توصیه وزارت علوم به دانشگاه ها درباره امتحانات انتها ترم، تسهیل شرایط برای دانشجویان غیربومی

به گزارش مجله وبلاگ فروش، در توصیه 20 بندی وزارت علوم به دانشگاه ها دیده شده که در صورت تداوم شرایط ناشی از کرونا در کشور، کلاس ها به همان روشی که برگزار شده ادامه یابد و امتحانات انتها ترم حضوری برگزار گردد.

توصیه وزارت علوم به دانشگاه ها درباره امتحانات انتها ترم، تسهیل شرایط برای دانشجویان غیربومی

به خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران، با تدوام شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا شرایط کلاس های درس در دانشگاه ها به سمتی رفت که تا سرانجام ترم تحصیلی جاری آموزش ها همچنان به صورت الکترونیکی باقی بماند و اکنون اغلب دانشگاه ها راه کار افزودن چند هفته به ترم تحصیلی برای به سرانجام رساندن دروس و برطرف اشکال را دارند.

اکنون موضوع پیش روی دیگر برگزاری امتحانات سرانجام ترم است، بعضی دانشگاه ها در حال آنالیز شرایط برای برگزاری آزمون ها به صورت آنلاین هستند و بعضی هم ترجیح می دهند امتحانات به صورت حضوری برگزار شوند.

درباره شرایط برگزاری امتحانات سرانجام ترم پیگیری نموده ایم.

علی خاکی صدیق معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران، اظهارداشت: این موضوع در توصیه 20 بندی معاونت آموزشی وزارت علوم به دانشگاه ها برای شرایط کنونی دیده شده است.

وی شرح داد: طبق این توصیه، به دانشگاه ها گفته شده که در صورتی که شرایط فعلی ادامه داشت یا مناطقی که این شرایط ادامه داشت، کلاس های همچنان به همان روشی که برگزار شده ادامه یابد و امتحان سرانجام ترم به شکل حضوری برگزار گردد.

شرایط برگزاری امتحان سرانجام ترم

وی ادامه داد: البته شرایطی برای دانشجویی که در دانشگاه های غیر شهر خود تحصیل می نمایند دیده شده و گفته شده که این دسته از دانشجویان می توانند با موافقت دانشگاه مبدأ و دانشگاه محل زندگی در دانشگاه محل زندگی خود به صورت حضوری امتحان دهند و دانشگاه محل زندگی دانشجو، نمره امتحان دانشجو را به دانشگاه خودش بفرستد.

خاکی صدیق ادامه داد : البته تاکید شده که این فرآیند حتما باید با موافقت دانشگاه مبدا و مقصد انجام گردد و اختیار تصمیم گیری به دانشگاه ها سپرده شده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 8 شهریور 1400 بروزرسانی: 8 شهریور 1400 گردآورنده: sale-blog.ir شناسه مطلب: 3779

به "توصیه وزارت علوم به دانشگاه ها درباره امتحانات انتها ترم، تسهیل شرایط برای دانشجویان غیربومی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توصیه وزارت علوم به دانشگاه ها درباره امتحانات انتها ترم، تسهیل شرایط برای دانشجویان غیربومی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید