره یک متحد مهم، یک هم پیمان مهم است. در زمینه اجرای تحریم ها، مشارکت زیادی دارد.

علاوه بر این، خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از پرایس درباره فعالیت آژانس بین المللی انرژی اتمی در ایران و همکاری ایران با این نهاد بین المللی نوشت: ما همچنین می دانیم که آژانس بین المللی انرژی اتمی به تحقیق درباره بعضی مسائل جدی و مهم درباره مواد هسته ای بالقوه اعلام نشده در ایران ادامه می دهد.

اسپوتنیک به نقل از پرایس ادامه داد: ما تاکید داریم که ایران بدون تاخیر بیشتر برای حل و فصل این مسائل با آژانس همکاری کند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 28 اسفند 1399 بروزرسانی: 28 اسفند 1399 گردآورنده: sale-blog.ir شناسه مطلب: 10271

به "احتمالا با کره جنوبی درباره پول های بلوکه شده ایران گفت وگو خواهیم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمالا با کره جنوبی درباره پول های بلوکه شده ایران گفت وگو خواهیم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید