سفال منش: حاضریم نتایج را فدای تغییر نسل تیم ملی فوتسال کنیم، برای انتخاب مربی خارجی به 3 گزینه رسیده ایم

به گزارش مجله وبلاگ فروش، مربی تیم ملی فوتسال ایران گفت که مربیان نو این تیم حاضرند نتایج را به پای تغییر نسل و تغییر نگرش فدا نمایند.

سفال منش: حاضریم نتایج را فدای تغییر نسل تیم ملی فوتسال کنیم، برای انتخاب مربی خارجی به 3 گزینه رسیده ایم

شهاب الدین سفال منش در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، درباره انتخاب خود به عنوان مربی تازه تیم ملی فوتسال گفت: از اعتماد فدراسیون فوتبال و وحید شمسایی و نیز از زحمات کادر فنی پیشین تیم ملی تشکر می کنم. حتماً از تجربیات مربیان قبلی تیم بهره می بریم. حضور شمسایی شروع تازهی برای مجموعه فوتسال خواهد بود و کنار او بودن باعث افتخار است. مطمئن باشید ما از تمام توان خود برای پیروزیت فوتسال کشور استفاده می کنیم.

از توان فنی فوتسال ایران استفاده می کنیم

وی اولین هدف کادر فنی تازه تیم ملی را تغییر نسل برای مسابقات جام ملت های آسیا 2022 و جام دنیای 2024 خواند و توضیح داد: به تعامل ویژه با باشگاه ها و تیم های ملی پایه احتیاج داریم تا تغییر نسل را به صورت تدریجی انجام دهیم. از توان فنی موجود در کشور شامل مربیان تیم ها و مدرسان استفاده و دانش روز را به فوتسال کشور منتقل می کنیم. بازیکنان تازه تیم ملی احتیاج به میدان تماشا دارند و توسعه روابط بین المللی ما باعث حضور ملی پوشان در میادین مختلف می گردد.

باید منتظر اشتباه کردن بازیکنان باشیم و انتظار نتایج موقت را نکشیم

مربی تیم ملی فوتسال ایران با اشاره به لزوم جوانگرایی در این تیم گفت: باید ارتباط مستقیم و بدون واسطه ای با سایر تیم های ملی برقرار کنیم، در تورنمنت های بین المللی به میدان برویم و شکیبا باشیم. باید منتظر اشتباه کردن بازیکنان باشیم و انتظار نتایج موقت را نکشیم. نتایج درخشان در جام های دنیای 2008 و 2016 حاصل اعتماد مربیان تیم ملی به جوانان بود که در طولانی مدت نتیجه داد.

مربیان تیم های ملی بعضی کشورها قول اردوی مشترک و ملاقات محبت آمیز داده اند

سفال منش با بیان اینکه تعامل با AFC، یوفا و فیفا را شروع نموده و قول هایی از آنها گرفته است، به خبرنگاران گفت: با مربیان تیم های ملی سایر کشورها صحبت نموده ایم که آنها برای تعامل گسترده و برگزاری اردوهای مشترک و ملاقاتهای محبت آمیز قول همکاری داده اند. بازی با یک تیم تقریباً قطعی شده است که آن را در پیشنهاد خود به کمیته فوتسال اعلام می کنیم. گزینه های مختلفی برای ملاقات تدارکاتی داریم که فدراسیون در این باره تصمیم می گیرد.

حاضریم نتایج را فدای تغییر نسل و تغییر نگرش کنیم

وی با اشاره به اینکه ممکن است نتایج تیم ملی در سال های جوانگرایی مطابق انتظارات نباشد، بیان نمود: کوشش می کنیم کنار باشگاه ها و سازمان لیگ باشیم و از این تعامل همه جانبه، به نفع فوتسال کشور گام برداریم. توقعات از تیم ملی بالاست، اما حاضریم نتایج را فدای تغییر نسل و نگرش کنیم تا یادگاری از خودمان برای فوتسال و کادر فنی بعدی تیم ملی بگذاریم. می خواهیم دانش و نکات تاکتیکی را به گونه ای وارد کشور کنیم که منجر به پیروزیت گردد. برنامه ریزی اهمیت زیادی دارد، اما فدراسیون فوتبال و کمیته فوتسال نقش مهمی در اجرای این برنامه ها دارند.

همه بازیکنان فوتسال در لیگ های مختلف شانس دیده شدن دارند

مربی تیم ملی فوتسال با بیان اینکه عزیزی خادم و اصولی قول حمایت همه جانبه از کادر فنی تیم ملی را داده اند، یادآور شد: اجرای برنامه ها احتیاجمند کوششی مشترک است و تنها به کادر فنی مربوط نیست. کوشش می کنیم فضایی به وجود بیاوریم که تمامی بازیکنان در لیگ های مختلف، شانس دیده شدن داشته باشند تا فوتسال ایران در بلندمدت پیروز گردد. تغییر نسل به صورت ناگهانی رخ نمی دهد و اکنون در حال فراهم کردن مقدمات کار هستیم. تاریخ اولین اردو را هم با تأیید فدراسیون اعلام می کنیم.

برای انتخاب مربی خارجی به 3 گزینه رسیده ایم

وی درباره انتخاب مربی خارجی تازه تیم ملی از میان گزینه های برزیلی و اسپانیایی گفت: در جمع بندی صورت گرفته، از شش کاندیدا به سه نفر رسیدیم که آنها سابقه معینی دارند و شناخته شده هستند. ان شاءالله این هفته جلسه ای با اصولی خواهیم داشت تا درباره تمرین دهنده خارجی و نیز برنامه های تدارکاتی تیم ملی صحبت کنیم. بعلاوه نشستی با سازمان لیگ خواهیم داشت و تقویم پیشنهادی خود را ارائه می کنیم.

فرصت نداریم به صحبت های بچه گانه ای چون کودتا پاسخ بدهیم

سفال منش در خصوص اینکه یک خبرنگار اسپانیایی از سرمربیگری او در تیم ملی نوشت و حضور شمسایی در این تیم را کودتا خواند، گفت: جایگاه افراد در تیم ملی معین است. شمسایی به عنوان سرمربی، من به عنوان دستیار اول و مصطفی نظری به عنوان مربی دروازه بانان تیم ملی فعالیت می کنیم و یک تمرین دهنده خارجی به ما اضافه می گردد. ما در پی عناوین نیستیم و فرصت نداریم به این صحبت های بچه گانه و بدون منطق (کودتا) پاسخ بدهیم. تلفن ما باز است تا مسائل را برای هر کسی که تماس می گیرد، شفاف سازی کنیم.

احتمالاً در دو تورنمنت بزرگ در شهریور 1401 به میدان می رویم

وی درباره برنامه ملاقاتها و اردوهای تدارکاتی تیم ملی فوتسال بیان نمود: تاریخ هایی برای ملاقات با تیم های بزرگ معین نموده ایم، اما اکنون در ابتدای سال 2022 هستیم و تاریخ ها قطعی نیست. احتمالاً دو تورنمنت بزرگ در تیر و شهریور 1401 با حضور تیم های سطح اول دنیا برگزار خواهد شد. صحبت های اولیه را نموده ایم و تصمیمات به نظر فدراسیون وابسته است. بدون شک تمام کوشش خود را می کنیم تا این اتفاق رخ دهد و با تیم های خوب دنیا بازی کنیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 10 اردیبهشت 1401 گردآورنده: sale-blog.ir شناسه مطلب: 17995

به "سفال منش: حاضریم نتایج را فدای تغییر نسل تیم ملی فوتسال کنیم، برای انتخاب مربی خارجی به 3 گزینه رسیده ایم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفال منش: حاضریم نتایج را فدای تغییر نسل تیم ملی فوتسال کنیم، برای انتخاب مربی خارجی به 3 گزینه رسیده ایم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید