دیوارهای باستانی چِستر در خطر اجرا پروژه های عمرانی

به گزارش مجله وبلاگ فروش، شورای شهر چستر و مسئولان آثار باستانی کشور انگلستان در بیانیه ای مشترک اعلام نموده اند که کلیت بنا باستانی این شهر که دیوارهای قدیمی و تاریخی بخش اعظمی از آن را تشکیل می دهند، به خطر افتاده و اجرا پروژه های مختلف عمرانی در این شهر علت اصلی این اتفاقات ناخوشایند است.

دیوارهای باستانی چِستر در خطر اجرا پروژه های عمرانی

جهت دریافت خدمات اجرای طراحی بام سبز با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. روف گاردن و بام سبز با بهترین قیمت و بهترین کیفیت را از ما بخواهید.

از چند ماه گذشته، یک پروژه عمرانی درست در کنار یکی از قدیمی ترین دیوارهای این شهر که توسط رومیان ساخته شده بود، شروع شد و متاسفانه طولی نکشید که این پروژه هنگام انجام فرآیندهای ابتدایی همچون گودبرداری های مربوطه، این دیوار باستانی را خراب کرد و آن را به طور کامل فرو ریخت.

سخنگو شورای شهر چِستر در این باره می گوید: متاسفانه این پروژه های عمرانی که از سوی توسعه دهندگان بخش خصوصی اجرا می شوند، یکپارچگی بناهای باستانی این شهر را به خطر انداخته و نظارت دقیقی برای حفاظت از این بناها بر عملکرد این سازندگان و توسعه دهندگان نیست.

این پروژه عمرانی دیوار باستانی رومی را از قسمت پایه خراب نموده و در حال حاضر نصف این دیوار کاملا فرو ریخته است و مابقی آن نیز هر لحظه در خطر فروپاشی است. این در حالی است که هم اکنون دستور توقف ادامه کار آن پروژه عمرانی صادر شده، اما این اتفاق آنقدر دیر افتاد که دیگر نمی توان حتی برای بازسازی این دیوار باستانی رومی کاری کرد.

بعضی از مسئولان آثار باستانی انگلستان بر این باورند که شهر چِلسی از لحاظ باستانی ارزش بسیار بالایی دارد که متاسفانه تدابیر جدی برای حفاظت و نگهداری از این آثار ارزشمند درنظر گرفته نمی گردد. اگر اجرا این نوع پروژه های عمرانی همچنان بدون نظارت دقیق ادامه پیدا کند، قطعا سایر آثار و دیوارهای باستانی به خطر می افتند و دیگر زمانی برای جبران وجود نخواهد داشت.

از این رو مسئولان شهر چِستر تحت فشار قرار گرفته اند تا هرچه سریع تر تدابیری برای نگهداری و حفاظت به موقع از آثار باستانی این شهر بیاندیشند و نظارت دقیق بر نحوه اجرا پروژه های عمرانی چِستر که این روزها تعداد آن ها کم هم نیست، داشته باشند.

منبع: گردشبان
انتشار: 8 شهریور 1400 بروزرسانی: 8 شهریور 1400 گردآورنده: sale-blog.ir شناسه مطلب: 3204

به "دیوارهای باستانی چِستر در خطر اجرا پروژه های عمرانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیوارهای باستانی چِستر در خطر اجرا پروژه های عمرانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید