اقدام جامعه هتلداران برای تامین واکسن مورد احتیاج کارکنان هتل ها

به گزارش مجله وبلاگ فروش، جامعه هتلداران از امضای قرارداد با یک شرکت خارجی برای تامین واکسن مورد مطالبه هتلداران اطلاع داد.

اقدام جامعه هتلداران برای تامین واکسن مورد احتیاج کارکنان هتل ها

انتشار جدول زمان بندی واکسیناسیون علیه ویروس کرونا با توجه به رده مشاغل در اردیبهشت 1400، اعتراض صنف های مختلف از جمله رئیس جامعه هتلداران را برانگیخت؛ تا جایی که وی در نامه ای خطاب به مراجع ذی ربط، نسبت به عدم در اولویت قرارگیری کارکنان صنعت گردشگری، به ویژه هتلداران را معترض شد و لزوم احساس امنیت گردشگران در تعامل با کارکنان هتل را مهم ترین دلیل اولویت این رسته شغلی برای واکسیناسیون دانست.

پس از این موضوع، ولی تیموری، معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از پیگیری موضوع واکسیناسیون فعالان صنعت توریسم، از دو مرجع وزارت بهداشت و فراوری نمایندگان واکسن داخلی اطلاع داد. وی از آماده سازی بستری برای پذیرش گردشگران خارجی به عنوان دلیل لزوم واکسیناسیون فعالان این صنعت یاد نموده بود.

اندکی پیش نیز رئیس جامعه گردشگری الکترونیک در نامه ای برای تامین 10 میلیون دوز واکسن کرونا، به منظور واکسیناسیون فعالان صنعت توریسم با هدف رونق دوباره این صنعت اعلام آمادگی کرد. در این نامه ضمن اشاره به کمبود واکسن در ایران و سفر شهفرایندان ایرانی به کشورهای همسایه برای واکسیناسیون، از لزوم ارائه کارت واکسن برای سفر به اروپا در آینده نزدیک اطلاع داد.

رئیس جامعه گردشگری الکترونیک در این نامه با تاکید بر آمادگی این نهاد برای تسریع در فرایند رونق گردشگری کشور، از همکاری با یکی از هلدینگ های معتبر خارجی برای تامین 10 میلیون دوز واکسن اسپوتنیک وی روسی تحت نظارت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اطلاع داد و در آن اعلام شد که فرایند واکسیناسیون، با همکاری بیمارستان های خصوصی معتبر در کشور انجام خواهد گرفت.

این نامه با تاکید بر پیش خرید واکسن با قیمت مناسب، یادآور می گردد ورود 10 میلیون دوز واکسن که برای پنج میلیون نفر قابل استفاده خواهد بود بخش مهمی از احتیاج واکسن گردشگران ایرانی راهی خارج از کشور و نیز گردشگران خارجی را که بدون واکسیناسیون وارد کشور می شوند و به استفاده از واکسن علاقه مند هستند، علاوه بر واکسیناسیون اعضای صنعت گردشگری رفع می نماید و موجب شروع دوباره صنعت بی رمق گردشگری خواهد شد.

به همین دلیل جامعه هتلداران کشور نیز در جلسه ای از طرح بحث ها و رایزنی ها با شرکت وارد نماینده واکسن اطلاع داد و اعلام نمود که توافق های اولیه برای تامین واکسن مورد احتیاج کارکنان هتل انجام شده است. یکی از موضوعات این جلسه برنامه ریزی برای واکسیناسیون مسافران هتل ها، در صورت پیشرفت این فرایند واکسیناسیون کارکنان بود.

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیز در نامه ای به وزارت بهداشت، خواهان آنالیز موضوع از سوی وزارتخانه مربوط شد.

شایان ذکر است که صنعت کردشگری ایران بیش از 22 هزار میلیارد تومان از همه گیری ویروس کرونا متضرر شده است که سهم جامعه هتلداران از این ضرر 14 هزار میلیارد تومان ارزیابی می گردد علاوه بر این، رییس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی از خروج حدود 50 درصد متخصصان گردشگری در پی تعطیلی و توقف گسترده سفرها اطلاع داده است.

از طرفی، سفر شهفرایندان اروپایی به ارمنستان و کشورهای دیگر با نیت واکسیناسیون و افزایش تور ارمنستان در این راستا، بازتاب گسترده ای در رسانه ها داشته است . کشور ارمنستان در حالی به قطب گردشگری سلامت برای ایرانیان تبدیل شده است که تنها دو درصد جمعیت ساکن آن واکسینه شده اند و مردم این کشور اقبالی به واکسیناسیون نشان نمی دهند. لازم به شرح نیست که مسئولان ذی ربط در ایران همچنان بر قرارگیری کشور در قطب گردشگری سلامت منطقه اصرار دارند و ایران را یکی از تامین نمایندگان اصلی واکسن دنیا، در آینده نزدیک قلمداد می نمایند.

منبع: کجارو / خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 8 اردیبهشت 1401 گردآورنده: sale-blog.ir شناسه مطلب: 17945

به "اقدام جامعه هتلداران برای تامین واکسن مورد احتیاج کارکنان هتل ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقدام جامعه هتلداران برای تامین واکسن مورد احتیاج کارکنان هتل ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید