خبرنگاران چهار داعشی در روسیه کشته شدند

به گزارش مجله وبلاگ فروش، مسکو - خبرنگاران - چهار تروریست داعشی مسلح در درگیری با نیروهای امنیتی روسیه در منطقه قفقاز این کشور کشته شدند.

خبرنگاران چهار داعشی در روسیه کشته شدند

سازمان امنیت فدرال روسیه (ف.اس.ب) روز چهارشنبه خاطرنشان کرد: ماموران سازمان امنیت فدرال روسیه با همکاری وزارت کشور روسیه از یک عمل تروریستی داعش در جمهوری کاباردینو بالکاریا در منطقه قفقاز شمالی روسیه که اعضای کانون مخفی این سازمان برنامه ریزی نموده بود، پیشگیری کردند.

ماموران امنیتی در مخفیگاه این افراد در شهر نالچیک پایتخت جمهوری کاباردینوبالکاریا، بمب آماده و نیز اجزای برای ساخت بمب، تجهیزات مخابراتی و مقادیری سلاح و مهمات یافتند.

در گزارش آمده است: با بازرسی وسایل مخابراتی این افراد معلوم شد که تروریست های داعشی دستور برای اجرای عمل تروریستی و انفجار از خارج از روسیه کسب نموده بودند.

در جریان جستجوی تروریست ها، چهار تن از اعضای این کانون تروریستی داعش، در یک منطقه کوهستانی به نام چگمسکی در جمهوری کاباردینو بالکاریا شناسایی شده و آنان در درگیری با ماموران امنیتی کشته شدند.

در سال های اخیر در روسیه دهها عضو و طرفدار گروه تروریستی داعش توسط ماموران امنیتی دستگیر یا کشته شدند که بعضی از آنان با سرنموده تروریست ها در عراق و سوریه ارتباط مستقیم داشتند و از آنها برای اجرای عملیات های تروریستی در روسیه دستور می گرفتند.

مسلمانان سنی افراطی بزرگترین چالش روسیه در یک دهه اخیر در این کشور به حساب می آیند پیشتر گروه های نژاد پرست اسلاو نیز دردسرهایی برای سرویس امنیتی روسیه ایجاد می کردند که مسکو توانست آنها را متلاشی کند.

منبع: ایرنا
انتشار: 24 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sale-blog.ir شناسه مطلب: 5981

به "خبرنگاران چهار داعشی در روسیه کشته شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران چهار داعشی در روسیه کشته شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید