ایجاد تحولی نو در آموزش صنایع دستی استان البرز

به گزارش مجله وبلاگ فروش، نشست مشترک مدیران کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و همچنین فنی و حرفه ای استان البرز به منظور ایجاد زمینه مناسب در راستای آموزش هنرجویان توسط اساتید مهارتی مجرب صنایع دستی در استان البرز برگزار گردید.

ایجاد تحولی نو در آموزش صنایع دستی استان البرز

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان البرز، فریدون محمدی مدیرکل میراث فرهنگی این استان در حاشیه نشست مشترک با مدیرکل و معاونین فنی و حرفه ای استان البرز که در روز شنبه 7 خرداد 99 در محل این اداره کل برگزار گردید، از ایجاد تحولی نو در حوزه آموزش صنایع دستی در استان البرز اطلاع داد.

محمدی ضمن ارزیابی مثبت این نشست گفت: صنایع دستی و هنرهای سنتی میراثی ارزشمند است که می بایست نسل به نسل در میان ایرانیان به بقای خود ادامه داده و هر روز بالنده تر و زیباتر گردد و این مهم جز با آموزش صحیح و از مجرای درست آن محقق نمی گردد.

محمدی در ادامه اضافه نمود: طی نشستی که با مدیرکل و معاونان فنی و حرفه ای استان البرز برگزار گردید، راه های همکاری دو طرف احصاء و بر تقویت آنها تاکید شد.

وی با بیان این نکته که نقش سازمان فنی و حرفه ای در حوزه آموزش بسیار اساسی و مشخص کننده است اضافه نمود: در نظر داریم پس از آنالیز های کارشناسی و برگزاری جلسات فنی در قالب تفاهم نامه ای مشترک گام مهمی در راستای اعتلای حوزه آموزش صنایع دستی برداریم.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان البرز در ادامه گفت: برگزاری نمایشگاه های صنایع دستی به صورت ورکشاپ، برگزاری مسابقات مهارتی در حوزه های تخصصی صنایع دستی و گردشگری، برگزاری کارگاه های آموزشی دوگانه مهارتی و نظری و همچنین استفاده از اساتید مجرب صنایع دستی برای راه اندازی کارگاه های آموزش تخصصی از جمله موضوعات مورد بحث در این نشست بوده که پس از برگزاری جلسات فنی و کارشناسی و امضای تفاهم نامه اخبار تکمیلی آن به اطلاع هنردوستان، هنرجویان و اساتید اهل فن خواهد رسید.

منبع: میراث آریا
انتشار: 4 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sale-blog.ir شناسه مطلب: 5473

به "ایجاد تحولی نو در آموزش صنایع دستی استان البرز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایجاد تحولی نو در آموزش صنایع دستی استان البرز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید