بودجه بیل گیتس برای فناوری جدید تشخیص کرونا

به گزارش مجله وبلاگ فروش، یک شرکت آمریکایی، فناوری جدیدی برای تشخیص کووید- 19 ارائه داده و پیروز شده بودجه ای را از شرکت سرمایه گذاری متعلق به بیل گیتس دریافت کند.

بودجه بیل گیتس برای فناوری جدید تشخیص کرونا

شرکت آمریکایی کروماکد (ChromaCode) برای ارائه یک فناوری که بتواند ظرفیت آزمایش واکنش زنجیره ای پلیمراز (PCR) را برای شناسایی افراد مبتلا به کووید- 19 و بیماری های دیگر افزایش دهد، بودجه جدیدی را از شرکت سرمایه گذاری Adjuvant Capital که به بیل گیتس تعلق دارد، جذب نموده است.

الکس دیکینسون (Alex Dickinson)، بنیان گذار و رئیس کروماکد گفت: ما قصد داریم راهکار خوبی برای فضایی با منابع محدود ارائه دهیم.

آدیتیا راجاگوپال (Aditya Rajagopal)، دانشجوی فارغ التحصیل موسسه فناوری کالیفرنیا (CalTech) و مبدع این فناوری است که سابقه کار در گوگل را نیز در کارنامه خود دارد.

این فناوری موسوم به HDPCR، یک ابزار تشخیصی است که از الگوریتم ها و فناوری های حسی جدید برای افزایش اهدافی که قابلیت ارزیابی دارند، استفاده می نماید. HDPCR از تقویت سیگنال استفاده می نماید تا به شناسایی اهداف متفاوت بپردازد و آنها را با استفاده از رنگ های متفاوت، رمزگذاری کند. شاید استفاده از این فناوری برای شناسایی افراد مبتلا به کووید- 19، بتواند ظرفیت آزمایش را تا سه برابر گسترش دهد.

دیکینسون ادامه داد: با یاری این فناوری می توان 96 آزمایش را به صورت همزمان انجام داد. بدین ترتیب، آزمایشگاه ها با یاری این فناوری می توانند به جای 32 نفر، آزمایش 96 نفر را به صورت همزمان انجام دهند.

یکی از دیگر توانایی های قابل توجه HDPCR، شناسایی بیماری های دیگری علاوه بر کووید- 19 است. دیکینسون افزود: ما در حال برنامه ریزی این آزمایش برای پاییز هستیم تا علاوه بر کووید- 19، بیماری هایی مانند آنفلوانزا را شناسایی کنیم.

این فناوری می تواند چندین پاتوژن را آزمایش کند و همین توانایی، پیامدهای مهمی برای ردیابی گسترش بیماری در کشورهایی با درآمد متوسط و کم به همراه خواهد داشت. دیکینسون گفت: برای نمونه، مشکل اینجاست که تب در آفریقا می تواند هم نشانه کووید- 19 و هم نشانه تب دنگی باشد. پزشکان با یاری این فناوری جدید می توانند تفاوت میان این بیماری ها را تشخیص دهند.،،ایسنا

اخبار مربوط به ویروس کرونا در ایران و دنیا را اینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 8 شهریور 1400 بروزرسانی: 8 شهریور 1400 گردآورنده: sale-blog.ir شناسه مطلب: 4719

به "بودجه بیل گیتس برای فناوری جدید تشخیص کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بودجه بیل گیتس برای فناوری جدید تشخیص کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید