فراوری موتورهای کم مصرف و پرقدرت، دستاورد نوین گروه بهمن

به گزارش مجله وبلاگ فروش، شرکت توسعه قوای محرکه تیوان از شرکت های زیرمجموعه گروه بهمن در سال گذشته فعالیت خود را در زمینه طراحی و فراوری موتور خودرو با استفاده از توانمندی ها و عمق داخلی سازی شروع کرد.

فراوری موتورهای کم مصرف و پرقدرت، دستاورد نوین گروه بهمن

این شرکت موتورهایی با قدرت بالا، کم مصرف، دارای استاندارد یورو 6 و مطابق با فناوری های روز جهان که مناسب به کارگیری درخودروهای هیبریدی می باشند فراوری می نماید.

محصول این شرکت مدرن ترین موتور فراوریی داخل کشور محسوب می شود. گفتنی است که فراوری خانواده موتور جدید، سبب ارتقاء دو دهه ای فناوری کشور در این حوزه خواهد شد. موتور به عنوان قلب خودرو یکی از مهمترین بخش های با فناوری بالا در این صنعت به شمار می آید و یکی از معیارهای صنعتی بودن کشورها داشتن صنعت بومی ساخت موتور می باشد.

با راه اندازی مدرن ترین کارخانه فراوری موتور در کشور و ارتقاء دو دهه ای فناوری کشور در این حوزه، صندلی صنعتی ایران در جهان ارتقاء خواهد یافت.

به دلیل فناوری های خاص بکارگرفته شده در این خانواده موتور، مقرر بود تا این محصول با داخلی سازی 65٪ آغاز به فراوری شود و لیکن با توجه به تحریم های موجود و اهمیت کاهش ارزبری و افزایش خودکفایی، سرمایه گذاری مضاعفی درخصوص توانمندسازی و ارتقاء فناوری قطعه سازان داخلی صورت پذیرفت تا آغاز فراوری این محصول با 85٪ خوکفایی همراه شود.

تیوان با ایجاد توانمندی های ساخت داخل در طراحی و همچنین افزایش عمق داخلی سازی، در آینده ای نزدیک مهمترین تامین کننده اصلی احتیاج خودروسازان داخلی خواهد شد.

خطوط فراوری بسیار پیشرفته این خانواده موتور پرقدرت، کم مصرف یورو6 در سال گذشته وارد کشور شده و در حال نصب و راه اندازی است. فاز نخست آن در نیمه دوم امسال آماده بهره برداری خواهد بود و پس از گذشت 6 ماه فاز دوم آن راه اندازی خواهد شد.

خطوط فراوری این شرکت پیشرفته ترین و بزرگترین خط فراوری موتور کشور محسوب می شوند که با ظرفیت فراوری 500 هزار دستگاه در سال، احتیاجهای داخلی را تا حد زیادی تامین خواهد نمود و بخشی از فراوریات آن نیز برای صادرات به خودروسازان خارجی اختصاص یافته است.

افزودن این مجموعه به گروه بهمن سبب افزایش اشتغالزایی شده و با آغاز کار آن، نیروی انسانی بسیاری به این صنعت می پیوندند و علاوه بر آن تاثیرات فراوانی بر زنجیره تامین خواهد داشت.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 8 شهریور 1400 بروزرسانی: 8 شهریور 1400 گردآورنده: sale-blog.ir شناسه مطلب: 3792

به "فراوری موتورهای کم مصرف و پرقدرت، دستاورد نوین گروه بهمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراوری موتورهای کم مصرف و پرقدرت، دستاورد نوین گروه بهمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید