ایجاد ثبات نسبی در بعضی بازارها

به گزارش مجله وبلاگ فروش، یک عضو اتاق بازرگانی تهران گفت: با توجه به فشارهایی که در ماه های گذشته بر فراوریکنندگان وارد شده است، کاهش فشارهای جدید می تواند عاملی برای حفظ فراوری و ثبات قیمت ها باشد.

ایجاد ثبات نسبی در بعضی بازارها

جهت دریافت مشاوره خدمات چاپ بروشور قیمت از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ بروشور های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

سیدرضی حاجی آقامیری در گفت وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: تولیدکنندگان ایرانی از ماه های ابتدایی سال 1397 با مسائل و محدودیت هایی روبرو شدند که بازگشت تحریم های غیرقانونی آمریکا بر ضد اقتصاد و مردم ایران و بعضی تلاطم های داخلی همچون افزایش نرخ تورم بخشی از آن بود.

به گفته وی، هرچند بالا رفتن نرخ تورم، به افزایش قیمت کالاها منجر شد و در نهایت به اقشار مختلف مردم فشارهای جدید وارد کرد اما همزمان با گران شدن مواد اولیه، سخت شدن تامین منابع اقتصادی و بالارفتن هزینه خدمات، تولیدکنندگان نیز با مسائل و محدودیت هایی روبرو شدند.

وی با بیان اینکه در فضای فعلی، عدم شفافیت فضا را برای تولیدکنندگان شناسنامه دار سخت کرد، گفت: با چند نرخی شدن ارز، بعضا افرادی و شرکت هایی که از رانت برخوردار بودند توانستند امتیازاتی را برای خود به دست آورند و این موضوع برای تولیدکننده واقعی فضا را سخت کرد.

این عضو اتاق بازرگانی تهران با اشاره به سیاست های اقتصادیاتی دولت در سال 1399 اظهار کرد: هرچند در زمان محدودیت درآمدهای نفتی، این که دولت کوشش کند از منابعی جدید همچون افزایش اقتصادیات، هزینه های خود را تامین کند امری غیر عادی نیست؛ اما باید در نظر داشت در شرایط رکود، درآمد تولیدکنندگان افزایش نخواهد یافت و این توقع که می توان در این شرایط ناگهان با درصدی قابل توجه درآمدهای اقتصادیاتی را افزایش داد، از واقعیت به دور است.

آقامیری اظهار داشت: خوشبختانه تجربه ماه های گذشته از آنچه در سال گذشته رخ داد، بهتر بوده و ثباتی نسبی در بعضی بازارها از جمله مایحتاج مردم به وجود آمده است. برای آنکه این ثبات بر هم نخورد و با موج جدیدی از افزایش قیمت ها روبرو نشویم، باید کوشش کرد از تولیدکنندگان حمایت نموده و از وارد کردن فشارهای جدید به آنها بپرهیزیم تا ببینیم در بلندمدت چه اتفاقی برای اقتصاد رخ خواهد داد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 شهریور 1400 بروزرسانی: 8 شهریور 1400 گردآورنده: sale-blog.ir شناسه مطلب: 2568

به "ایجاد ثبات نسبی در بعضی بازارها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایجاد ثبات نسبی در بعضی بازارها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید