خبرنگاران داروی بیماران کرونا در آذربایجان شرقی تامین است

به گزارش مجله وبلاگ فروش، تبریز - خبرنگاران - معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: هیچ کمبود و مسئله ای در زمینه تامین چهار داروی مورد تاکید در پروتکل وزارت بهداشت برای درمان بیماران کرونایی در استان نداریم.

خبرنگاران داروی بیماران کرونا در آذربایجان شرقی تامین است

محبوب نعمتی روز سه شنبه در جمع مجله وبلاگ فروش اظهار کرد: در حال حاضر هیچ دارویی برای درمان قطعی کرونا معین نشده است، اما چهار داروی مورد تایید وزارت بهداشت در پروتکل به اندازه کافی در استان موجود است.

وی همچنین از شناسایی 10 نام تجاری غیرمجاز در حوزه محلول های ضد عفونی کننده و الکل تقلبی، خبر داد و گفت: این مواد یا تقلبی بودند و یا درجه الکل شان کمتر از درصد معین شده و یا حاوی مواد خطرناک بودند که متخلفان به مراجع ذیربط معرفی شدند.

وی در پاسخ به استریل بودن یا نبودن ماسک های تولید شده در مساجد، خاطرنشان کرد: این ماسک ها، جمع آوری و در مراکز معین شده استریل و سپس توزیع می شوند.

نعمتی در ادامه از صدور مجوز موقت برای 57 واحد تولیدی به منظور تولید موقت ماسک خبر داد.

وی با بیان این که تولید و توزیع محلول های ضدعفونی کننده قبل از شیوع کرونا در آذربایجان شرقی بسیار محدود بود، اظهار کرد: تا به امروز برای حدود 50 کارخانه پروانه ساخت و بهداشت صادر شده است، اما هنوز هم مراجعه کنندگانی داریم که به دلیل اشباع بازار و سختی تامین الکل و دستور وزارت بهداشت، صدور مجوز را متوقف کرده ایم.

وی، یادآوری کرد: مجوزها و پروانه های صادر شده، موقتی بوده و تا اوایل خرداد ماه اعتبار دارند و در صورت نیاز تمدید می شوند.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی تبریز با تاکید بر اینکه تمامی افراد نیازی به استفاده از دستکش پزشکی به منظور پیشگیری از کرونا ندارند، گفت: هرچند استفاده از دستکش در پروتکل های بهداشتی مورد تاکید قرار گرفته است، اما منظورمان دستکش پزشکی نبوده و دستکش های نایلونی، صنعتی و دستکش آشپزخانه نیز می توانند این کار را انجام دهند.

وی با تاکید بر این که مردم توجهی به درمان های فضای مجازی و توصیه منع کنندگان مردم از مراجعه به بیمارستان، نداشته باشند، اظهار کرد: فرآورده های طب سنتی در قالب طرح در دانشگاه در دست بررسی بوده و به محض تایید، اجرایی می شود.

منبع: ایرنا
انتشار: 18 خرداد 1399 بروزرسانی: 18 خرداد 1399 گردآورنده: sale-blog.ir شناسه مطلب: 3917

به "خبرنگاران داروی بیماران کرونا در آذربایجان شرقی تامین است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران داروی بیماران کرونا در آذربایجان شرقی تامین است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید