زندگی عجیب دختری که جاسوس خطرناک سازمان سیا شد، از درگیری با بن&zwnjلادن تا فعالیت علیه چین

به گزارش مجله وبلاگ فروش، تریسی والدر به طور کاملا اتفاقی رزومه خود را برای سازمان سیا فرستاد و با پذیرفته شدن در این سازمان تبدیل به یکی از خطرناک ترین جاسوس های تاریخ آمریکا شد.

زندگی عجیب دختری که جاسوس خطرناک سازمان سیا شد، از درگیری با بن&zwnjلادن تا فعالیت علیه چین

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش خبرنگاران ، داستان زندگی تریسی والدر (Tracy Walder) بسیار جالب و عجیب است. والدر دختری بود با احساس بسیار زنانه و بلکه دخترانه که تا سن 21 سالگی تنها در انجمن های بانوان، کلوب های دخترانه و البته دانشگاه کالیفورنیای جنوبی فعالیت می کرد.

او قرار بود معلم تاریخ گردد و یک زندگی معمولی داشته باشد، اما در 21 سالگی اتفاقی برایش افتاد که جهت زندگی و سرنوشت او را به کل تغییر داد. تریسی والدر به طور کاملا اتفاقی و از سر تفنن رزومه خود را برای سازمان سیا فرستاد و با پذیرفته شدن در این سازمان تبدیل به یکی از بزرگترین و خطرناک ترین جاسوس های تاریخ آمریکا شد.

تجربه در سازمان سیا، دختری که به دنبال بن لادن بود

تریسی والدر با ورود به سازمان سیا تجربه های عجیبی را پشت سر گذاشت. تجربه هایی که شاید بعضی تا 80 یا 90 سالگی نیز آن ها را نداشته باشند.

والدر به محض ورود به سازمان سیا وارد ستاد عملیاتی شد. او به عنوان محقق در گروه آنالیز القاعده مشغود به کار شد. او پس از چند سال آموزش دقیق ترفیع گرفت. حالا تریسی مامور ارشد سیا در بخش القاعده بود. ماموریت او و تیمش پیدا کردن رابطه بین فعالیت های القاعده و صدام حسین و رژیم بعث و نیز پیدا کردن اسامه بن لادن بود.

والدر به حسب وظیفه جدیدش آغاز به مسافرت کرد. از اروپا به آفریقا، از آفریقا به خاورمیانه و از خاورمیانه به آمریکا. دختر جوان آمریکایی حالا تمام عمرش را در سفر می گذراند. او به خطرناک ترین مناطق پای می گذاشت تا بتواند ماموریتش را انجام دهد. از موصل و قلب القاعده تا بیابان های شمال آفریقا.

والدر در این مدت فعالیت های جاسوسی بسیاری کرد. او حتی وارد گروه اجرایی سیا شد و مدتی با تروریست ها همکاری کرد.

با این حال دو حادثه باعث شد او انتها از سیا بیرون بیاید. اولین حادثه این بود که او نتوانسته بود ارتباط منطقی بین صدام و القاعده پیدا کند و مدیران ارشد سیا تاکید داشتند که او هر طور شده باید این دو را به هم ربط دهد. والدر معنای این همه اصرار را نمی فهمید، از این جهت به فعالیت سیا مشکوک شد و فلسفه این سازمان را اجرای نوعی بازی سیاسی دانست. اتفاق دوم، اما نگاه جنسیتی و ضد زن نسبت به او بود.

طبق گفته او یک مقام آفریقایی دائما او را باربی می نامیده و این او را سخت می رنجاند. والدر واقعا از سفر های طولانی و سخت خسته شده و نگاه های جنسیتی نیز او را می رنجاند. در نهایت انتها تصمیم گرفت از سیا بیرون بیاید.

فعالیت در FBI و جاسوسی علیه چین

با خروج از سازمان سیا، والدر در می سال 2004 وارد FBI شد و حدود یک سال نیز به عنوان جاسوس برای این سازمان کار کرد. مهم ترین فعالیت او در FBI کشف ارتباط بین شی مک (Chi Mak) تاجر دورگه و سازمان اطلاعات چین بود. با اینکه پروژه شی مک برای او موفقیت بزرگی محسوب می شد، اما او بعد از مدت کوتاهی از FBI نیز بیرون آمد. والدر توهین های جنسیتی مختلف را علت این تصمیم خود می داند. او معتقد است تبعیض جنسیتی در FBI به مراتب بیشتر از سیا است و به همین دلیل، کار کردن در این سازمان برایش توهین آمیز بوده است.

جاسوسی که معلم تاریخ شد

تریسی والدر بعد از خروج از FBI جاسوسی را رها کرد و وارد حوزه تدریس شد. او به آنچه در کودکی آرزویش را داشت رسید. والدر معلم تاریخ شد و تا سال 2020 به عنوان استاد این رشته در مدرسه هوکدی در دالاس مشغول فعالیت شد.

والدر در تمام این مدت در انجمن های حمایت از زنان نیز مشغول به فعالیت بوده و هدفش نیز برطرف تبعیض بین زنان و مردان بوده است.

والدر همچنین اکنون ازدواج نموده و صاحب یک فرزند است.

شهرت با کتاب جاسوس غیرمنتظره

آنچه باعث شهرت و ثروت تریسی والدر شد نه فعالیتش در سازمان های جاسوسی بلکه کتابی بود که از سرنوشت و فعالیتش به چاپ رسید. کتاب جاسوس غیرمنتظره، از سیا تا اف بی آی (The Unexpected Spy: From the CIA to the FBI) کتاب زندگی نامه او است که در سال 2019 چاپ شد و تا کنون بار ها تجدید چاپ شده است.

کتاب جاسوس غیرمنتظره در ماه های اخیر برای بار چندم مجددا به چاپ رسیده و با توجه به شرایط کرونایی فروش بسیاری نموده است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 19 دی 1399 بروزرسانی: 19 دی 1399 گردآورنده: sale-blog.ir شناسه مطلب: 8872

به "زندگی عجیب دختری که جاسوس خطرناک سازمان سیا شد، از درگیری با بن&zwnjلادن تا فعالیت علیه چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زندگی عجیب دختری که جاسوس خطرناک سازمان سیا شد، از درگیری با بن&zwnjلادن تا فعالیت علیه چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید