اخبار سیاسی

سخنگوی کاخ سفید: تبادل نظر های غیرمستقیم با ایران سازنده است

در حالیکه مقامات کشورمان تاکید می نمایند هیچ نیازی به مذاکره با آمریکا وجود ندارد، سخنگوی کاخ سفید تاکید نمود که از نظر آمریکا، تبادل نظر های غیرمستقیم با ایران سازنده خواهد بود.

30 فروردین 1400

قوانینی که باعث افزایش حضور زنان در مجلس فرانسه شد، از اوج تا افول حضور زنان در مجلس کویت

در کشورهای غرب آسیا، شرایط متفاوت است! تقریبا همزمان با شکستن رکورد حضور زنان در مجلس های دو کشور اروپایی، زنان برای اولین بار پس از چند دوره حضور در مجلس کویت، نتوانستند در آخرین انتخابات حتی یک جایگاه را به خود اختصاص بدهند!

29 فروردین 1400

عراق، الکاظمی: به نیروهای عملیاتی آمریکا احتیاج نداریم، روابط بغداد-واشنگتن بازنگری می گردد

نخست وزیر عراق با بیان اینکه این کشور به نیروهای عملیاتی آمریکا احتیاج ندارد، هدف از گفتگوهای راهبردی میان دو طرف را تشریح کرد.

28 فروردین 1400

عواقب جدی خرید سامانه اس - 400 روسی برای ترکیه

به گزارش خبرنگاران به نقل از دیلی صباح، دیوید سترفایلد سفیر آمریکا در ترکیه در مصاحبه با شبکه تلویزیونی بی بی سی تُرک، ضمن انتقاد از تصمیم آنکارا برای خرید سامانه موشکی روسیه اس - 400، خواهان توقف این خرید شد.

25 فروردین 1400

چین: آمریکا به دنبال ایجاد شکاف بین ما و جهان اسلام است

سخنگوی وزارت امور خارجه چین، آمریکا را به تلاش برای ایجاد شکاف میان کشورش و جهان اسلام متهم کرده و گفت، مسلمانان در آمریکا امنیت ندارند.

23 فروردین 1400

هشدار ایران به بانک جهانی؛ دژپسند : آنچه اقتصاد را در دراز مدت و میان مدت به صورت پایدار حفظ می کند، سرمایه گذاری بر روی تولید است

خبرنگاران - وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اقدامات زیر ساختی فنی و حقوقی در سال 1399 از آمادگی دولت برای برداشتن گام های بلند در جهت تسهیل سرمایه گذاری در بخش تولید خبر داد.

21 فروردین 1400

حمله موشکی به محل تجمع نیرو های منصور هادی

نیرو های ارتش و کمیته های مردمی یمن همزمان با پیشروی در استان مأرب، ده ها تن از نظامیان سعودی را در داخل خاک این کشور کشته و در استان تعز محل تجمع نیرو های ائتلاف سعودی را با موشک هدف قرار دادند.

20 فروردین 1400

خلبان آمریکایی به اتهام همدستی با دولت مادورو زندانی شد

دادگاه میامی آمریکا خلبانی که ترتیب پروازهای چارتری متحدان نیکولاس مادورو به روسیه و بعضی کشورهای دیگر را داده بود به 4 سال حبس محکوم کرد.

19 فروردین 1400

راه آهن شلمچه-بصره؛ محور مذاکرات وزرای راه ایران و عراق

وزیر حمل ونقل عراق در ملاقات با وزیر راه وشهرسازی ضمن اشاره به لزوم ارتقای کیفیت حمل ونقل زمینی، دریایی، هوایی و ریلی بین دو کشور بر امکان اتصال راه آهن از شلمچه به استان بصره تاکید نمود.

18 فروردین 1400

آفریقا، حمله الشباب به نیروهای ارتش سومالی، موج جدید کرونا در تونس

حمله گروه تروریستی الشباب به دو پایگاه ارتش سومالی، دعوت رئیس جمهور ترکیه از رئیس شورای حاکمیتی سودان برای سفر به آنکارا و هشدار وزیر بهداشت تونس درباره خیزش موج جدید کرونا در این کشور از جمله رویدادهای آفریقا هستند.

16 فروردین 1400

تعیین مزد کارگری توافقی بدون بازنده

توافق اخیر برای افزایش 39 درصدی مزد کارگران در سال 1400، از سه جنبه قابل بررسی است. نخست، جنبه اخلاقی موضوع است. از این زاویه، ما یک بدهی تاریخی هم از دوران جنگ تحمیلی و هم بین سال های 89 تا 92 به طبقه کارگر داریم. این بدهی تاریخی و نیز اثر امواج تورمی باعث کاهش...

15 فروردین 1400

مخالفت وزارت جهاد کشاورزی با واردات سیب و پرتقال توسط وزارت صنعت

وزارت جهاد کشاورزی با ارسال نامه ای گفت که با توجه به صیانت از حقوق تولید کننده با تصمیم وزارت صمت برای واردات سیب و پرتقال مخالف است و تنها اجازه واردات نارنگی می دهد.

13 فروردین 1400

رویکرد منطقه ای، مبنای توسعه روابط مالی ایران و اسلواکی باشد

لادیسلاو بالک، سفیر اسلواکی در تهران با غلامحسین شافعی رئیس اتاق ایران، محمدرضا کرباسی معاون امور بین الملل اتاق ایران و جبار کیانی پور رئیس کمیته مشترک بازرگانی ایران و اسلواکی باهدف آنالیز راهکارهای توسعه روابط مالی ایران و اسلواکی ملاقات و گفت...

3 فروردین 1400

سفیر میانمار به وزارت خارجه انگلیس احضار شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت خارجه انگلیس امروز دوشنبه گفت که سفیر میانمار را احضار کرده است.

2 فروردین 1400

یمن: تا خاتمه جنگ و برطرف محاصره به کوشش خود ادامه می دهیم

رئیس شورای عالی سیاسی یمن تاکید نمود که کوشش ها باید تا تحقق پیروزی، برطرف محاصره، توقف تجاوز و احیای حاکمیت ادامه یابد.

30 اسفند 1399

خبرنگاران رشد آرام نرخ مشارکت اقتصادی

تهران- خبرنگاران- نرخ مشارکت اقتصادی که سال های طولانی فرایند نزولی داشته، به تدریج فرایندی معکوس یافته است، حتی در سال 98 با ثبت رکوردی جدید به رقم 44.1 درصد رسید.

25 اسفند 1399

رییس شورای حل اختلاف استان تهران: آمادگی اجرای قانون جدید را داریم

رییس شورای حل اختلاف استان تهران گفت: تاریخ دقیقی برای اجرای لایحه جدید قانون شوراهای حل اختلاف تعیین نیست و بایستی فرایند قانونی طی گردد و آمادگی کامل داریم هر زمان این قانون لازم الاجرا شد، بدون کوچکترین معطلی کارمان را انجام دهیم.

25 اسفند 1399

خبرنگاران بذرپاش: برای انتخابات باید روشنگری کنیم

قم - خبرنگاران - مهرداد بذرپاش رییس دیوان محاسبات کشور گفت: اگر حواسمان نباشد و روشن گری نکنیم، بعد از انتخابات 1400 تنها باید جلسه آسیب شناسی شکست در انتخابات برگزار کنیم.

22 اسفند 1399

معرفی فهرست نامزدهای شورای ریاست جمهوری و نخست وزیری لیبی

سازمان ملل اسامی نامزدهای تصدی پست شورای ریاست جمهوری و نخست وزیری لیبی را اعلام نمود.

18 اسفند 1399

نقشه راه همکاری های ایران و قزاقستان تدوین گردد

نشست آنالیز ظرفیت ها و فرصت های تجاری ایران و قزاقستان به همت معاونت امور بین الملل اتاق ایران و با همکاری اتاق مشترک بازرگانی ایران و قزاقستان برگزار گردید.

17 اسفند 1399
تعداد: (247)