خبرنگاران بعیدی نژاد: ترامپ باردیگر انزوای سیاست ضدبرجامی خود را به نمایش گذاشت

به گزارش مجله وبلاگ فروش، لندن - خبرنگاران - سفیر جمهوری اسلامی ایران در انگلیس با اشاره به مخالفت قاطع اعضای سازمان ملل با پیشنهاد جدید و ضد برجامی آمریکا توضیح داد، دونالد ترامپ بار دیگر انزوای سیاست خود در مورد برجام را به نمایش گذاشت.

خبرنگاران بعیدی نژاد: ترامپ باردیگر انزوای سیاست ضدبرجامی خود را به نمایش گذاشت

به گزارش خبرنگاران، حمید بعیدی نژاد روز پنجشنبه در توئیتی نوشت: پیشنهاد آمریکا دایر بر بازگشت تحریم های بین المللی علیه ایران که پیش از این نیز مورد مخالفت شورای امنیت قرار گرفته بود با مخالفت قاطع اعضای ملل متحد رد شد. دولت ترامپ در انتها سال2020 میلادی، شکست دیگری را برای خود رقم زد و بار دیگر انزوای سیاست خود در مورد برجام را به نمایش گذارد.

وی توضیح داد: سه کشور اروپایی عضو برجام، اعضای اتحادیه اروپا، چین و روسیه و کشورهای غربی که از متحدین آمریکا هستند در همراهی با کشورهای عدم تعهد، بصورت متحد به پیشنهادات آمریکا رأی منفی دادند.

به گزارش خبرنگاران، کمیته پنجم مجمع عمومی سازمان ملل متحد با پیشنهاد ضد برجامی آمریکا مخالفت کرد تا دولت ترامپ آخرین ضربه را از این توافق در روز آخر سال 2020 دریافت کند.

نمایندگی آمریکا در سازمان ملل متحد پس از آنکه در مرداد ماه سال جاری، شکست سختی را در شورای امنیت سازمان ملل متحد برای تمدید محدودیت تسلیحاتی ایران متحمل شد،مدعی شد که مکانیسم ماشه اعمال شده است.

این موضوع در هیچ نهادی از بدنه سازمان ملل متحد به رسمیت شناخته نشد و در شورای امنیت هم به طور قاطع با نظر 13 عضو آن، ادعای آمریکا باطل دانسته شد.

اما تندروهای ضد ایرانی کاخ سفید دست برنداشتند و بر آن شدند تا در کمیته پنجم مجمع عمومی سازمان ملل متحد که وظیفه تصویب بودجه سازمان ملل را بر عهده دارد، متممی به یکی از قطعنامه ها وارد سازند تا برای اجرای مکانیسم ماشه، بودجه در نظر گرفته گردد.

این پیشنهاد با واکنش گسترده ای روبرو شد و اگر چه به دلیل کمبود وقت، همه مخالفان این پیشنهاد آمریکا نتوانستند صحبت نمایند اما در رای گیری صورت گرفته، تنها 10 عضو سازمان ملل با آمریکا موافقت کردند.

تور کیش: تور کیش: سفری هیجان انگیز به مروارید خلیج فارس

بی نهایت اس ام اس: بی نهایت اس ام اس | اس ام اس عاشقانه، جدید، خنده دار

مجله سایه: مجله سایه: گلچینی از بهترین های وب

منبع: ایرنا
انتشار: 24 مرداد 1400 بروزرسانی: 24 مرداد 1400 گردآورنده: sale-blog.ir شناسه مطلب: 9354

به "خبرنگاران بعیدی نژاد: ترامپ باردیگر انزوای سیاست ضدبرجامی خود را به نمایش گذاشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران بعیدی نژاد: ترامپ باردیگر انزوای سیاست ضدبرجامی خود را به نمایش گذاشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید