اخبار سیاسی

خانه حسین بهزاد پایگاه هنرمندان خلاق صنایع دستی شد

ایسنا/ براساس آخرین خبرهای منتشر شده، خانه حسین بهزاد پایگاه هنرمندان خلاق صنایع دستی شد.

1 تیر 1400

جنگ نفتی عربستان برای مقابله با ایران؟

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه در گفت وگوی تازه منتشر شده خود با سعید لیلاز، به نکته نفتی کمتر دیده شده ای اشاره می نماید که با آنالیز آن می توان دید روشن تری نسبت به استراتژی عربستان در سال 2014 داشت. در این برهه قرائت رسمی این بود که افزایش فراوری نفت...

30 خرداد 1400

بورل: پیش رفت خوبی در مذاکرات برجام حاصل شده است

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در پیامی توییتری ضمن خبر دادن از تبادل نظر پیرامون برجام با وزیر امور خارجه کشورمان، اظهار کرد که مذاکرات احیای برجام در وین پیش رفت خوبی داشته است.

27 خرداد 1400

امروز؛ دور جدید مذاکرات وین برگزار می گردد

تهران (پانا) - دور جدید نشست کمیسیون مشترک برجام امروز با حضور معاونان و مدیران سیاسی وزارتخانه های امور خارجه ایران و گروه 1+4 در وین برگزار می گردد.

22 خرداد 1400

وزیر خارجه لبنان استعفا کرد

وزیر خارجه لبنان امروز چهارشنبه استعفایش را به میشل عون تقدیم کرد.

20 خرداد 1400

بلینکن: بایدن قویا روی صراحت با پوتین در مذاکرات رو در رو تاکید دارد

وزیر خارجه آمریکا در مصاحبه ای گفت، از نظر جو بایدن بسیار مهم است که با ولادیمیر پوتین رک و شفاف باشد و معتقد است که بهترین راه برای این کار به وسیله یک نشست حضوری است.

18 خرداد 1400

خبرنگاران اعتبار لازم برای پروژه های آموزشی البرز تامین می گردد

کرج- خبرنگاران- مدیرکل آموزش و پرورش البرز خاطرنشان کرد که اعتبار لازم در قالب امضای تفاهمنامه ای با مجمع خیرین مدرسه ساز کشور ، برای پروژه های آموزشی این استان تامین می گردد.

18 خرداد 1400

برقراری پرواز مستقیم میان روسیه و ونزوئلا

ونزوئلا و روسیه خطوط هوایی پرواز مستقیم بین پایتخت های خود را شروع کردند و اولین پرواز هواپیمای مسافربری از مسکو روز دوشنبه (به وقت محلی) در کاراکاس فرود آمد.

12 خرداد 1400

معین شدن مراتب صلاحیت های معلمان با اجرای رتبه بندی

تهران (پانا) - وزیر آموزش و پرورش در آیین دیدار معلمان برگزیده کشوری با رئیس مجلس شورای اسلامی، معلمان را منادیان فهم و آگاهی و امانت دارترین افراد جامعه دانست و گفت که آموزش و پرورش، مهم ترین فرصت خلق آینده است و نقطه تحول جامعه، از آموزش و پرورش آغاز...

9 خرداد 1400

شکایت یک سازمان حقوق بشری به سازمان ملل علیه عربستان

یک سازمان حقوق بشری به دلیل انتقام جویی مقامات سعودی علیه زندانیان آزادی بیان و مدافعان حقوق بشر از عربستان سعودی شکایت نموده است.

7 خرداد 1400

کاردار سفارت ترکیه به وزارت خارجه عراق فراخوانده شد

وزارت خارجه عراق ضمن احضار کاردار ترکیه در بغداد مراتب اعتراض شدید اللحن را به وی به علت اقدام نظامی بدون هماهنگی در خاک عراق ابلاغ کرد.

6 خرداد 1400

فشار حداکثری ترامپ علیه ایران شکست خورد، نمی خواهیم توافقی نشود!

به گزارش خبرنگاران به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره، یک مقام وزارت خارجه آمریکا امروز پنجشنبه بدون اشاره به خروج یکجانبه آمریکا از توافق هسته ای سال 2015 با ایران (برجام) همراه با نقض قطعنامه 2231 شورای امنیت در سال 2018 توسط ترامپ در سخنانی اعلام نمود: آنچه...

5 خرداد 1400

فعالان فضای مجازی از دولت آینده چه انتظاراتی دارند

به گزارش خبرنگاران، نشست هم اندیشی فعالان فضای مجازی پاک با موضوع توقعات و انتظارات نخبگان و فعالان فضای مجازی از دولت آینده و مطالبات از رئیس جمهور، برگزار شد.

5 خرداد 1400

ام ای ای تی : چین بزرگترین شبکه 5G دنیا را ایجاد می نماید

وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین اعلام نمود، این کشور در ساخت بزرگترین شبکه تلفن همراه 5G دنیا دستاوردهای اولیه داشته است.

3 خرداد 1400

ترکیه در شمال عراق پایگاه نظامی می سازد

وزیر کشور ترکیه اطلاع داد که این کشور میخواهد همانند کاری که در سوریه انجام داده در شمال عراق نیز پایگاه نظامی بسازد.

30 اردیبهشت 1400

از سرگیری پروازهای انگلیس و ممنوعیت برای فرانسه

معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری از ممنوع شدن پرواز از و به فرانسه و از سرگیری پروازهای انگلستان با توجه به تغییر شرایط شیوع ویروس کرونا در این کشورها خبر داد.

29 اردیبهشت 1400

اعتراض آمریکا به روسیه از محدودسازی تردد کشتی ها در دریای سیاه

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا از تصمیم روسیه در مسدود کردن تردد کشتی های خارجی در بخشی از دریای سیاه ابراز نگرانی کرد و آن را باعث تضعیف اوکراین دانست.

27 اردیبهشت 1400

بیشتر آمریکایی ها خواهان مدیریت فوری تغییرات آب و هوایی هستند

نتایج نظرسنجی جدید نشان می دهد که بیشتر آمریکایی ها بر این باورند که تغییرات آب و هوایی باید به فوریت رسیدگی گردد.

25 اردیبهشت 1400

کاهش ارزش ریالی عامل انحصاری شدن محصولات شرکت مخابرات

داوود ادیب از عدم افزایش منطقی تعرفه ها و همچنین افزایش هزینه های توسعه و نگهداری و نیروی انسانی در شرکت مخابرات اطلاع داد.

22 اردیبهشت 1400

خبرنگاران بیش از 1900 دوز واکسن کرونا در میاندوآب تزریق شد

مهاباد- خبرنگاران- مدیر شبکه بهداشت و درمان میاندوآب گفت: تا به امروز هزار و 977 دوز واکسن کرونا به گروه های مورد هدف در این شهرستان تزریق شده است.

22 اردیبهشت 1400
تعداد: (277)