اگر بی خوابید، تنفس ماه را امتحان کنید

به گزارش مجله وبلاگ فروش، تنفس ماه در میان مربیان و طرفداران یوگا که معتقدند چرخه خواب را تقویت می کند، محبوب است. هاروی می گوید اگر این روش موثر واقع نشد، همین کار را با طرف دیگر بینی تان امتحان کنید.

اگر بی خوابید، تنفس ماه را امتحان کنید

از دمنوش گرفته تا اسانس های روغنی و منع نور آبی (صفحه کامپیوتر و تلفن همراه)، توصیه های بیشماری برای درمان بی خوابی و خواب بهتر وجود دارد.

اما اگر به رغم همه این روش ها، همچنان در تخت تان گوسفند می شمارید، شاید این روش جدید ژاپنی که به آن تنفس ماه گفته می شود به کمک تان بیاید. تنها کاری که باید بکنید این است که یک طرف بینی تان را بگیرید و با طرف دیگر نفس بکشید.

برای تنفس ماه یا به زبان سانسکریت چاندرا بِدانا تنها کاری که باید بکنید این است که دراز بکشید و با شصت دست راستتان به آرامی طرف راست بینی تان را ببندید و فقط با طرف چپ بینی تان نفس بکشید.

این تکنیک که وعده آرام کردن فکر ومغز و یک خواب عمیق را می دهد، اخیرا در کتاب کایزِن: روش ژاپنی برای تغییر عادات، هربار یک گام کوچک توسط سارا هاروی، مشاور انتشاراتی توصیف شده است.

هاروی می گوید: در مواقعی که نمی توانید بخوابید، روشی را با شما درمیان می گذارم که به من در ساعت 3 صبح که مغزم مملو از افکار بی فایده است کمک می کند.

تنفس ماه در میان مربیان و طرفداران یوگا که معتقدند چرخه خواب را تقویت می کند، محبوب است. هاروی می گوید اگر این روش موثر واقع نشد، همین کار را با طرف دیگر بینی تان امتحان کنید.

او می گوید: به این کار نادی شودانا یا استفاده متناوب از سوراخ های بینی می گویند که راهی واقعا آسان برای آرام کردن مغز و احساسات است. این برای لحظات استرس و اضطراب هم خوب است و حقیقتا به تمرکز و آرام کردن اعصاب کمک می کند.

به گفته پژوهشگران، تمرین هایی که بر حرکات تنفسی مبتنی است، سال های سال توسط مربیان یوگا و بودیست ها استفاده شده که گفته می شود منافع بسکمک برای ذهن از جمله توانایی تمرکز، کاهش اشتغال فکر و تحریک احساسات مثبت دارد.

اخیرا، پژوهشگران در دانشگاه ترینیتی دابلین (در ایرلند شمالی) میان روش تنفس و تمرکز، یک ارتباط عصبی-فیزیولوژیکی یافتند که برای نخستین بار نشان داد که تنفس مستقیما روی میزان رابط های مغز یا نوُرآدرنالین ها اثر می گذارد. نورآدرنالین ها زمانی آزاد می شوند که ما با چالش روبرو می شویم، حس کنجکاویمان تحریک می شود، حرکات ورزشی انجام می دهیم، تمرکز می کنیم یا احساساتی می شویم.

بدخوابی موجب افزایش سطح استرس می شود. اگر از بی خوابی رنج می برید، ارزش آن را دارد که تنفس ماه را امتحان کنید.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید
انتشار: 8 شهریور 1400 بروزرسانی: 8 شهریور 1400 گردآورنده: sale-blog.ir شناسه مطلب: 440

به "اگر بی خوابید، تنفس ماه را امتحان کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اگر بی خوابید، تنفس ماه را امتحان کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید