بروکراسی اداری، دلیل انصراف خارجی ها از سرمایه گذاری در ایران

به گزارش مجله وبلاگ فروش، رایزن بازرگانی ایران در ایتالیا با بیان این که شرکت های ایتالیایی زیادی علاقمند به سرمایه گذاری در ایران هستند گفت: بعضی از این شرکت ها اعلام می نمایند که به دلیل روال بروکراسی سنگین اداری در ایران از سرمایه گذاری در کشورمان منصرف شدند.

بروکراسی اداری، دلیل انصراف خارجی ها از سرمایه گذاری در ایران

به گزارش خبرنگار بازرگانی خبرنگاران، نشست ششمین همایش رایزنان بازرگانی جمهوری اسلامی ایران در محل سازمان توسعه تجارت ایران برگزار گردید. ناصر بهزاد رایزن بازرگانی کشورمان در عراق در این مراسم اظهار کرد: رقابت سنگینی میان ایران با کشورهای ترکیه و چین برای حضور در بازار عراق شکل گرفته است.

وی اضافه کرد: اولویت صادرات کشورمان به عراق خدمات فنی و مهندسی است که در بخش های سرمایه گذاری و پیمانکاری بعد از گذار از جریان داعش امیدواریم حضور بهتری داشته باشیم.

رایزن بازرگانی کشورمان در عراق، گفت: برنامه راهبردی را براساس واقعیت ها و در نظر دریافت شرایط خاص کشور عراق تنظیم شده است که این امر با همکاری سفارت جمهوری اسلامی ایران در این کشور دنبال می گردد و کمیته پایش مالی را در بغداد فعال نموده ایم.

بهزاد توضیح داد: سال جاری برای اولین بار مشکل صادرات گاز ایران به عراق حل شد و هیئت های تجاری زیادی به این کشور آمدند.

وی گفت: 12 میلیون متر مکعب گاز ایران به عراق صادر می گردد، که پیش بینی افزایش 3 برابری آن نیز وجود دارد که این امر با توجه به توان کشورمان قابل تحقق است.

رایزن بازرگانی ایران در کشورعراق با بیان این که مرکز دائم تجارت کالاهای ایرانی در کشور عراق در حال ایجاد است، گفت: ایجاد نمایشگاه ها و پاویون های نمایشگاهی ایران در کشور عراق در حال افزایش است و به دنبال توسعه صنعتی در این کشور هستیم.

انورکمره ای رایزن بازرگانی کشورمان در اندونزی نیز گفت: این کشور بازار خوبی دارد که برای واردات بعضی کالاها تشنه است و پتانسیل مناسبی دارد اما بازرگانان ایرانی در صادرات بعضی کالاها مانند خرما رقابت منفی در این کشور با یکدیگر انجام می دهند.

وی گفت: در گذشته به ما اعلام می شد که تجارت با اندونزی برای ما یک اولویت نیست اما در این زمینه باید تجدید نظر قرار گیرد و این موضوع را در نظر گرفت که در تجارت با این کشور شرایط مناسبی برای خدمات فنی مهندسی، گردشگری و... وجود دارد.

سرمایه گذاران ایتالیایی به دلیل بروکراسی بالای اداری ایران از سرمایه گذاری در ایران منصرف شدند

محمد رازی رایزن ایران در ایتالیا نیز گفت: جذب برندهای ایتالیایی در کشورمان نیز می تواند در دستور کار قرار گیرد، به طوری که هم اکنون نماینده بنتون در کشور ایتالیا منتظر دیدار با مقامات ایرانی است.

وی اضافه کرد: از شرکت های ایتالیایی می توان برای برندسازی در ایران استفاده کرد که از این طریق با کیفی کردن محصولات خود می توان شرایط صادرات به دیگر کشورها را فراهم کرد.

رایزن ایران در ایتالیا اضافه کرد: با همکاری شرکت های ایتالیایی می توانیم فراوری تحت لیسانس یا فراوری مشترک برای صادرات داشته باشیم.

رازی گفت: شرکت های ایتالیایی علاقه زیادی به سرمایه گذاری در ایران دارند، اما با چند شرکت که صحبت کردم گفتند که برای حضور در ایران اقدام کردند اما در مراحل طولانی اداری کشورمان به مشکل برخورده اند.

وی اضافه کرد: بعضی شرکت های ایتالیی که قصد حضور در کشور مان داشتند چنین مطرح کردند که برای دریافت مجوزهای مختلف از سازمان های ایرانی در بخش های مختلف چرخیدم.

رایزن ایران در ایتالیا در خاتمه صحبت های خود گفت: برای این که شرکت های خارجی فرایند راحت تری برای حضور در سرمایه گذاری در کشورمان داشته باشند باید تجمیع صدور مجوزها صورت گیرد که خود سازمان توسعه تجارت می تواند در این خصوص عمل کند.

ابراهیم نقی زاده رایزن جمهوری آذربایجان نیز در این نشست با بیان این که آذربایجان محور توسعه خود را ترانزیت قرار داده است، گفت: براساس مطالعاتی که این کشور قرار داده، دو حوزه ترانزیت و کشاورزی به عنوان فعالیت های محوری قرار گرفته اند، به طوری که کشت پنبه، توتون و کرم ابریشم هر ساله در حال افزایش در این کشور است.

وی با اشاره به دیدارهای متعدد اخیر روسای جمهور ایران و آذربایجان گفت: از این ظرفیت می توان برای توسعه روابط مالی کشورمان استفاده کردو حجم صادراتمان را افزایش دهیم.

علی دهقانی رایزن بازرگانی کشورمان در چین نیز گفت: این کشور بازار بسیار بزرگ و ویژه ای دارد، که حتی در حوزه های ارتقاع تکنولوژی می توان از این ظرفیت بهره بگیریم.

وی با بیان این که چین کارخانه فراوری در جهان است اضافه کرد: علاوه بر فرصت صدور کالا به این کشور می توانیم از شرایط فراوری در این کشور الگوبرداری کنیم.

رایزن بازرگانی کشورمان در چین گفت: جمعیت ثروتمند در کشور چین افزایش یافته و حاضر به خرید کالاهای لوکس از کشورهای خارجی در ایران هستند.

دهقانی گفت: برای جذب سرمایه گذاری در جهان مسابقه ای شکل گرفت که از شرایط این کشور می توانیم برای سرمایه گذاری در کشورمان بهره گیریم.

وی تاکید نمود: کشور چین 180 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی انجام می دهد که می توان به شکل مناسبی از این شرایط در کشور خودمان استفاده کنیم.

رایزن بازرگانی کشورمان در خاتمه صحبت های خود گفت: در پیمان های منطقه ای کمی حضور داریم که ضروری است تعداد آن را افزایش دهیم.

وبلاگ راضانی: وبلاگ راضانی، یک ورزشکار که به دنبال رستگاری است

کیوسک خبری آشنا: کیوسک خبری آشنا | مجله اخبار روز جهان

منبع: تسنیم
انتشار: 24 مرداد 1400 بروزرسانی: 24 مرداد 1400 گردآورنده: sale-blog.ir شناسه مطلب: 2787

به "بروکراسی اداری، دلیل انصراف خارجی ها از سرمایه گذاری در ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بروکراسی اداری، دلیل انصراف خارجی ها از سرمایه گذاری در ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید