گرانترین شهر های جهان برای کار و زندگی

به گزارش مجله وبلاگ فروش، شاخص های متفاوتی وجود دارند که می توان به وسیله آن ها، لیستی از گرانترین شهر های جهان را گردآوری کرد. در نوشته ای که امروز برایتان تهیه کرده ایم با توجه به هزینه هایی اعم از اجاره مسکن، حمل و نقل عمومی، قیمت غذا و چیزهایی از این دست، 10 مورد از گران ترین شهرها برای کار و زندگی را به شما معرفی خواهیم کرد.

گرانترین شهر های جهان برای کار و زندگی

سنگاپور

سنگاپور به خاطر فضای کم ساخت و ساز و درخواست بالای اقامت در آن جا، از نظر هزینه های زندگی مخصوصا در زمینه اجاره مسکن، بالاتر از شهری همچون نیویورک قرار می گیرد. این کشور در جنوب مالزی قرار گرفته تازه در سال 1965 استقلال یافت و به سرعت به یک بندر پر رونق بدل شد. امروزه سنگاپور به خاطر مراکز تفریحی، بندرگاه پر رونق و همچنین صنعت گردشگری اش، یکی از کشورهای ثروتمند دنیا به شمار میرود و نه تنها برای زندگی و کار، حتی برای تفریح و خوش گذرانی نیز، کشوری گران محسوب می شود. سنگاپور در مجموع از 64 جزیره تشکیل شده که اغلب آن ها خالی از سکنه هستند.

نیویورک، آمریکا

احتمالا وقتی آغاز به خواندن مقاله کرده بودید، انتظار داشتید، نیویورک در صدر لیست باشد. یکی از بزرگ ترین مسائل بر سر زندگی در نیویورک، هزینه بسیار بالای اجاره بها در این شهر است که سال به سال به قیمت آن اضافه نیز می شود و تنها در دو سال اخیر یک بار کمی بیش از 3 و یک بار 5 درصد افزایش قیمت داشته. حتی در سال 2022 میانگین اجاره بها در این شهر به 4000 دلار نیز رسیده بود! هزینه های سنگین حمل و نقل را نیز به این مورد اضافه کنید تا در نهایت، مشخص شود که نیویورک از گرانترین شهر های دنیا برای زندگی به شمار میرود.

هنگ کنگ، چین

با 7 میلیون جمعیت، شرایط رقابتی سنگینی برای اجاره و خرید مسکن در هنگ کنگ وجود دارد. هنگ کن برای سال ها صدرنشین توریستی ترین شهر دنیا بود تا این که در سال های اخیر این جایگاه را به بانکوک سپرده است و هنوز هم در تور چین، این شهر طرفداران بیشتری نسبت به پکن دارد. البته هزینه های سنگین زندگی در هنگ کنگ به خانه ختم نشده و شامل حمل و نقل، خرید و حتی انجام تفریحات مختلف برای خانواده نیز می شود. این شهر از بازارهای بسیار مهم مالی دنیا به حساب آمده و جمعیت زیادی از خارجی ها برای تحصیل و کار در این شهر زندگی می کنند.

لس آنجلس، آمریکا

شهری که ستاره های هالیوودی در آن زندگی می کنند، از نظر هزینه های زندگی به هنگ کنگ پهلو می زند. البته شکل زندگی در لس آنجلس با شهرهای همچون نیویورک یا هنگ کنگ بسیار فرق دارد اما درخواست اقامت در این شهر باعث شده تا شرایط املاک به شدت رقابتی شود و همین، هزینه های زندگی برای 10 میلیون جمعیت این شهر را به شدت بالا برده است. البته لس آنجلس دارای بخش های مختلفی است که از نظر هزینه های زندگی کاملا متفاوت از هم هستند.

زوریخ، سوییس

تنها یک نگاه به زوریخ به شما نشان می دهد که چرا این شهر یکی از پرطرفدارترین نقاط دنیا برای تحصیل و اقامت بوده و چرا آن جا مرکز سوییس را باید یکی از گرانترین شهر های دنیا به حساب آورد. مرکز مالی دنیا که در شمال دریاچه زوریخ قرار گرفته، از جمله زیباترین مرکز ها در اروپا به حساب آمده و دارای خانه های قدیمی زیبا، مراکز مالی متعدد، فروشگاه های لاکچری و زیبایی های منحصر به فرد است. در این بین هزینه های سنگین اجاره و خرید ملک، خورد و خوراک و خرید باعث شده تا زوریخ در این لیست قرار بگیرد. البته جنوا در سوییس نیز از جمله گران ترین شهرهای دنیا به حساب آمده و از نظر هزینه زندگی، با زوریخ تفاوت چندانی ندارد.

سان فرانسیسکو، آمریکا

یکی دیگر از شهرهای آمریکایی که به پل معروفش و خانه های بزرگی که از دهه 90 به جا مانده اند معروف است. این شهر در ساحل غربی آمریکا، در سال های اخیر روند صعودی قیمت ها را تجربه کرده و حتی میانگین هزینه زندگی در آن جا به صد هزار دلار در سال نیز رسیده است. سان فرانسیسکو مرکز مالی و فرهنگی شمال آمریکا به حساب آمده و جمعیتی نزدیک به 17 میلیون نفر دارد. شهری مدرن و شلوغ که دومین شهر متراکم آمریکا بعد از نیویورک به شمار میرود. البته در میان شهرهای آمریکا، سان فرانسیسکو بهترین شهر از نظر میانگین درآمد سالیانه شهروندانش بوده و به همین دلیل، مهاجرت به آن جا، سال به سال در حال رشد است.

پاریس، فرانسه

زندگی و تحصیل در فرانسه به طور کلی گران است اما از نظر هزینه های زندگی، هیچ کدام از شهرهای فرانسه به گرد پای پاریس نمی رسند. این مرکز اروپایی، بدون شکر جزو گرانترین شهر های دنیا برای زندگی بوده و اجاره خانه های 20 تا 40 متری در این شهر، امری معمول به شمار میرود. اگر قصد تحصیل یا مهاجرت به فرانسه را دارید، پیشنهاد می کنیم، حتما در نظر بگیرید که مسئله مسکن، مهم ترین مشکل مردم این شهر محسوب می شود و دلیل آن، کوچک بودن پاریس و محدودیت هایی است که بر سر ساخت ساختمان های بلند در آن جا وضع شده. همچنین از نظر هزینه های خورد و خوراک و خرید نیز پاریس به شدت گران است.

سیدنی، استرالیا

سیدنی یکی دیگر از گرانترین شهر های دنیا بوده که در سال های قبل، در رده های 15 و حتی بیش تر قرار داشت اما هزینه های زندگی در مرکز استرالیا به مرور زیادتر شد و به خاطر رشد ناگهانی قیمت مسکن در این شهر، حالا آن را باید در 10 شهر گران دنیا برای زندگی محسوب کرد. میانگین قیمت اجاره هفتگی خانه ای یک خوابه در سدنی بین 450 تا 550 دلار است و قیمت خانه ها دو خوابه از 650 دلار به ازای هر هفته آغاز می شود! دلیل اصلی رشد قیمت مهاجرت به سدنی از کشورهای مختلف و از دیگر شهرهای استرالیا به حساب محسوب می شود.

لندن، انگلستان

لندن از گذشته های دور، از مرکز های گران در اروپا به حساب می آمده و رشد اجاره بها و قیمت خانه در این شهر، آن را در زمره گران ترین شهرها نگه داشته است. این شهر به خاطر اهمیت تجاری و سیاسی برای انگلیس، همیشه تعداد زیادی مهاجر در طول سال جذب می کند و تراکم جمعیت آن، هزینه های زندگی در آن جا را به شدت افزایش داده است.

توکیو، ژاپن

جذابیت های فرهنگی خاص توکیه و ساختمان های قدیمی و زیبای این شهر به کنار، تراکم بسیار بالای جمعیت باعث شده تا بخش زیادی از درآمد مردم این شهر، صرف هزینه های مربوط به خانه شود. توکیو نیز از آن دست شهرهایی است که اقامت در خانه های بسیار کوچک در آن جا اصلا عجیب نیست. البته از نظر هزینه های زندگی، سئول، مرکز کره جنوبی نیز شرایطی شبیه به توکیو دارد و می توان آن ها را تقریبا در اندازه هم به شمار آورد.

سفری خاطره انگیز با مقتدرسیر تابان

فارغ از مسائل مربوط به مهاجرت، اگر قصد سفر به کشورهای مختلف را دارید، مقتدرسیر تابان یکی از بهترین انتخاب ها برای شما خواهد بود. شرکت گردشگری با سابقه ای که با برگزاری تورهای متنوع به نقاط دور و نزدیک، سفری خاطره انگیز را برای شما رقم خواهد زد. این شرکت، از دیرباز یکی از مهم ترین برگزار کننده تور روسیه بوده و سفرهای متنوعی به شهرهای محبوبی همچون استانبول، دبی، ایروان و … برگزار می کند. ارائه خدمات عالی، همراهی مسافر در تمامی مراحل سفر و قیمت های بسیار خوب از جمله ویژگی های این مجموعه به حساب می آیند. اگر قصد رزرو تور یا مشاوره رایگان برای مقاصد مختلف گردشگری را دارید، می توانید با شماره تماس 75212 - 021 تماس گرفته یا به سایت رسمی مقتدرسیر تابان به آدرس mstiran.com مراجعه نمایید.

منبع: اتاق
انتشار: 4 شهریور 1402 بروزرسانی: 4 شهریور 1402 گردآورنده: sale-blog.ir شناسه مطلب: 28496

به "گرانترین شهر های جهان برای کار و زندگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گرانترین شهر های جهان برای کار و زندگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید