توقف فرایند صعودی نرخ بیکاری کشورهای اروپایی

به گزارش مجله وبلاگ فروش، پس از پنج افزایش توالی، متوسط نرخ بیکاری در منطقه یورو نزولی شد.

توقف فرایند صعودی نرخ بیکاری کشورهای اروپایی

با ما سفر کنید و با تور ارزان قیمت اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش مجله وبلاگ فروش به نقل از مرکز آمار اتحادیه اروپا، تا سرانجام اکتبر 2020 نرخ بیکاری در منطقه یورو و اتحادیه اروپا با 0.1 درصد کاهش نسبت به مدت مشابه ماه قبل و به ترتیب در سطح 8.4 درصد و 7.4 درصد رسید. این نرخ بیکاری کمترین نرخ بیکاری ثبت شده در کشورهای عضو اتحادیه اروپا در پنج ماه اخیر بوده است.

تخمین زده می گردد تا سرانجام این ماه 16 میلیون و 236 هزار مرد و زن در سطح اتحادیه اروپا بیکار باشند که از این تعداد، 13 میلیون و 825 هزار نفر ساکن کشورهای عضو منطقه یورو بوده اند. در مقایسه با ماه قبل، شمار افراد بیکار در اتحادیه اروپا 91 هزار نفر و در سطح منطقه یورو 86 هزار نفر کاهش یافته است.

در بین کشورهای عضو، بالاترین نرخ بیکاری متعلق به اسپانیا با 16.2 درصد بوده است و پس از این کشور، قبرس با 10.5 درصد و لیتوانی با 10.4 درصد قرار دارند. از سوی دیگر کمترین نرخ بیکاری در جمهوری چک با 2.9 درصد مشاهده شده است و پس از این کشور، لهستان با 3.5 درصد و مالت با 3.9 درصد قرار دارند.

نرخ بیکاری طی این مدت در بلژیک 5.1 درصد و فرانسه 8.6 درصد بوده است. در بین کشورهای اروپایی که عضو اتحادیه اروپا نیستند نیز نرخ بیکاری در ایسلند 5.4 درصد و در نروژ 4.9 درصد اندازه گیری شده است.

همچنین تا سرانجام ماه اکتبر سه میلیون و 115 هزار جوان زیر 25 سال در اتحادیه اروپا بیکار بوده اند که از این میزان، دو میلیون و 551 هزار نفر ساکن منطقه یورو بوده اند. در مقایسه با مدت مشابه ماه قبل، نرخ بیکاری جوانان در سطح اتحادیه اروپا 0.1 و در سطح منطقه یورو 0.2 درصد کاهش داشته است. کمترین نرخ بیکاری جوانان مربوط به آلمان با 6 درصد بوده است و پس از این کشور نیز جمهوری چک با 7.9 درصد و اتریش با 8.6 درصد قرار دارند. از طرف دیگر بیشترین نرخ بیکاری جوانان مربوط به اسپانیا با 40.4 درصد، ایتالیا با 30.3 درصد و لیتوانی با 27.1 درصد بوده است.

منطقه یورو شامل 19 کشور بلژیک، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواکی و فنلاند است که از یورو به عنوان واحد پولی خود استفاده می نمایند. اتحادیه اروپا نیز دارای 27 عضو است که شامل 19 کشور عضو منطقه یورو به علاوه، بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارک، سوئد، کرواسی، جمهوری چک و رومانی است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 دی 1399 بروزرسانی: 10 دی 1399 گردآورنده: sale-blog.ir شناسه مطلب: 8737

به "توقف فرایند صعودی نرخ بیکاری کشورهای اروپایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توقف فرایند صعودی نرخ بیکاری کشورهای اروپایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید