اخبار سیاسی

بسیاری از کشتی های جنگی در منطقه هرمز هستند ، خطر رویارویی در تنگه هرمز بیش از هر مکان خلیج فارس است

وزیر خارجه سلطان نشین عمان درباره رویارویی نظامی در تنگه هرمز هشدار داد.

12 فروردین 1399

آیا ترامپ، مصر و ترکیه را قربانی می کند؟

ترامپ در پروژه غرب آسیا، قبل از هر چیز به غارت ثروت های منطقه و با عنوان تضمین امنیت شرکای خود اهتمام دارد و حاضر نیست برای حفظ آنان از جان نظامیان آمریکایی خرج کند.

8 فروردین 1399

وزیر دولت برزیل بعد از ملاقات با ترامپ به کرونا مبتلا شد

یکی از مقامات هیأت دولت برزیل که اخیرا با ترامپ ملاقات داشته است به دلیل داشتن علائم مشابه آنفولانزا آزمایش ابتلا به ویروس کرونا انجام داده و نتیجه آن مثبت اعلام شده است.

6 فروردین 1399

جزئیات پذیرش پزشک پژوهشگر از سوی وزارت بهداشت اعلام شد

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی جزئیات پذیرش پزشک پژوهشگر در دانشگاه های علوم پزشکی را تشریح کرد و گفت: تا به امروز 45 داوطلب از این طریق جذب دانشگاه ها شده اند.

5 فروردین 1399

برگزیت و ترامپیسم برایند کوچک سیاست هویت

خبرنگاران، گروه بین الملل -جواد حیران نیا: برگزیت فقط نماد خروج یک کشور و فرایند معکوس همگرایی افقی در درون اتحادیه اروپا نیست. بحث فراتر از آن است و هشدارهای آن در نوشته های نظریه پردازان برجسته و مطرحی چون جان مرشایمر و فرانسیس فوکویاما مطرح شده است.

2 فروردین 1399

سقوط 600 واحدی بورس آمریکا از ترس کرونا

یک روز پس از آنکه سازمان بهداشت جهانی به دلیل شیوع ویروس کرونا شرایط اضطراری اعلام نمود دولت آمریکا نیز شرایط اضطراری سلامت عمومی را در این کشور برقرار کرد که این مسئله بورس این کشور را 600 واحد ریخت.

1 فروردین 1399

استقلال بانک مرکزی و الزامات آن؟

مدتی است طرح اصلاح قانون بانک مرکزی که توسط بعضی از نمایندگان و با همکاری مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی تهیه شده، در مجلس شورای اسلامی در فرآیند تصویب قرار گرفته است.

24 اسفند 1398

شروع ثبت نام مرحله دوم طرح ملی مسکن از شنبه آینده

معاون وزیر راه و شهرسازی از شروع ثبت نام مرحله دوم ثبت نام طرح ملی مسکن از شنبه آینده اطلاع داد و گفت: متقاضیان مرحله اول فرصت تکمیل مدارک را خواهند داشت.

23 اسفند 1398

کره شمالی رسما تکلیف آمریکایی ها را یکسره کرد

یک مقام ارشد کره شمالی سه شنبه بعد از ظهر به وقت تهران گفت به دلیل آنکه آمریکا مهلت پایان سال خود در زمینه مذاکرات هسته ای را نادیده گرفت، این کشور نیز در زمینه توقف آزمایش هسته ای و شلیک موشک های بین قاره ای احساس تعهدی ندارد.

21 اسفند 1398

پارسامهر: تمدن وقتی ظهور می نماید که جامعه تاب آوری داشته باشد

عضو هیئت علمی دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) گفت: تاب آورسازی، رویکردی انضمامی با توجه به واقعیت شرایط جامعه ایرانی، برای ریل گذاری جامعه اسلامی ایرانی به سوی ایجاد جامعه پایدار است.

20 اسفند 1398

کابینه جدید لبنان حزبی نیست، در مرحله حساسی از تاریخ کشور هستیم

به گزارش خبرنگاران به نقل از النشره، حسان دیاب نخست وزیر لبنان بعد از تشکیل کابینه جدید این کشور تاکید نمود که لبنان در مرحله حساسی از تاریخ خود به سر می برد.

20 اسفند 1398

کنگو بازار خوبی برای دانش بنیان های ایرانی است

به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شریعتی سفیر ایران در کنگو، گفت: پس از رایزنی ایشان با وزیر فناوری اطلاعات این کشور، فعالیت استارت اپ ها و شرکت های خلاق حوزه فناوری اطلاعات ایران در این کشور توسعه یابد.

17 اسفند 1398

ترامپ خانه اش را به کاخ سفید ترجیح می دهد

ایوانا معتقد است ترامپ اهل سفر نیست و در طول 18 ماه گذشته به اندازه تمام عمرش به مسافرت رفته است.

16 اسفند 1398

تحریم ها هیچ تاثری روی بنیاد مستضعفان نداشته است

رییس بنیاد مستضعفان گفت: تحریم ها هیچ تاثیری روی بنیاد مستضعفان و پروژه های آن نداشته است چراکه چیزی معطل نمانده و به عنوان مثال می توان به کارخانه فولاد کاوه اشاره کرد که در همین شرایط 1.2 میلیون تن ظرفیت جدید آن هم به صورت صددرصد ایرانی ایجاد کرده است....

15 اسفند 1398

آیا حقوق نمایندگان رد صلاحیت شده در 4 ماه آینده حلال است؟ ، مردم می گویند چه کسی در این مملکت سالم است!

رئیس سنی مجلس دهم با اشاره به رد صلاحیت 90 نماینده مجلس شورای اسلامی از سوی هیات نظارت بر انتخابات گفت: ما باید از مراجع تقلید سوال کنیم که آیا حقوقی که نمایندگان مجلس شورای اسلامی از این به بعد می گیرند حلال است یا خیر؟

14 اسفند 1398

عراق، رایزنی حکیم با وزیر خارجه عمان

وزیر خارجه عراق تلفنی با همتای عمانی خود گفت وگو کرد که طی آن روابط دوجانبه مورد بحث و آنالیز نهاده شد.

13 اسفند 1398

آلمان خود را برای عملیات نظامی احتمالی در لیبی آماده می نماید

در آستانه برگزاری کنفرانس صلح لیبی در برلین، مقامات بلند پایه آلمان در این باره بحث می نمایند که در صورت دستیابی به توافق آتش بس چه نقشی را در راستای نظارت بر آن از لحاظ نظامی می توانند انجام دهند.

11 اسفند 1398

وزیر خارجه عمان با بشار اسد در دمشق ملاقات کرد

وزیر خارجه عمان در جریان سفر رسمی به سوریه، با رئیس جمهوری این کشور ملاقات و درباره کوشش ها در راستای برقراری ثبات در منطقه گفت وگو کردند.

8 اسفند 1398

شرایط اعزام مشمولان غایب وظیفه عمومی، مشخص تکلیف نحوه تسویه بدهی های دولت به تأمین اجتماعی

نایب رئیس کمیسیون تلفیق بودجه مصوبات امروز این کمیسیون را تشریح کرد.

7 اسفند 1398

معاون وزیر اقتصاد: بانک های دولتی 14 هزار ملک مازاد دارند ، باید چند ملک را به وسیله بورس واگذار نمایند

معاون وزیر اقتصاد گفت: در حال حاضر در بانک های دولتی 14 هزار ملک مازاد وجود دارد، بنابراین پیشنهاد می گردد برای آغاز، بانک های دولتی چند ملک را به وسیله بورس واگذار نمایند تا چالش های احتمالی کار، شناسایی گردد و پس از آن شاهد رشد عرضه ها باشیم.

7 اسفند 1398
تعداد: (65)