اولتیماتوم پلیس به تفاخرکنندگان با خودروهای لوکس

به گزارش مجله وبلاگ فروش، رئیس پلیس راهور پایتخت خطاب به آقایان و خانم هایی که به دلیل تمکن مالی و عدم بلوغ اجتماعی و فرهنگی موجب آزارو اذیت دیگران می شوند، گفت: پلیس که مدافع حقوق اکثریت جامعه است قطعا با مصادیق تفاخر برخورد خواهد کرد.

اولتیماتوم پلیس به تفاخرکنندگان با خودروهای لوکس

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران، سردار محمدحسین حمیدی رئیس پلیس راهور پایتخت در گفتگو با فارس به موضوع تفاخر پرداخت و گفت: بحث تفاخری که برخی جاها دیده می شود ریشه در مشکل فرهنگی افراد دارد.

رئیس پلیس راهور پایتخت شرح داد: اخیراً افرادی که شاید به دلیل تمکن اقتصادی به وضعی رسیده و به لحاظ اجتماعی و فرهنگی به بلوغ آن نرسیده اند، با رفتار خود موجب اذیت و آزار دیگران می شوند. لذا پلیس با توجه به آنکه مدافع حقوق اکثریت جامعه است در صورتی که این تظاهر جدیت پیدا کند، قطعا با مصادیق آن برخورد کرده و سعی می کند برابر قانون شرایط را به وجود آورد که مسائل مرتبط به حداقل برسد.

سردار حمیدی مصادیق اینگونه رفتارها را برشمرد و اعلام کرد: دور دور کردن، تجمعات و گروهی حرکت کردن که در برخی مناطق شهر دیده می شود از جمله مواردی است که با آن برخورد می شود.

رئیس پلیس راهور پایتخت خطاب به آقایان و خانم هایی که از اینگونه ابزار برای نشان دادن مسائل درونی خود استفاده می کنند، خواست: به حقوق مردم توجه کرده و جو حاکم در جامعه را که با مسائل اقتصادی دست و پنجه نرم می کنند در نظر داشته باشند و موجب اذیت و آزار نشوند در غیر اینصورت توقع نداشته باشند که پلیس کوتاه بیاید.

وی درباره سگ گردانی گفت: سگ گردانی مشخصاً جرم است و پلیس برابر قانون با آن برخورد می کند.

سردار حمیدی اعلام کرد: مأموران پلیس راهور به طور شبانه روز در معابر و بزرگراه ها حضور داشته و در صورت روبرو با اینگونه مصادیق برابر قانون برخورد کرده و خودروها را به پارکینگ منتقل می کنند.

رئیس پلیس راهور پایتخت به دوره های مختلف شهرسازی و خودرومحوری در عصر جدید پرداخت و گفت: با اقدامات عمرانی انجام شده فضا برای تردد خودروها هموار شده که موجب تقاضای افزایش سفر شده است؛ حجم بالای تردد و تقاضای سفر نیز موجب آسیب به زیرساخت ها، محیط زیست و از بین رفتن آرامش و آسایش شهروندان شده است.

وی ادامه داد: هوای پاکی که تهرانی ها از آن بی نصیب هستند ناشی از تردد خودروها، آلایندگی محیط زیست و آلودگی صوتی است و باید فضا را به سمتی ببریم که محیط برای تردد انسان ها فراهم شود؛ استفاده از سرویس حمل و نقل عمومی با هزینه پایین و ایمنی بالا می تواند در این زمینه راهگشا باشد.

سردار حمیدی شرح داد: تردد بالای وسایل نقلیه حوادث بیشتر را رقم زده و از ایمنی مردم کاسته است؛ متأسفانه تردد بالای موتورسیکلت در سطح شهر بسیار شایع است که به علت ارتزاق و معیشت به واسطه آن و ناکارآمدی بخش های دیگر بوده است.

وی با اشاره به این مطلب که تردد بالای موتورسیکلت در سطح شهر بخش زیادی از حوادث و نارضایتی های مردم را رقم زده افزود: موتورسیکلت علاوه بر آلودگی زیست محیطی از ایمنی پایینی برخوردار است؛ معاینه فنی هم مفهومی برای موتورسیکلت ندارد.

رئیس پلیس راهور پایتخت مهمترین وظیفه پلیس را افزایش انضباط اجتماعی و ارتقاء انضباط ترافیکی دانست و گفت: توسعه حمل و نقل عمومی، پیاده راه ها و مسیرهای دوچرخه سواری می تواند در جهت کاهش آلودگی های زیست محیطی و توجه به نیازهای انسانی مفید باشد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 26 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sale-blog.ir شناسه مطلب: 5226

به "اولتیماتوم پلیس به تفاخرکنندگان با خودروهای لوکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولتیماتوم پلیس به تفاخرکنندگان با خودروهای لوکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید