حربه جدید تلویزیون برای آشتی با علی دایی!

به گزارش مجله وبلاگ فروش، صداوسیمای ما پسوندی به نام جمهوری اسلامی ایران دارد، پس باید به این واژه اسلامی احترام بگذاریم. اگر اسلام در جایی چنین چیزی گفته است که با آبروی افراد بازی گردد، من سر تعظیم فرود می آورم.

حربه جدید تلویزیون برای آشتی با علی دایی!

این ها بخشی از صحبت های تندوتیز علی دایی در اسفند 1396 و پیش از بازی تیم های سپیدرود و سایپا در رشت است. کمی پیش از آن؛ یعنی در شب قبل از بازی و در جلسه بررسی تیم سایپا در هتل پردیس رشت عنوان شد که علی دایی با یک نفر که خودش را بازیگر سینما توصیف نموده وارد بحث شده است. آن خبر، اما در صداوسیمای گیلان به گونه ای متفاوت روایت و از قول امیرحسین شجاعی، بازیگر مذکور، این طور توصیف شد که علی دایی او را کتک زده است!

سرشروع اختلاف علی دایی با صداوسیما از همان جا شروع شد؛ دایی اعتقاد داشت دوربین های هتل همه چیز را ثبت نموده اند و او هرگز به کسی که از خودش ضعیف تر است زور نمی گوید؛ دایی از صداوسیما هم به شدت انتقاد کرد و گفت که نباید برنامه شان را به هر ادعایی اختصاص دهند و با یک طرفه به قاضی رفتن، حق کس دیگری را بخورند. او با انتقاد از صداوسیما مطرح نمود که به صورت قانونی پیگیری خواهد نمود و تا آخر هم پای این شکایت می ایستد. دایی، اما کنایه ای هم به عده ای از صداوسیمایی ها زد و گفت که عده ای از محبوبیت او هراس دارند و نگران هستند.

داستان اختلاف دایی با صداوسیما البته مربوط به همان مورد تنها نمی گردد، چون چندین بار بعد از آن در برنامه های سیما، به ویژه در برنامه خبری 20:30 علیه او برنامه سازی شد. اوج این مورد را می توان به زمانی ربط داد که علی دایی از تیم سایپا به دلیل مسائل غیرفوتبالی کنار گذاشته شد.

او کنفرانسی خبری ترتیب داد و مدیرعامل وقت باشگاه سایپا را زیر سؤال برد؛ گفت که شخص مدیرعامل قبلا سِمت دیگری داشته با اسمی دیگر و حالا با یک نام دیگر وارد عرصه فوتبال شده است؛ عده ای هم این موضوع را دست گرفتند که دایی، عامدانه، هویت یکی از چهره هایی که نباید را فاش نموده و به همین خاطر است که از بالا گفته اند دایی نباشد.

صحبت هایش در آن روز های نزدیک به اخراج، اما فقط مربوط به همان نکته نبود؛ او با قرارگرفتن در تیم مردم از سایپا هم انتقاد کرد که چطور یک دفعه پراید هشت میلیونی 50 میلیون تومان و تیبای 16 میلیونی، 75 میلیون تومان شده است. حرف هایش در کنفرانس خبری بعد از اخراجش را دوباره تکرار کرد و گفت: باکی از کسی ندارد.

مخالفانش هم، اما دست به کار شدند و خیلی سریع شمشیر را برایش از رو بستند؛ جنس مخالفانش، جنسی مشخص بود؛ افرادی در صداوسیما با جبهه گیری بسیار مشخص. 20:30 برنامه ای علیه اش ساخت به این امید که دایی را منفور جلوه دهد؛ از او چهره فردی بازنده ساخت که اهل دعوا و بزن بزن است و فقط به فکر منافع خودش. دست 20:30 در خدشه واردکردن به شخصیت دایی خیلی کوتاه بود؛ انتقاد ها از این برنامه سفارشی به سرعت زیاد و زیادتر شد تا در نهایت کار به تذکر برای مسببان ساخت این برنامه کشیده گردد؛ تذکری که البته همه می دانستند بیشتر جنبه صوری دارد و قرار نیست کسی در صداوسیما، به ویژه در برنامه 20:30 بابت زدن علی دایی توبیخ گردد.

دلخوری های دایی دیگر از صداوسیما آن قدر زیاد شده بود که همه می دانستند بعید است به این زودی ها دل او با سیما صاف گردد. البته که 20:30 تنها برنامه ای نبود که با علی دایی زاویه پیدا کرد، چون حرف های عجیب مجری برنامه صبحگاهی شبکه سوم که تعداد گل های زده علی دایی در تیم ملی را مسخره و بی ارزش هم جلوه داده بود، به این اختلاف دامن زد. این بار، اما به غیر از نزدیکان علی دایی، بسیاری از فوتبال دوستان هم به مجری و برنامه مذکور تاختند و از این اقدام انتقاد کردند؛ به طوری که مجری مذکور بعدا به صورت رسمی از صحبت هایی که درباره علی دایی نموده است عذرخواهی کرد.

دایی بعد از تمامی این اتفاقات ترجیح داد دیگر با هیچ دوربینی از صداوسیما صحبت نکند، به طوری که حالا همه اهالی سیما به خوبی می دانند دایی دلخور است و حاضر به مصاحبه یا حضور در هیچ برنامه ای نمی گردد. باوجوداین، اما ظاهرا کوشش ها برای آشتی دایی با سیما شروع شده است؛ رضا رشیدپور، مجری مطرحی که به تازگی با برنامه اتفاق به سیما آمده، حالا در گفت وگویی که با خبرورزشی داشته، از کوششش برای آشتی دادن دایی با سیما می گوید.

او عنوان می نماید به طور قطعی همه عوامل صداوسیما دایی را دوست دارند و باید بستر این آشتی فراهم گردد. شب عید با علی دایی حرف زدم و متوجه شدم که از تلویزیون دلخوری هایی دارد و دوست نداشت که به تلویزیون بیاید. رشیدپور تا حدودی در جریان اتفاقاتی که در شمال کشور رخ داد و باعث دلخوری علی دایی از افراد یکی از برنامه های تلویزیون شد، بود و خودش هم گفت: تا حدودی در جریان هستم. علی دایی 15 سال پیش در برنامه شب شیشه ای میهمان برنامه من بود و 90 دقیقه از هر دری با هم حرف زدیم و حالا هم از او و فرهاد مجیدی دعوت می کنم که میهمان برنامه اتفاق باشند. درباره آن برنامه ای که علی دایی بابت موضوعی از آن دلخور شده معتقدم نباید برنامه های مختلف سازمان را به هم تعمیم داد. ما در سازمان پنجاه وخرده ای شبکه تلویزیونی و 80 شبکه رادیویی داریم که به جرئت می گویم همه پرسنل آن علی دایی را دوست دارند، به ویژه اعضای تیم برنامه اتفاق. ازاین رو امیدوارم دعوتم را بپذیرد و دوباره با تلویزیون آشتی کند و مانند 15 سال پیش بار دیگر به برنامه من بیاید تا درباره مسائل روز ورزش حرف بزنیم.

به غیر از رضا رشیدپور و برنامه اش، روز گذشته برنامه ورزش و مردم در شبکه یک سیما هم با میهمان هایی که داشت کوشش کردند درباره علی دایی و تأثیر مثبتش در فوتبال ایران و البته اجحافی که در حقش شده صحبت نمایند. آن ها به تمجید از علی دایی پرداختند به این امید که کمی از دلخوری های به وجودآمده رفع گردد. حالا با این رویه، اگر در روز های آینده، در برنامه های بیشتری در سیما از علی دایی تعریف و تمجید شد، نباید زیاد تعجب کرد.

منبع: فرارو
انتشار: 8 شهریور 1400 بروزرسانی: 8 شهریور 1400 گردآورنده: sale-blog.ir شناسه مطلب: 4554

به "حربه جدید تلویزیون برای آشتی با علی دایی!" امتیاز دهید

1 کاربر به "حربه جدید تلویزیون برای آشتی با علی دایی!" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حربه جدید تلویزیون برای آشتی با علی دایی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید