استقبال صنعا از گفت وگو با ائتلاف سعودی برای انتها جنگ یمن

به گزارش مجله وبلاگ فروش، مقامات دولت صنعا بر آمادگی خود برای گفت وگو با کشورهای عضو ائتلاف سعودی برای سرانجام دادن به جنگ یمن تاکید کردند.

استقبال صنعا از گفت وگو با ائتلاف سعودی برای انتها جنگ یمن

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، محمد علی الحوثی رئیس کمیته عالی انقلابی یمن و از رهبران جنبش انصارالله کشورهای عضو ائتلاف متجاوز سعودی-اماراتی را به گفت وگو دعوت کرد.

او در حساب توئیتری خود نوشت: ما قبل از هر گونه گفت وگوی داخلی خواهان گفت وگو با کشورهایی هستیم که در ائتلاف سعودی-اماراتی علیه ما ایستادند.

هشام شرف عبدالله وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن در صنعا هم شامگاه سه شنبه دعوت دبیر کل سازمان ملل برای توفف جنگ در یمن را در راستای تشریک مساعی برای مقابله با ویروس کرونا مهم توصیف کرد.

عبدالله ابراز امیدواری کرد که کشورهای عضو ائتلاف سعودی-اماراتی پیغام دبیر کل سازمان ملل را جدی گرفته و ضمن تعامل مثبت با آن برای خاتمه دادن به عملیات نظامی در یمن و برطرف محاصره یمنی ها که یک جنایت جنگی تمام عیار است، اقدام نمایند.

محمد عبدالسلام رئیس هیئت مذاکره نماینده صنعا نیز در حساب توئیتری خود نوشت: ویروس تجاوز و تحریم(علیه یمن) با تصمیم آمریکا وارد ششمین سال خود شده است.

او اضافه نمود: بعید نیست که کرونا ساخته آمریکا باشد و حالا از کنترل آن خارج شده و بخشی از آن به سمت خودش بازگشته است. این فرضیه ای در دست آنالیز است، اما چیزی که مورد آنالیز نیست تجاوز و محاصره یمن تحت نظارت مستقیم آمریکاست و به هر روی تصمیم مردم ما تسلیم نشدن و ادامه دفاع است.

محمد علی الحوثی رئیس کمیته عالی انقلاب یمن روز دوشنبه هم خواهان مداخله شورای امنیت و سازمان ملل برای توقف جنگ در یمن شد.

او در صفحه توییتر خود نوشت: از دعوت دبیرکل سازمان ملل برای توقف جنگ در یمن استقبال می کنیم. ما موافق توقف تجاوز آمریکایی، انگلیسی، سعودی، اماراتی و متحدان آنها هستیم و این موضوع باید همزمان با لغو محاصره و برداشتن ممنوعیت ها در بنادر دریایی و هوایی و پرداخت حقوق ها باشد تا کارمندان بتوانند اقدامات لازم برای پیشگیری از این ویروس (کرونا) را انجام دهند. به دبیرکل یادآوری می کنیم این چیزی است که به آن تعهد داده شده است.

خ

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 8 شهریور 1400 بروزرسانی: 8 شهریور 1400 گردآورنده: sale-blog.ir شناسه مطلب: 3542

به "استقبال صنعا از گفت وگو با ائتلاف سعودی برای انتها جنگ یمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقبال صنعا از گفت وگو با ائتلاف سعودی برای انتها جنگ یمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید