اگر آمریکا برجام را منحرف کند ایران هم پروتکل الحاقی را اجرا نمی کند

به گزارش مجله وبلاگ فروش، نماینده روسیه در سازمان های بین المللی با بیان اینکه سیاست آمریکا در قبال ایران حساب نشده است، درباره فشار واشنگتن برای نابود کردن توافق هسته ای هشدار داد.

اگر آمریکا برجام را منحرف کند ایران هم پروتکل الحاقی را اجرا نمی کند

به گزارش خبرنگاران از فارس، میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان های بین المللی امروز (دوشنبه) گفت سیاست ایالات متحده در قبال ایران حساب شده نیست.

اولیانوف در صفحه توئیتر خود نوشت: قویاً اینطور برداشت می گردد که سیاست آمریکا درباره ایران، چندان هم حساب شده نیست. اگر واشنگتن بتواند برجام را از جهت منحرف کند، پروتکل الحاقی هم دیگر [در ایران] اجرا نخواهد شد.

وی سپس با هشدار درباره فروپاشی توافق هسته ای ایران، گفت: در نتیجه [لغو پروتکل الحاقی]، برنامه هسته ای ایران کمتر شفاف خواهد شد. آیا این چیزی است که آمریکا می خواهد به دست بیاورد؟ در ازای چه چیزی؟

این دیپلمات روس پیشتر هم با طعنه به به ادعای بعضی از سیاسیون آمریکایی درباره دلیل حمایت مسکو از توافق هسته ای ایران، برای حال و روز کنونی واشنگتن تأسف خورد.

نمایندگی آمریکا در سازمان ملل طی روزهای گذشته قطعنامه ای را میان شماری از اعضای شورای امنیت توزیع نموده که خواهان تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران است. با این حال، تصویب این قطعنامه منوط به موافقت 9 عضو شورای امنیت و عدم وتو از سوی روسیه و چین است.

تحلیلگران بر این باورند که دولت آمریکا تنها می تواند امیدوار به جلب حمایت فرانسه، بریتانیا و آلمان به عنوان سه عضو اروپایی برجام باشد. چین و روسیه به عنوان دو عضو دارای حق وتو در شورای امنیت به احتمال زیاد با هر گونه کوشش از سوی آمریکا برای تمدید این تحریم ها مخالفت خواهند کرد.

اولیانوف چندی با بیان اینکه برجام یک شاهکار دیپلماتیک و یاری بزرگی به تقویت رژیم عدم اشاعه در دنیا بود، تاکید نمود: آمریکا به صورت ویژه در موضوع [برجام] در شورای حکام، در انزوای کامل واقع شده است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 1 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sale-blog.ir شناسه مطلب: 4612

به "اگر آمریکا برجام را منحرف کند ایران هم پروتکل الحاقی را اجرا نمی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اگر آمریکا برجام را منحرف کند ایران هم پروتکل الحاقی را اجرا نمی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید